10 ciekawych zastosowań pasty do zębów

Pasta do zębów jest, a przynajmniej powinna być, przedmiotem codziennego użytku. I to nie jeden raz w ciągu dnia przed wyjściem do pracy. W każdym razie, ta zazwyczaj biała maź, którą nakładamy na nasze szczoteczki do zębów ma również wiele innych przydatnych zastosowań. Oto 10 najciekawszych z nich.

 

1. Gumowe podeszwy do butów

Pewnie wiele razy zastanawialiście się, jak doczyścić białe podeszwy waszych ulubionych trampek. Doskonale nada się do tego pasta do zębów. Wystarczy nałożyć ją na szmatkę lub szczoteczkę, wyczyścić, a na końcu przetrzeć odrobiną wody.

 

 

2. Krosty i wypryski

Jeżeli szykujesz się do wieczornej imprezy lub masz zaplanowane ważne spotkanie, a na twarzy pojawia się pryszcz, możesz spróbować nałożyć na niego odrobinę pasty do zębów. Składniki, które zawiera silnie podziałają na krostę i w efekcie ją wysuszą. Pasta do zębów nie jest jednak produktem kosmetycznym do stosowania na twarz, więc staraj się nie nadużywać tego sposobu, jeśli nie musisz.

 

3. Ugryzienia komarów

Pasta do zębów zmniejsza obrzęk po ukąszeniu komara, a mentol w niej zawarty przynosi ponadto ukojenie od uciążliwego swędzenia. Nanieś odrobinę na bąbel po ugryzieniu i pozostaw na kilka godzin dla lepszego efektu.

 

 

4. Żelazko

Ubrudzenia oraz ciemny nalot ze stopy żelazka z powodzeniem wyczyścisz pastą do zębów. Ma ona właściwości ścierne, więc wystarczy nałożyć cienką warstwę na stopę żelazka, dobrze przetrzeć, spłukać wodą i odstawić do wyschnięcia.

 

5. Szkło

Do zabrudzeń na lustrze czy szybie świetnie nada się pasta, która dokładnie je wyczyści i nada połysku. Pamiętaj jednak, by po czyszczeniu spłukać szkło wodą.

 

6. Świeże dłonie

Czosnek ma wiele właściwości prozdrowotnych oraz walorów smakowych, jednak jego krojenie zawsze sprawia, że nasze dłonie przez wiele godzin niosą ze sobą jego zapach. Podobnie jest w przypadku cebuli. Jeżeli masz ten sam problem lub dłonie śmierdzą ci czymkolwiek innym, przemyj je sporą ilością pasty do zębów. Powinno zadziałać!
7. Neutralizacja brzydkich zapachów

Sposób zbliżony do poprzedniego. Termos, słoik, czajnik czy bidon często w wyniku codziennej eksploatacji nabierają brzydkiego zapachu, lub po prostu przechodzą zapachem tego, co się w nich wcześniej znajdowało. By zneutralizować te zapachy wyczyścić przedmiot dokładnie pastą do zębów i  opłucz wodą.

 

8. Paznokcie

Wcierając pastę do zębów w powierzchnię paznokcia możesz nie tylko go oczyścić, ale także odrobinę wybielić i utwardzić.

 

9. Srebro

Aby przywrócić połysk i nowy wygląd naszej ulubionej srebrnej biżuterii lub zastawie, należy wyczyścić ją dokładnie dużą ilością pasty. Warto byłoby również pozostawić ją na kilka godzin. Następnie wystarczy dobrze wypłukać w wodzie.

 

10. Ochrona przy farbowaniu włosów

Pastą do zębów można również oczyścić skórę od przebarwień po farbowaniu włosów. Aby ich uniknąć posmaruj okolicę linii włosów, które mogą zostać pobrudzone – ochroni to twoją skórę od farby.

Łukasz Grygiel
Łukasz Grygiel

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W kręgu zainteresować znajdują się komunikacja międzyludzka i biznesowa, nowe media oraz marketing interaktywny. Miłośnik literatury i kina. Jest przekonany, że czytanie słabych książek i oglądanie kiepskich filmów, to strata czasu. Nie wyobraża sobie życia bez ruchu i aktywności fizycznej. Lubi zjeść smaczeni i zdrowo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE