5 rzeczy, które zmienią się, kiedy zamieszkacie razem

Wiele par decyduje się zamieszkać razem przed ślubem, nie zawsze spotykając się z przychylnymi komentarzami ze strony konserwatywnych dziadków, rodziców, czy znajomych. Jednak czy warto brać sobie do serca wrogie nastawienie naszych bliskich?

Ślub to taki moment w życiu, który wiele zmienia. Jednak zanim to nastąpi, warto dać sobie szansę, poznać się jeszcze bardziej i spróbować zamieszkać wspólnie, aby móc się przekonać, że mieszkanie razem tylko pogłębi uczucie i odkryje pokłady odpowiedzialności, wyrozumiałości, współpracy a przede wszystkim oddania.

 

Poniżej 5 rzeczy, które zmienią się, kiedy zamieszkacie razem:

1. Więcej czasu razem

Do tej pory każdy z was miał swoją życiową przestrzeń. Kiedy już zamieszkacie razem, musicie ustalić reguły wspólnego życia, poznać i starać się zaakceptować przyzwyczajenia partnera i uświadomić sobie, że nie wszystko będzie wyglądało tak, jak to sobie wyobrażałeś. Pojawi się wiele szczęśliwych chwil, ale też wiele nieporozumień, dlatego tak ważne jest dostosowanie się do drugiej osoby.

 

2.  Wspólne wydatki

Wspólne mieszkanie to też wspólne wydawanie pieniędzy. Oczywiście dobrze jest zachować osobne konta, aby każde z was czuło się choć trochę niezależne finansowo. Bardzo istotną kwestią jest ustalenie priorytetów i wspólnych wydatków takich jak opłaty, jedzenie i przyjemności. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie się wydatkami „na pół”, które doskonale sprawdzi się, jeśli wasze przychody są na podobnym poziomie.

 

3. Dzielenie obowiązków

Na samym początku warto ustalić jasny podział obowiązków i zasad, których każdy będzie przestrzegał. Nieważne czy jesteście parą, która preferuje stereotypowy podział, czyli męskie i kobiece zajęcia domowe, czy też typowy partnerski podział, polegający na wspólnym dopełnianiu się we wszystkich czynnościach domowych. Ważne jest żeby każdy pamiętał o swoich zadaniach i o tym, że wszystko staje się wspólne. Bałagan też!

 

4. Kompromisy

Jeśli myślicie, że znacie się doskonale, bo jako para byliście ze sobą dość długo, wspólne życie na jednej przestrzeni z pewnością to zweryfikuje. Duży wpływ na to będą miały przyzwyczajenia wyniesione z domu rodzinnego, a także cechy charakteru. Kiedy okaże się, że w jednym miejscu spotkały się dwa odmienne charaktery, ratunkiem są ustępstwa. A wszystko po to, by było wam ze sobą dobrze.

 

5. Odpowiedzialność

Jeden z najprzyjemniejszych obowiązków wynikających ze wspólnego mieszkania to odpowiedzialność za drugą osobę. Każde z was będzie spełniało ten obowiązek na swój sposób, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa swojemu partnerowi.

Maja Krzysztofiak
Maja Krzysztofiak

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośniczka kosmetyków opartych na naturalnych, ekologicznych i dobrotliwych dla skóry składnikach, a także pasjonatka domowgo DIY. W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii oraz systematycznie oddaje się oglądaniu polskiej vlogosfery.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE