Motywacja pozwala zacząć, nawyk pozwala wytrwać. Czyli jak budować zdrowe nawyki?

ćwicz
motywacja - budowanie nawyków

Chyba każdy ma za sobą choć jedną dietę, którą zastosował wyłącznie po to, by zmienić swoje ciało. Zrzucenie zbędnych kilogramów, powrót do starych jeansów to tylko niektóre z powodów podjęcia decyzji o przejściu na dietę. Marząc o fizycznej odmianie często zapominamy jednak, że osiągnąć ją możemy wyłącznie poprzez modyfikację sposobu myślenia.

„Nie, nie mogę, bo jestem na diecie” - te słowa nierzadko słyszymy od odwiedzających nas znajomych. A czy dieta to nie sposób odżywiania się przez całe życie? Zmiana nawyków żywieniowych wymaga wyrzeczeń, dlatego powszechnie stosowane „diety” często kończą się fiaskiem. Drastyczna transformacja jadłospisu, rezygnacja z ulubionych dań, obcięcie zbyt dużej liczby kalorii prowadzą ostatecznie do efektu jo-jo. Dlatego dieta często nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym, za to bardziej z udręczaniem własnego ciała.

Wszystko jest w naszej psychice, wystarczy znaleźć zdrowsze rozwiązania i wprowadzić je do codziennego stylu żywienia. Lubisz słodycze jedz owoce, które mają zdrowy cukier oraz spróbuj masła orzechowego. Masz problem z podjadaniem między posiłkami? Jedz syte śniadania i regularne posiłki, zawsze miej też przy sobie zdrową, ale smaczną przekąskę.

Nastaw się na zdrowy tryb życia, który powoli wcielisz w swoją codzienność na stałe, nie zaś na tryb krótkotrwały i pełen wyrzeczeń. Nie zadręczaj swojego ciała i nie licz każdej kalorii. Znajdź zdrowe rozwiązania, eksperymentuj z nowymi smakami oraz szukaj zamienników. W momencie, gdy zobaczysz zmiany w swoim organizmie, nowe nawyki będą jeszcze bardziej cieszyły. Do tego czasu nie rezygnuj i nie załamuj się, jeśli zjesz raz frytki czy czekoladę z orzechami. Małe grzeszki zawsze się zdarzają, jednak staraj się je aktywnie spalić.

Podobnie jak z dietą, znajdź aktywność, która będzie Ci sprawiała przyjemność. Jeśli gubisz się w zumbowych choreografiach - zacznij biegać. Gdy bieganie jest dla Ciebie nudne, zdecyduj się na inną formę aktywności. Odkrywaj nowe dziedziny sportu! Efekty przyjdą same, gdy tylko będziesz działać konsekwentnie i będziesz czerpać przyjemność z nowego, zdrowego stylu życia.


Statystyki:
Data dodania: 2016-04-27 10:25:09
Autor:

Agata Roszak

social_media2
Pasjonatka aktywnego trybu życia oraz zdrowego żywienia. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness, autorka bloga fitnessowo-lifestylowego : www.rudzienka.pl , do...

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.