11 powodów, dla których warto jeździć na rolkach

Rolki stają się coraz bardziej popularne i nic dziwnego, bo jazda na nich ma wyłącznie zalety. Dlaczego warto jeździć na rolkach?

 

1. Zyskujesz środek transportu

Na rolkach możesz pojechać do pracy lub do znajomych i na zakupy. Nie stoisz w korkach, przemieszczasz się dużo szybciej niż pieszo, a do tego nie martwisz się tym, że nie znajdziesz miejsca do zaparkowania.

 

2. Oszczędzasz czas

Jazda na rolkach zastąpi trening aerobowy, więc oszczędzasz czas, a poza tym nie masz żadnej wymówki, żeby nie ćwiczyć.

 

3. Nie musisz mieć dużo miejsca i pieniędzy

Rolki nie zajmują dużo więcej miejsca niż buty, dlatego nie trzeba przejmować się problemami związanymi z ich przechowywaniem, jak w przypadku roweru. Poza tym jazda na rolkach nie wymaga dużych nakładów finansowych.

 

4. Spalasz kalorie

Godzinna jazda na rolkach pozwala spalić nawet 700 kalorii. Jeśli utrzymujemy optymalne tempo, czyli odczuwamy zmęczenie, ale jesteśmy w stanie swobodnie oddychać i rozmawiać podczas jazdy, najszybciej spalamy tłuszcz.

 

5. Nie obciążasz stawów

Ruch na rolkach jest bardziej płynny niż podczas biegania i nie obciąża stawów oraz kręgosłupa.

 

6. Poprawiasz kondycję

Jazda na rolkach jako trening aerobowy wzmacnia układ krwionośny i oddechowy, pozwala dotlenić organizm, a w konsekwencji wytrzymałość organizmu i kondycję.

 

7. Poprawiasz koordynację i równowagę

Podstawą jazdy na rolkach jest równowaga oraz koordynacja, bo całe ciało musi pracować w jednym rytmie. Jazda na rolkach sprawi, że będziemy bardziej świadomi każdego wykonywanego ruchu.

 

8. Wzmacniasz mięśnie nóg i pośladków

Jazda na rolkach wzmacnia przede wszystkim mięśnie nóg i pośladków, szczególnie pracują wewnętrzne mięśnie, których podczas innych ćwiczeń zazwyczaj prawie nie używamy. Pozwoli  zmniejszyć cellulit, a ponieważ wymaga utrzymania prostej postawy, pracują także mięśnie grzbietu, głębokie mięśnie brzucha oraz ramiona.

 

9. Trenujesz z rodziną i przyjaciółmi

Jazda na rolkach jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi w każdym wieku niezależnie od ich stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Można jeździć całą rodziną i przy okazji spędzić więcej czasu razem albo wybrać się z przyjaciółką i przy okazji trochę poplotkować.

 

 

10. Poprawiasz giętkość ciała

Ruchy wykonywane podczas jazdy na rolkach przypominają rozciąganie dynamiczne, dlatego jazda poprawia także giętkość i gibkość ciała.

 

11. Dobrze się bawisz

Jazda na rolkach to przede wszystkim świetna zabawa, a trening powinien sprawiać dużo radości.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE