Gadżety, które ułatwią życie rodzicom

Opieka nad małym dzieckiem to nie lada wyzwanie. Jednak współcześni rodzice mają tę przewagę nad swoimi poprzednikami, że mogą korzystać z wielu “wynalazków”, które w tym pomagają. 

 

Miska niewysypka

To idealny gadżet dla wszystkich, którzy nie mają ochoty zbierać z podłogi rozrzuconych chrupek, płatków czy innych przekąsek. Do stworzenia miseczki wykorzystano żyroskop, dzięki któremu zawsze zachowuje ona pierwotną oś obrotu. Dziecko może więc szturchać miseczkę i przesuwać ją bez obaw, że cała zawartość wyląduje na podłodze. Warto zaopatrzyć się w ten gadżet, by zaoszczędzić sobie czasu i niepotrzebnych nerwów.

Źródło

Smoczek, który sam się zamyka

Każdy rodzic wie, że smoczek dziecka bardzo często ląduje na podłodze i trzeba go nieustannie czyścić. Nie chcemy przecież, by były na nim jakieś zarazki czy bakterie. Dzięki temu gadżetowi możemy tego uniknąć. Specjalny mechanizm sprawia, że obudowa smoczka automatycznie zamyka się, gdy wypada on z buzi czy rąk lub przy pośpiesznym wyjmowaniu go z torby.

Źródło

Miś Szumiś

Zastanawialiście się, dlaczego szum suszarki, odkurzacza albo kuchennego okapu uspokaja dzieci i pomaga im zasnąć? Ich dźwięk przypomina bowiem odgłosy, które słyszały w brzuchu mamy. Zgodnie z tą “filozofią” powstały misie-szumisie. Emitują one tzw. biały szum, który pomaga noworodkom wyciszyć się i zasnąć. W przeciwieństwie do domowych sprzętów można je włożyć do dziecięcego łóżeczka. Misie zyskały pozytywne opinie tysięcy rodziców, polecane są również przez położne i lekarzy.

 

 

Źródło

Kołyska Culla Belly

Marzyliście kiedyś o tym, by nie zrywać się w nocy do pokoju dziecka lub łóżeczka, które stoi kilka metrów od was? Teraz jest to możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w bardzo pomysłową kołyskę, która posiada specjalną przystawkę instalowaną przy łóżku. Dzięki temu dziecko może spać blisko rodziców. W ciągu dnia możecie ją oczywiście odczepić, tak by nie zajmowała miejsca.

 

Źródło

Kubek do podawania lekarstw

Chyba każdy rodzic wie, jak trudno jest podać dziecku lekarstwo. Gdy nasza pociecha płacze, pluje, a nawet wymiotuje, mamy ochotę się poddać. A przecież nie robimy dziecku krzywdy, wręcz przeciwnie – chcemy mu pomóc. Okazuje się, że można w prosty sposób uniknąć tego problemu. Wystarczy skorzystać z kubka, który posiada ukryty wewnątrz dozownik. Wlewamy do niego lekarstwo, a do kubka ulubiony napój malucha. W ten sposób maskujemy smak leku i mamy pewność, że nasze dziecko nie zorientuje się, co pije.

 

Poduszka do spania i karmienia

Poduszka w kształcie rogala służy do wygodnego karmienia noworodka, a jednocześnie może być wykorzystana przez rodziców do wypoczynku, bo dobrze odciąża kręgosłup. Gdy dziecko podrośnie i zacznie siadać, poduszka przyda się do podpierania. Dzięki temu, że dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, może też spełniać wiele dodatkowych funkcji.

 

Źródło

Małgorzata Stromczyńska
Małgorzata Stromczyńska

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim Radiu Meteor. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie. Dzisiaj swój talent dziennikarski wykorzystuje pisząc teksty do biuletynu Fundacji Firmy Rodzinne, gdzie na co dzień pracuje. Czas wolny spędza aktywnie. Poddała się modzie na bieganie, ale i tak woli rowerowe wycieczki po Poznaniu, podczas których odkrywa nieznane dotąd zakątki miasta.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE