Jak wybrać profesjonalną chemię HVAC do serwisu klimatyzacji?

Upały doskwierają nam każdego roku, dlatego wybawieniem w wielu sytuacjach może okazać się sprawna klimatyzacja. Niestety, ale czasami jest nieprawidłowo użytkowana, co doprowadza do różnego rodzaju usterek, a nawet poważnych awarii. Należy również pamiętać o tym, że mimo tego, że jest to doskonale przemyślane urządzenie, to i tak, jak każda maszyna wymaga regularnego serwisowania. Kompleksowe usługi to przede wszystkim sprawdzenie poprawności działania, oczyszczenie i wymiana zużytych czy uszkodzonych części. Do czyszczenia z najtrudniejszych brudów pomocna jest chemia HVAC.

W jaki sposób serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja, która będzie regularnie serwisowana, posłuży przez co najmniej kilkanaście lat. Filtry muszą być odpowiednio czyszczone, ale także trzeba od czasu do czasu wymienić części, które zostały uszkodzone podczas systematycznej eksploatacji sprzętu. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o czyszczeniu klimatyzatora, ponieważ przepływa przez niego powietrze, które jest filtrowane i dlatego od stopnia czystości urządzenia będzie zależeć jakość powietrza, jakim oddychamy.

Trzeba także wiedzieć o tym, że efektem ubocznym chłodzenia jest gromadząca się wilgoć w klimatyzatorze, co może mieć kluczowy wpływ na rozwój pleśni, drobnoustrojów czy bakterii. Tylko systematyczne przeglądy klimatyzacji i czyszczenie profesjonalną chemią HVAC pozwala się pozbyć szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do klimatyzowanego pomieszczenia, co może niekorzystnie wpłynąć na organizm człowieka.

W jaki sposób przeprowadza się czyszczenie klimatyzacji?

W większości przypadków czyszczenie klimatyzacji przeprowadza się dokładnie w takim sam sposób. Na początek należy unieść przednią obudowę klimatyzatora, aby można było dostać się do filtrów mechanicznych, które należy wyjąć. Następnie czyścimy je przy pomocy odkurzacza, a także ciepłą wodą.

Na te silniejsza zabrudzenia warto zastosować neutralny środek czyszczący, który należy nanieść na szczotkę z miękkiego włosia i dopiero wykonać czyszczenie. Przy tym wszystkim należy pamiętać o dokładnym osuszeniu filtrów, zanim zostaną ponownie założone.

Całe wnętrze klimatyzatora oraz wymienniki czyścimy przy zastosowaniu parownicy albo z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Nie dodajemy tutaj żadnych chemicznych preparatów, ponieważ sprzęt najlepiej jest zdezynfekować specjalistycznymi środkami przeciwgrzybiczymi producenta HVAC. Dopiero na samym końcu wykonujemy czyszczenie obudowy całej klimatyzacji i lamele, przez które przelatuje powietrze.

Którą chemię wybrać do czyszczenia klimatyzatora?

Do serwisowania klimatyzacji powinniśmy zakupić wysokiej jakości preparat, który pomoże usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Skuteczne i polecane wśród wielu osób są produkty HVAC, które doskonale radzą sobie nawet w trudnych warunkach, kiedy mamy do czynienia z zaschniętym czy jeszcze gorszym brudem.

Nowoczesna chemia dokładnie czyści i zabija wszelkie bakterie, co umożliwia skuteczne usunięcie nawet pojawiającej się pleśni. Stosuje się je zarówno przy odgrzybianiu klimatyzacji, jak i do czyszczenia przewodów wentylacyjnych. Wykorzystanie dobrze dopasowanych środków pozwala szybko i skutecznie przywrócić sprzęt do ponownego, właściwego funkcjonowania.

Podczas serwisowania warto jeszcze dodatkowo sprawdzić stan techniczny wszelkich innych części. Dobrze jest także zobaczyć czy wszystko w porządku ze skraplaczem, gdzie również bardzo często gromadzą się niebezpieczne zanieczyszczenia. Na koniec wykonuje się próbę szczelności urządzenia instalacji z czynnikiem chłodniczym i dopiero mamy pewność, że wszystko działa prawidłowo.

Sprawdź ofertę naszego sklepu: www.artbor.pl/