Regeneracja po zagranicznym maratonie

ćwicz
bieganie

Po osiągnięciu swojego wymarzonego celu, musisz odzyskać siły utracone w czasie biegu, żeby być gotowym na kolejny maraton: tym razem jednak nieco inny, bo turystyczny, z rodziną lub przyjaciółmi. To czas na to, by poznać miasto, cieszyć się jego nocnym życiem i robić wszystko, na co masz ochotę (albo na co pozwala Ci Twoje ciało). Spełniaj swoje zachcianki, jedz dania bogate w węglowodany i białka i nie zapominaj o nawadnianiu się przez cały dzień, szczególnie jeżeli masz za sobą długi bieg.

 

Relaks po biegu

Jeśli jesteś w regionie o ciepłym lub gorącym klimacie, na przykład na Sycylii, weź kąpiel (w wannie z lodem) lub zimny prysznic po biegu, żeby pobudzić odbudowę włókien mięśniowych. Jeden czy dwa dni po biegu idź do sauny lub na basen (z ciepłą wodą), żeby rozluźnić mięśnie. Zafunduj sobie również masaż i poćwicz stretching.

 

 

Biegania ciąg dalszy

Po regeneracji znów masz ochotę pobiegać? Biegaj z przewodnikiem i wdychaj kulturę na każdym kilometrze. Trener osobisty wielu gwiazd szklanego ekranu - Witek Szmańda, od lat mieszkający w Los Angeles radzi, by połączyć bieganie z turystyką. Możesz zdecydować się na tzw. Running Tours, czyli biegi z przewodnikiem po najważniejszych punktach danego miejsca. Trener radzi również, by sprawdzić  wcześniej czy będziesz biegać w grupie oraz czy przewodnik faktycznie jest biegaczem. Trening kosztuje około 20 dolarów, biega się w grupie od 4 do 8 osób. Podczas  biegowej wycieczki, biega się ponad godzinę, z przerwami na robienie zdjęć i picie wody. Ten sposób zwiedzania pozwala dotrzeć do miejsc, gdzie nigdy nie dotarlibyśmy autokarem.

Turystyka biegowa

Powrót do rzeczywistości

Z głową pełną wspomnień, obrazów i historii oraz z medalem na piersi nie zabraknie Tobie energii, żeby wrócić do codziennej rutyny. A jeśli coś się nie uda podczas podróży albo samego biegu, nie zniechęcaj się i spróbuj pojechać w kolejną podróż. Jak powiedział  żeglarz Amyr Klink: gorsze niż nie ukończenie podróży jest nie rozpoczęcie jej.

 


Statystyki:
Data dodania: 2017-07-03 08:37:53
Autor:

Przemysław Walewski

Maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny. Redaktor naczelny Portalu WSZYSTKOOBIEGANIU.PL. Był korespondentem wojennym. Publikuje m.in. w magazynach Runner's World i Tri Tour oraz prowadzi stałą kolumnę w Polska The Times Głos...

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.