5 sygnałów, które mówią, że się zakochałeś – sprawdź, czy masz te objawy!

kochaj
zakochana para

Miłość – inspiruje, uskrzydla i każdy jej pragnie. Może trudno w to uwierzyć, ale zakochani zachowują się inaczej, niż reszta świata, zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju uczucia. Stan, w którym znajduje się para u progu budowania związku, wiąże się z burzą hormonów, takich jak dopamina, oksytocyna, serotonina, testosteron i estrogeny. Często idealizujemy drugą połówkę, a relacja wydaje się wspaniała i nie dostrzegamy wad partnera. Szukamy zaspokojenia potrzeb emocjonalnych i mamy nadzieję pozostania w tym rozkosznym stanie zakochania jak najdłużej – wierzymy w prawdziwą i szczęśliwą wizję przyszłości. Choć zakochanie to dopiero pierwsza faza rozwoju miłości, to i tak warto celebrować ją, jak najdłużej.

Jego objawy dla otoczenia mogą wydać się dziwne, a niekiedy nawet... niepokojące, bowiem przypominają symptomy wielu różnych chorób np. emocjonalnych lub działanie środków psychoaktywnych.

 

5 objawów zakochania

 

Zachowujesz się jak osoba uzależniona

Hormony buzują. Mózg hamuje ośrodki oceny, noradrenalina daje siłę, by zabiegać o nowego partnera oraz jego uczucie, dopamina "uzależnia" od drugiej osoby i sprawia, że jest się stale jej głodnym. Tęsknota jest odczuwalna jak uzależnienie od morfiny. Dopamina obniża lęk, dzięki temu wzmacnia się poczucie własnej wartości. Ekscytujesz się, czujesz euforię i szybsze bicie serca – to zakochanie!

 

Stajesz się otwarty na świat

Zakochanie sprawia, że chcesz towarzyszyć swojej parze i poświęcasz jej cały wolny czas. To dlatego zapisujesz się na kurs tańca z dziewczyną albo zaczynasz chodzić na ściankę wspinaczkową z chłopakiem.

 

Stale się uśmiechasz

Endorfiny Cię nie opuszczają, ciągle się śmiejesz, nawet gdy Twojej ukochanej osoby nie ma w pobliżu. Wystarczy jakiś gest, wspomnienie, albo rzecz, która Ci o niej przypomni a świat znów staje się piękniejszy.

 

Spędzasz mnóstwo czasu przed lustrem

W końcu masz się dla kogo starać i chcesz zawsze dobrze wyglądać. Nawet jeśli nie znasz się na modzie i nie przywiązujesz zbytnio uwagi do wyglądu, teraz chcesz się komuś podobać. Pamiętaj, że nie ujdzie to uwadze przyjaciół i otoczenia, które na pewno zauważy, że coś jest na rzeczy.

 

Idealizujesz rzeczywistość

Nagle świat staje się kolorowy. Dostrzegasz jego najlepsze strony, bo czujesz, że jesteś szczęśliwy. Idealizujesz ukochaną osobę, jej charakter, uwielbiasz wszystko, co Ci o niej przypomina. Choć wady istnieją, nagle schodzą na dalszy plan.

 


Statystyki:
Data dodania: 2017-12-04 08:30:01
Autor:

Marzena Bieszczad

social_media2
Filolog języka polskiego z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonatka dobrego kina i pieszych wędrówek...

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Realizacja b2net.pl
Copyright 100 club 2015. All rights reserved.