Śnieżnobiałe zęby, czyli 5 sposobów na wybielanie zębów jedzeniem

Śnieżnobiały uśmiech sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie, często odejmuje nam lat, a także pozwala zwiększyć pewność siebie. Wybielanie zębów to bardzo modny temat, co powoduje, że sposobów na wybielanie jest coraz więcej. Możemy poddać się zabiegom dentystycznym, korzystać z szeroko dostępnych produktów do wybielania zębów, albo stosować dobrze przemyślaną dietę. Wiele warzyw, owoców i innych produktów spożywczych pozwala nam cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

 

1. „Biała dieta”

Zdecydowanie należy wyeliminować produkty zawierające barwniki spożywcze. Unikajmy więc ciemnych soków owocowych np. porzeczkowy, żurawinowy, a także kawy, czarnej herbaty i coli. Zastąpić je można wodą mineralną, mlekiem, a także zieloną herbatą. Stosując białą dietę, czerwone wino lepiej zastąpić białym. Podobne zasady dotyczą produktów żywieniowych, jednak tu należy zachować umiar. Warto spożywać w mniejszych ilościach warzywa i owoce w mocnych kolorach np. buraki, pomidory, jagody, jeżyny, wiśnie, granaty, a także curry czy sosy pomidorowe. Pytanie, co można jeść bez ograniczeń? Spokojnie! Istnieje wiele produktów, które nie zawierają barwników i nie powodują żółknięcia zębów. Przy białej diecie bez przeszkód można spożywać takie produkty, jak: ser twarogowy, jogurty, maślanki, mięso drobiowe, ryby i owoce morza, kasze, ryż, białe pieczywo, banany, a także białą rzodkiew, kalarepę, ziemniaki czy białą kapustę.

2. Moc cytrusów

Pomarańcz i ananas to cytrusy zawierające kwas, który czyni powierzchnię zębów bielszą. Substancje w nich zawarte usuwają plamy, które powstają w wyniku spożywania coli, czerwonego wina i kawy, a także pobudzają produkcję śliny, która ma działanie przeciwbakteryjne.

 

 

3. Truskawkowy wybielacz

Truskawki bogate są w kwas jabłkowy, który ma właściwości wybielające. Warto wiedzieć, że truskawki to także źródło wapnia i fosforu, oraz doskonały naturalny środek dezynfekujący jamę ustną zapewniając świeży oddech. Dodatkowo te uwielbiane przez większość nas owoce zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego. Jednak należy pamiętać, że obecny w truskawkach kwas jabłkowy także osłabia nasze szkliwo, więc warto odczekać 30 minut z myciem zębów, aby zapobiec uszkodzeniom.

 

 

4. „Myjące jedzenie”

Sięgajmy po produkty usuwające osad z powierzchni zębów. Zbawienne są chrupiące przekąski np. orzechy, zielony ogórek, seler, marchew, a także jabłka, które wzmagają produkcję śliny. Doskonale jest spożywać je na koniec posiłku, zwłaszcza, kiedy jesteśmy w szkole, w pracy, czy w podróży i nie mamy możliwości umycia zębów bezpośrednio po posiłku. 

 

 

5. Olej kokosowy do zębów

Kwas laurynowy jest składnikiem oleju kokosowego, który powoduje wybielanie zębów, a także ma działanie antybakteryjne. Warto wiedzieć, że ssanie oleju kokosowego na czczo po przebudzeniu, przez 20 minut pozwoli nam cieszyć się zdrowym, białym uśmiechem. Należy pamiętać, aby olej kokosowy był nierafinowany, tłoczony na zimno i bez dodatków. Codzienne płukanie jamy ustnej olejem kokosowym można pogodzić z porannym prysznicem, przeglądaniem stron internetowych, czy czytaniem książki. Istotna rada: nie połykamy oleju kokosowego, a na koniec ssania, należy opłukać usta ciepła wodą i umyć zęby. Ważne jest żeby zachować systematyczność, a efekty będą na pewno widoczne.

 

Maja Krzysztofiak
Maja Krzysztofiak

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośniczka kosmetyków opartych na naturalnych, ekologicznych i dobrotliwych dla skóry składnikach, a także pasjonatka domowgo DIY. W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii oraz systematycznie oddaje się oglądaniu polskiej vlogosfery.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE