Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn – czy Polska zatryumfuje po raz trzeci?

mistrzostwa swiata w siatkowce

Już 26 sierpnia rozpoczynają się tegoroczne Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. To już 20. edycja turnieju. Gospodarzem w tym roku będzie Polska wspólnie ze Słowenią. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w Rosji, jednak ze względu na zmianę sytuacji geopolitycznej Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zdecydowała o przeniesieniu rozgrywek. Zmagania potrwają do 11 września – odbędą się 52 spotkania, z czego 22 na terenie Polski. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili przygotować prognozy wyników.                     

W fazie grupowej zmierzą się 24 drużyny, które podzielono na sześć grup. Awans do 1/8 finału przypadnie dwóm najlepszym zespołom z każdej z nich, a także czterem najlepszym drużynom z trzecich lokat. Pozostała część turnieju zostanie rozegrana w systemie pucharowym. W grupie A znalazły się Portoryko, Serbia, Tunezja i Ukraina. W grupie B będą rywalizować Brazylia, Japonia, Katar i Kuba. Do grupy C trafiły Bułgaria, Meksyk, Polska i Stany Zjednoczone. W grupie D zmierzą się Francja, Kamerun, Niemcy i Słowenia. Do Grupy E zaliczają się Chiny, Kanada, Turcja i Włochy. W grupie F będą rywalizować Argentyna, Egipt, Holandia i Iran.

Faworyci fazy grupowej

W grupie A niemal jednoznacznym faworytem jest Serbia – analitycy londyńskiej firmy Unibet przyznają Serbom 84,7% szans na zwycięstwo w fazie grupowej. W grupie B największe szanse ma Brazylia – 65,8%. W grupie C analitycy oceniają, że wysoce prawdopodobne jest zwycięstwo Polski – 63,7%. W grupie D faworytem jest Francja – 70,4%. W grupie E analitycy londyńskiej firmy Unbiet podali najbardziej jednoznaczne wskazanie dla fazy grupowej, oceniając szanse zwycięstwa Włoch na 88,5%. W grupie F faworytem jest Argentyna – 44,4% szans na zwycięstwo.

Polska z trzecim mistrzostwem z rzędu?

Eksperci dokonali również oceny szans poszczególnych drużyn na zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach.  Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą tegorocznych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn jest Polska z 26,7% szans. Kolejnym faworytem jest Francja – 25% szans, a w dalszej kolejności Brazylia i Stany Zjednoczone z prawdopodobieństwem 15,4%.