Jakie zachowania mężczyzn odstraszają kobiety?

kochaj
niezadowolona dziewczyna podczas randki w restauracji

Pisaliśmy już o tym jakie zachowania kobiet skutecznie odstraszają ich potencjalnych partnerów. Nie mamy jednak wątpliwości, że mężczyźni również miewają problemy z odpowiednim zachowaniem podczas budowania relacji. Co najbardziej przeszkadza kobietom?   

 

Brak zdecydowania

Choć na każdym kroku podkreślamy, że panuje równouprawnienie i oczekujemy od mężczyzny, że będzie go przestrzegał, to jednak chcemy, by nasz partner posiadał cechy, które często określamy jako typowo “męskie”. Jedną z nich jest zdecydowanie. O tym, czy mężczyzna ją posiada, możemy przekonać się już przed pierwszą randką. Jeśli on oczekuje, że to ty zaproponujesz miejsce spotkania i wymyślisz wszystkie “atrakcje”, a potem wyjdziesz z inicjatywą kolejnej randki, to przypuszczalnie jego atrakcyjność w twoich oczach gwałtownie spadnie. Większość kobiet marzy o mężczyźnie, który będzie stanowczy i zdecydowany, a w niektórych sytuacjach przejmie kontrolę i podejmie trudną decyzję. Oczywiście nie chodzi o to, by partner zawsze stawiał na swoim i nie liczył się z naszym zdaniem. Jak w wielu innych przypadkach, tutaj także najlepszy będzie złoty środek.

  

 

Nachalność

Każda znajomość rozkręca się w innym tempie. Niektórzy po pierwszej randce idą ze sobą do łóżka, inni spotykają się kilka razy bez wymiany choć jednego pocałunku. I w każdym wypadku nie można powiedzieć, że jeden z tych scenariuszy jest dobry, a drugi zły. Najważniejsze, by osoby, które się ze sobą spotykają akceptowały “tempo” drugiej strony. Niestety, panowie, nie ma wątpliwości, że nachalność związana z dążeniem do kontaktu fizycznego to wasza domena. A na kobiety działa ona zdecydowanie odpychająco. Jeśli więc zależy wam na kontynuowaniu znajomości, wykażcie się opanowaniem i cierpliwością. 

 

  

Niechlujność

Choć mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, to nadal zdarzają się tacy, którzy w obawie o swoją męskość unikają wszelkiego rodzaju “zabiegów” higienicznych. Może do zadbania o siebie takich osobników zmotywuje fakt, że kobiety, tak samo jak mężczyźni, są wzrokowcami. Tylko oceniają inne aspekty wyglądu. Niedopuszczalne jest więc pojawienie się na randce w wygniecionej koszuli czy brudnych butach. Zadbajcie o to, by wasze ubranie było czyste i świeże. Wtedy nawet w zwykłych dżinsach i t-shircie zrobicie na kobiecie wrażenie. Pamiętajcie też, by zadbać o swoje dłonie- nic tak nie odstrasza kobiety jak nieobcięte i brudne paznokcie.

 

 

Przesadne dbanie o wygląd

Trudno powiedzieć co jest gorsze - męska niechlujność czy przesadne dbanie o wygląd. Ale pewne jest, że mężczyzna, który spędza więcej czasu w łazience niż jego partnerka, nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Zwłaszcza, gdy jego starania są widoczne gołym okiem. Wyżelowane włosy i strój jak z wybiegu mogą odstraszyć kobietę. Często jest to efekt panujących wciąż stereotypów. Przesadnie zadbany partner wydaje się mało męski, a w skrajnych przypadkach bywa podejrzewany o posiadanie odmiennej orientacji seksualnej. 

 

Zbyt wielkie mniemanie o sobie

Gdy dialog zamienia się w monolog, a kobieta przez godzinę musi słuchać o tym, jaki to on jest wspaniały, co potrafi i jaki jest niezastąpiony w pracy – urok pryska. I nie pomoże nawet zabójczy wygląd, o którym notabene, on od czasu do czasu wspomina, tak na wszelki wypadek, gdyby siedząca przed nim kobieta go nie dostrzegła. Oczywiście, nie chodzi też o to, by mężczyzna był zakompleksiony i nie miał poczucia własnej wartości. Jak zawsze, najlepszy będzie tutaj złoty środek. Warto więc pracować nad swoim charakterem, by go osiągnąć. W końcu ciężka praca się opłaca.

 


Statystyki:
Data dodania: 2017-05-18 08:52:34
Autor:

Małgorzata Stromczyńska

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim Radiu Meteor. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie....

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.