Najlepsze prezenty dla dziewczynki

kochaj
śmiejąca się córka z mamą

Każdy rodzić chce mieć pewność, że kupując prezent dla swojej pociechy, uda mu się sprawić przyjemność. Jednak wybranie odpowiedniej zabawki wcale nie jest takie proste. Czasami bywa to ogromnym wyzwaniem, szczególnie w czasach, kiedy oferta sklepów internetowych jest niezwykle bogata. Jak więc wybrać zabawkę, by najlepiej trafić w gusta naszej córeczki?

 

Wybieramy najlepsze prezenty!

Nim pójdzie się do sklepu lub usiądzie do komputera, by kupić zabawkę dla córki, warto wiedzieć, czego się szuka. Szeroki wybór zabawek potrafi zdezorientować rodzica, dlatego też powinien on odpowiedzieć sobie na kilka pytań, nim zacznie wybierać konkretny produkt:

  • Czym interesuje się moje dziecko?
  • Jakie bajki, filmy, książki lubi najbardziej?
  • Jakimi zabawkami bawi się najdłużej?
  • Czego chcę nauczyć swoje dziecko?
  • Ile chcę wydać na prezent?

Znając odpowiedzi na te pytania znacznie łatwiej będzie wybrać zabawkę, która zaspokoi potrzeby małej dziewczynki. Lalki i pluszaki to zawsze jakieś wyjście, jeśli jednak chce się kupić coś, co zaprze dech w piersi malucha, należy się jednak wysilić trochę bardziej.

 

Na co warto zwracać uwagę?

Przy wybieraniu zabawek nie wystarczy jedynie wiedzieć, czym interesuje się dziecko i co lubi. Należy jeszcze wiedzieć, jakiego rodzaju zabawki przyniosą maluchowi nie tylko mnóstwo zabawy, ale również korzyści dla jego rozwoju. Zabawki muszą być również bezpieczne, wolne od ostrych elementów i szkodliwych substancji – na wszystko to trzeba zwrócić uwagę, dlatego też, by pomóc w odpowiedzialnym wybieraniu prezentu, poniżej zamieszczono kilka cech produktów, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

 

  • oznaczenie wiekowe – służy temu, by poinformować rodziców, czy dany produkt nadaje się dla jego dziecka. W skład cech, które bierze się pod uwagę przy ustalaniu oznaczenia wiekowego, wchodzą: obecność małych bądź ostrych elementów, poziom zaawansowania zabawki, poziom trudności budowania/grania, oddziaływanie na określone obszary mózgu dzieci. Dlatego też nie należy ignorować tych oznaczeń, gdyż pomagają one w lepszym dobraniu zabawki;

 

  • tematyka – wiedząc, czym interesuje się dziecko, można łatwiej wyeliminować tę część zabawek, które nie wchodzą w zakres tematyczny interesujący malucha. Dzięki temu znacznie szybciej będzie znaleźć odpowiedni produkt, dlatego warto wiedzieć, co lubi Twoje dziecko;

 

  • materiał wykonania – plastik, metal, drewno bądź inne tworzywa, warto zorientować się z czego zrobiona jest zabawka, którą chce się kupić dziecku, dzięki temu łatwiej będzie stwierdzić, czy dany produkt jest bezpieczny;

 

  • pozwolenia i certyfikaty – by mogły zostać dopuszczone do legalnej sprzedaży, zabawki przechodzą testy jakościowe i zdobywają certyfikaty, które świadczą o tym, że są bezpieczne. Przed zakupieniem produktu warto więc sprawdzić, czy dana zabawka posiada wszystkie niezbędne pozwolenia, by mieć całkowitą pewność, że dziecku nic się nie stanie podczas zabawy.

 

Co kupić dziewczynce?

Ekspert Hulahop.pl radzi, by szukając inspiracji na prezent, przeglądać katalog nowości, publikowane rankingi oraz promocyjne gazetki internetowe. Są one doskonałym źródłem pomysłów.

Pośród zabawek cieszących się ogromną popularnością wśród dziewczynek, często pojawiają się lalki Masza i Niedźwiedź – zawiązujące do popularnej bajki telewizyjnej dla najmłodszych. Oprócz pluszaków dziewczynki uwielbiają również bawić się klockami. Pośród mnóstwa zestawów można znaleźć również klocki Lego dla dziewczynki – Lego Friends, które powstały specjalnie z myślą o małych fankach budownictwa i fabularnych scenariuszy. Mnóstwo figurek ludzi i zwierzątek, kolorowe budowle i warstwa fabularna porywa dziewczynki i zapewnia nim długie godziny wspaniałej zabawy.

Warto również pomyśleć o grach planszowych. Pomagają nie tylko uczyć się i poznawać zasady fair play, ale także rozwijają wiedzę z danej tematyki, ćwiczą umysł i cierpliwość dzieci, jednocześnie będąc doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu.

 


Statystyki:
Data dodania: 2017-11-14 08:15:30
Autor:

Artykuł zewnętrzny


MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.