Łazienka dla jednej osoby – jak ją urządzić?

urzadzenie lazienki

Bycie singlem to dla wielu atut, a dla innych okres przejściowy. Z pewnością ten styl życia ma pewne zalety, które warto wykorzystywać. Jednym z największych plusów jest posiadanie przestrzeni na wyłączność. Warto o tym pamiętać podczas aranżacji łazienki.

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu, w którym spędzamy sporą część swojego czasu. Ważne jest zatem zadbanie o prawidłowe wyposażenie łazienki, które sprawi że będziemy czuć się w niej komfortowo.

Projektując przestrzeń tylko dla siebie mamy większe możliwości, gdyż tworzymy ją tylko dla jednej osoby. Możemy zatem puścić wodze fantazji i nie pytać nikogo o zdanie w kwestii pomysłów i zastosowywanych innowacji. Warto wsłuchać się w swoje potrzeby i postawić na swoje zdanie i to, co lubimy. Na rynku dostępnych jest cała masa produktów i rozwiązań, dzięki którym wyposażenie łazienki będzie jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

Aranżacja małej łazienki

Łazienka dla singla to przeważnie mała powierzchnia w bloku. Aranżacja łazienki na małym metrażu to spore wyzwanie, jednak z produktami marki SANPLAST nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet najmniejsza łazienka może być funkcjonalna i estetyczna. O tym jak urządzić łazienkę dla singla, radzą eksperci marki SANPLAST.

W zależności od metrażu łazienki dla singla można podjąć decyzję, czy zamontowana zostanie wanna łazienkowa czy też kabina prysznicowa. Na małych powierzchniach zdecydowanie częściej stosuje się montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem. Dla oszczędności miejsca najbardziej optymalne jest zamontowanie jej w rogu pomieszczenia. Pamiętajmy, że mała łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna i komfortowa. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami kąpieli w wannie, a dysponujemy niewielką przestrzenią- nie ma rzeczy niemożliwych! Na rynku dostępnych jest wiele wanien, w nieco mniejszych wymiarach, dzięki którym zaaranżujemy naszą wymarzoną przestrzeń kąpielową. Częstym wyborem jest także wanna z parawanem nawannowym, dzięki czemu możemy cieszyć się zarówno z kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem. Tutaj warto wsłuchać się w swoje preferencje i potrzeby, aby cieszyć się swoją wymarzoną, komfortową przestrzenią łazienkową.

Nowoczesna kabina prysznicowa w małej łazience

Kabina prysznicowa sprawdzi się w przypadku zapracowanych i zabieganych osób. Jest to szybsza opcja kąpieli i zdaniem wielu – wygodniejsza. Na rynku istnieje wiele kabin prysznicowych w przeróżnych wymiarach, kształtach. Bardzo ciekawym i coraz modniejszym rozwiązaniem jest kabina walk in, a także kabiny prysznicowe z płaskim- 1,5 centymetrowym brodzikiem. Praktyczne i proste rozwiązania łazienkowe są najlepszym wyborem dla osób energicznych.

Po wyborze wanny łazienkowej, bądź kabiny prysznicowej należy zastanowić się nad umywalką do łazienki. Częstym stosowanym rozwiązaniem jest umywalka nablatowa, pod którą montowane są szafki i którą łatwo się czyści. Dodatkowym jej atutem jest blat, gdzie można umieścić podręczne kosmetyki.

Mieszkając samemu nie potrzeba zbyt wielu mebli do przechowywania rzeczy. W łazience dla singla wystarczy zatem niewielki, kompaktowy mebel z kilkoma półkami, gdzie przechowywać będziemy m.in. ręczniki, kosmetyki czy środki czystości. W przypadku, gdy w łazience jest wnęka, warto właśnie to miejsce zagospodarować do przechowywania niezbędnych dla nas rzeczy.

Kolejnym ważnym aspektem są kolory na ścianach, a także płytki łazienkowe, które na rynku występują w coraz to różniejszych kolorach i kształtach. Przy wyborze warto kierować się nie tylko panującymi trendami, ale także własnym gustem czy wielkością łazienki. Wiele zależy też od tego w jakim stylu chcemy zaaranżować przestrzeń kąpielową.

Łazienka dla singla nie jest w cale taka trudna do zagospodarowania. Wyposażenie łazienki to rzecz gustu i jednej osobie z pewnością łatwiej będzie ją stworzyć pod swoje potrzeby. W końcu- to my mamy się w niej czuć dobrze!

Mieszkanie samemu ma niewątpliwie wiele zalet, jednak nie dla każdego jest to wybór na całe życie. Warto pozostać rozsądnym i wziąć pod uwagę, że w naszym życiu może kiedyś się pojawić druga osoba. Dlatego przestrzeń łazienkową trzeba tak zaplanować, aby w przyszłości można ją bez problemów dostosować do potrzeb większego grona mieszkańców.