Dlaczego kobiety fantazjują podczas seksu?

Mężczyźni podczas seksu myślą tylko o poczuciu bliskości z partnerką i nie skupiają się na niczym innym. Obowiązki czy wygląd w tej chwili ich nie interesują, skoro nie można niczego od razu zmienić. W wypadku kobiet sprawa wygląda inaczej i nie chodzi o to, że czują się niezaspokojone przez partnera lub niekochane. Dlaczego kobiety fantazjują podczas seksu?

 

Fantazje zapewniają silniejsze doznania

Kobiety jednoznacznie potrafią rozgraniczyć sferę miłości, seksu czy platonicznego zauroczenia. Myślenie o ulubionym aktorze czy piosenkarzu nie jest dla nich oznaką zdrady, a nawet bardzo często sprawia, że czują się wówczas bardziej spełnione i szczęśliwsze.

 

Wyobrażenia pomagają przełamać tabu i oswoić lęki

Kobiety bardzo często fantazjują na temat pozycji seksualnych czy zachowań, których dotychczas nie próbowały. Często wyobrażenia stanowią pierwszy etap przełamywania tabu oraz oswajania lęków.

 

 

Kobiety zawsze skupiają się na wyglądzie

Wygląd jest dla kobiet istotny, zwłaszcza, że często ocenia się je właśnie pod względem fizycznej atrakcyjności. Mężczyźni podczas aktu seksualnego skupiają się tylko na nim i wychodzą z założenia, że na pracę nad sylwetką będzie czas kiedy indziej. Kobiety natomiast właśnie w sytuacji bliskości czują się oceniane i zaczynają się zastanawiać nad tym, czy dobrze wyglądają, pamiętały ogolić nogi, a ich waga nie zmieniła się znacząco od ostatniego zbliżenia z partnerem. Mogą też zastanawiać się, czy trzeba będzie po wszystkim poprawić makijaż i fryzurę.

 

Chcą zadowolić siebie i partnera

Kobiety są przyzwyczajone do ciągłego oceniania siebie i innych, przez co nawet podczas seksu rozmyślają o tym, czy na pewno dobrze się zachowują i spełniają oczekiwania partnera. Niekiedy myśli kobiet skupiają się na tym, że są zadowolone oraz pewne siebie albo zastanawiają się, o czym rozmyśla ich mężczyzna.

 

Mają dużo obowiązków

Łączenie pracy zawodowej z dbaniem o dom i rodzinę łączy się z tym, że kobiety są często zapracowane i przemęczone. W konsekwencji wykorzystują każdą wolną chwilę na zaplanowanie kolejnych działań czy ułożenie listy zakupów, a ich umiejętność podziału uwagi swobodnie pozwala to robić podczas seksu.

 

Przepracowują emocje

Dla kobiet seks stanowi swego rodzaju deklarację uczucia, więc bliskość fizyczna z drugą osobą to odpowiednia chwila na przeanalizowanie własnych uczuć oraz kondycji związku. Jeśli kobieta pokłóci się wcześniej z przyjaciółką, to także może być dla niej tematem do rozmyślań.

 

Główną przyczyną fantazjowania kobiet podczas seksu jest ich wielozadaniowość oraz liczne obowiązki, z którymi muszą sobie na co dzień radzić. Nie bez znaczenia jest też świadomość bycia ocenianą, więc akceptacja partnera oraz jego pomoc w codziennych obowiązkach na pewno pozwoli partnerce bardziej skupić się na seksie oraz fantazjach erotycznych.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE