Uzdrawiające właściwości żywej wody

kobieta pijąca wodę ze szklanki

Jednym z najważniejszych elementów, wśród tych, które odróżniają naszą planetę od innych, jest obecność wody, warunkującej istnienie życia w takiej postaci, jaką znamy. Woda jest nam potrzebna na co dzień. Ludzki organizm nie tylko w większości złożony jest z wody, ale także potrzebuje jej regularnych dostaw do prawidłowego funkcjonowania. Warto podkreślić, że znaczenie ma również jakość wody, którą spożywamy.

 

Korzyści płynące z picia wody

Woda ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania organizmu ludzkiego, ponieważ stanowi naturalne środowisko dla wszystkich procesów życiowych. Jest substratem reakcji biochemicznych zachodzących w naszym ciele. Bez niej nie mogłyby zachodzić takie procesy jak trawienie. Dzięki niej może funkcjonować nasz mózg. Pełni funkcję ochronną w przypadku na przykład gałki ocznej, ma znaczenie dla kondycji skóry. Bez niej nie mógłby rozwijać się płód, a więc ciągłość gatunku nie mogłaby być podtrzymywana. Pijąc zbyt mało wody, nie tylko odczuwamy pragnienie, ale pojawiają się coraz poważniejsze problemy zdrowotne, poczynając od rozdrażnienia i bólu głowy, przez utratę apetytu i bezsenność, aż po zaburzenia funkcjonowania poszczególnych organów. Wśród korzyści płynących z picia dużej ilości wody na co dzień wymienić można natomiast poprawę trawienia, usprawnienie metabolizmu, oczyszczenie z toksyn. Dzięki dobremu nawodnieniu zwiększa się wydolność organizmu. Mniejsze jest ryzyko przegrzania dzięki właściwej regulacji, polegającej na odprowadzaniu wody w postaci potu. Woda zapewnia ochronę istotnych narządów oraz rozwijającego się płodu. Dzięki niej nasze stawy są ruchome.

 

szklanka napełniana wodą

Woda mineralna kontra woda źródlana

Kupując wodę do picia, powinniśmy zdawać sobie sprawę z różnic pomiędzy produktami. Do wyboru mamy wodę mineralną oraz źródlaną. Pierwsza zawiera co najmniej 500 mg składników mineralnych na litr. Druga ma w składzie mniej niż wspomniane 500 mg na litr. Woda mineralna nie tylko nawadnia organizm, ale też dostarcza wielu składników potrzebnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Woda źródlana wskazana jest natomiast w przypadku małych dzieci i niemowląt, osób starszych, osób mało aktywnych fizycznie oraz cierpiących na nadciśnienie, choroby serca lub nerek.

 

Żywa woda i martwa woda

Pewną nowością jest rozróżnienie wody na wodę żywą i wodę martwą. Różnica nie jest dostrzegalna gołym okiem. Jak przekonują badacze, sekret tkwi w strukturze cząsteczek, która przekłada się w odczuwalny sposób na organizmy żywe. Woda żywa, charakteryzująca się przewagą orto-klastrów, sprawniej przenika przez błony komórkowe, sprzyjając nasyceniu organizmu. Istnieją rozwiązania, takie jak aktywny kubek czy aktywna podstawka, pozwalające zmienić zwykłą wodę w to, co specjaliści nazywają obrazowo wodą żywą, aktywną czy też pierwotną. Wśród korzyści zalet wody o wspomnianej strukturze wymieniane są: wzrost energii, delikatne podniesienie ciśnienia krwi, usprawnienie procesu regeneracji komórek, odkwaszenie organizmu.

 

Organizm człowieka składa się nawet w 60-70% z wody. Substancja ta stanowi niezbędny element dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i układów. Warto pamiętać o regularnym dostarczaniu wody do organizmu, zwracając jednocześnie uwagę na jej odpowiedni rodzaj i jakość.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE