Jak utrzymać sprawność seksualną w podeszłym wieku?

starsza małżeństwo leżące na łóżku

Kiedy jesteśmy młodzi to śmieszą nas żarty na temat małych możliwości seksualnych u ludzi w podeszłym wieku. Pełno jest na ten temat kawałów i skeczów. Ale mijają lata i te żartobliwe sytuacje pomału stają się naszą rzeczywistością. Problem dotyczy wbrew pozorom zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bo sprawność seksualna to nie tylko męska potencja na dobrym poziomie. To także szeroko pojęte aspekty zdrowotne i psychiczne. 
 

Ona

Seks w przypadku kobiet nie wymaga takich predyspozycji jak w przypadku mężczyzn, ich gotowość do aktywności w tym zakresie leży głównie w sferze psychiki. W zasadzie kobiecy seks nie ma wieku, ale z biegiem lat panie często tracą ochotę na igraszki w sypialni. Są też pewne uwarunkowania zdrowotne, które tę gotowość znacznie obniżają. Główne chodzi tu o poziom hormonów, ale też o różne schorzenia, których z wiekiem przybywa. Co powinna zrobić kobieta, aby jak najdłużej cieszyć się seksem w dojrzałym wieku?

  • Dbać o zdrowi To konieczne dla ogólnej kondycji życiowej, w tym także dla sfery seksualnej. Zanim dopadnie nas jakaś większa choroba, zaliczamy różne mniejsze przypadłości, które nas zwyczajnie osłabiają. Dlatego konieczne są regularne badania i konsultowanie z lekarzem niepokojących objawów.
  • Stosować dietę, suplementy. Aby zachować na dłużej ciało w dobrej kondycji, warto dbać o lekkostrawną i wartościową dietę, nawet jeśli waga jest prawidłowa. Co parę miesięcy należy też zażywać suplement bogaty w mikroelementy.
  • Zachować młodość. Pomimo upływu lat i coraz większego bagażu doświadczeń warto pielęgnować w sobie tą młodą dziewczynę sprzed lat. Nie trzeba zamykać się w swojej skorupie i w domu, wciąż warto mieć cele i marzenia, utrzymywać dobre relacje z innymi ludźmi, a przede wszystkim podtrzymywać aktywność umysłową za wszelką cenę. Aktywny mózg zawsze przekłada się na lepsze życie seksualne.

 

On

Mężczyźni mają trochę więcej do zrobienia dla zachowania sprawności seksualnej w podeszłym wieku. Tu w grę wchodzą możliwości fizyczne, czyli potencja. Oczywiście o stan swojej psychiki i zdrowia ogólnego powinni dbać podobnie jak kobiety, natomiast kwestii swoich funkcji seksualnych muszą poświęcić więcej uwagi.

 

 

Aby zminimalizować zagrożenia dla swojej potencji i cieszyć się erekcją na dobrym poziomie przez wiele lat, należy jak najszybciej zadbać o kilka rzeczy:

  • Redukcja wagi, lekkostrawna dieta.
  • Ograniczenie alkoholu i całkowite rzucenie palenia,
  • Włączenie ruchu do rozkładu dnia zamiast wylegiwania się na kanapie.

 

Stosując się do tych kilku zasad, zyskamy automatycznie lepszą kondycję zdrowotną i energię życiową. To ważne, bo niski pozom wigoru jest główną przeszkodą w kwestiach seksualnych. A kiedy mimo wszystko pojawią się problemy z potencją, to także nie jest sytuacja bez wyjścia. Producenci suplementów mają szeroką ofertę na taką okoliczność, a wiele specyfików zawiera wyłącznie roślinne składniki niezagrażające zdrowiu. Najczęściej stosowane to buzdyganek naziemny, żeń-szeń w każdej odmianie, kozieradka i korzeń maca. Skoro to rośliny znane od wieków ze swojego dobroczynnego działania na męską potencję, to warto spróbować. Przyda się też spora dawka witamin z grupy B, cynk i magnez, bo ich niedobory prowadzą do zaburzeń erekcji.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE