5 zasad odkwaszania organizmu

żyj
kobieta jedząca sałatkę

Na dobre funkcjonowanie całego organizmu wpływa wiele parametrów i mechanizmów, m.in. równowaga kwasowo-zasadowo. Prawidłowe pH pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych, dobry poziom energii oraz działanie układu immunologicznego. Problem w tym, że łatwo ją zakłócić, a my sami znacznie przyczyniamy się do tego. Główną przyczyną jest zła dieta, spożywamy za dużo mięsa, produktów pszennych, nabiału, cukru, soli i pijemy sporo kawy i herbaty. Jeśli do tego mamy słabość do alkoholu i papierosów, pijemy mało wody a istnienie sportu zupełnie ignorujemy, to zakwaszenie zbliża się wielkimi krokami.

Po czym je poznamy? Po ogólnym spadku energii i złym samopoczuciu. Zakwaszony organizm jest też bardziej podatny na infekcje. Rośnie waga, pojawia się rozdrażnienie, migrujące bóle stawów itp. Jest też kilka drobnych przypadłości, które męczą nas przy zakwaszeniu, np. pękające kąciki ust, rozdwojone paznokcie, problemy skórne, nagłe biegunki, zapalenia ścięgien.

Widać więc, że ogólny stan zdrowia zakwaszonego organizmu nie jest dobry, dlatego jak najszybciej trzeba to zmienić. Jest 5 rzeczy, które wystarczy zmienić w swoim stylu życia, by po kilku tygodniach odnotować wyraźną poprawę:

  • Zdrowa dieta. Zmieniamy nawyki żywieniowe, bez tego ani rusz. Wykluczamy oleje i margaryny rafinowane, znacznie redukujemy ilość soli i cukru. Warto zrezygnować także z potraw smażonych, jeść więcej ryb zamiast mięsa czerwonego. Przestawiamy się na produkty wielozbożowe, aby nie spożywać niczego na bazie mąki pszennej. Włączamy do diety warzywa, głównie zielone i owoce, przy czym największą siłę odkwaszania mają cytrusy.
  • Dużo zdrowych płynów. Dla dobrego funkcjonowania organizmu niezbędne jest wypijanie przynajmniej 1,5 l płynów. Ale uwaga, nie chodzi o kawę, herbatę czy piwo, ponieważ to wszystko zakwasza organizm. To powinna być woda, soki naturalne bez cukru lub zioła. Bardzo dobre efekty przynosi picie wody z dodatkiem soku z cytryny lub pomarańczy. Ma bardzo silne właściwości alkalizujące, a do tego świetnie przyspiesza metabolizm i ułatwia odchudzanie.
  • Zero nałogów. Mamy swoje słabości. Ulegamy chęci na alkohol, palimy papierosy, nie mówiąc już o innych wynalazkach uzależniających. Niestety nic nie zakwasza bardziej organizmu niż te uciechy. Warto więc przemyśleć swoje postępowanie i powalczyć z nałogami. To z pewnością będzie zmiana z wyraźną korzyścią dla zdrowia i portfela.
  • Sport to zdrowie. Pozwala na rozruszanie organizmu, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi, przyspiesza proces trawienny oraz usuwanie substancji szkodliwych. Taka tendencja pozwala szybciej odkwasić organizm. Oczywiście rodzaj sportu musi być dopasowany do ogólnych możliwości zdrowotnych i ruchowych, może to być basen, rower, fitness, albo po prostu długie spacery.
  • Suplementacja. Dla lepszych i szybszych efektów warto włączyć do diety odpowiedni suplement. Największą popularnością cieszą się preparaty na bazie spiruliny. To algi o silnym działaniu odkwaszającym, podnoszącym poziom odporności i odżywiającym. Dzięki nim poprawia się kondycja skóry, włosów i paznokci, a energia życiowa wchodzi na wyższy poziom.

 


Statystyki:
Data dodania: 2017-11-14 08:16:05
Autor:

Redakcja 100club

Nasz zespół połączyła wspólna pasja jaką jest zdrowy styl życia. Z tego zrodził się 100club – platforma dla ludzi, którzy podobnie jak my pragną żyć aktywnie i zdrowo.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.