Apteczka na wakacje – co zabrać?

kobieta sprawdzająca zawartość apteczki

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie urlopy i zagraniczne wyjazdy. Dzisiejszy artykuł poświęcam więc kompletowaniu wakacyjnej apteczki. Apteczkę powinien mieć ze sobą każdy turysta, szczególnie jeżeli podróżujemy za granicę, gdyż wyjazd bez leków przy jakiejś dolegliwości może okazać się dość nieprzyjemny. W apteczce powinny się znaleźć przede wszystkim leki na dolegliwości żołądkowe, tabletki przeciwbólowe, środki na poparzenia słoneczne oraz środki, które pomogą nam w razie skręceń lub kontuzji. 

Na dolegliwości żołądkowe takie jak biegunka powinniśmy zabrać węgiel lub jakiś inny lek, który zaproponuje nam farmaceuta. Przy biegunce powinniśmy pamiętać, aby pić dużo wody, żeby się nie odwodnić, co przy upałach i tej nieprzyjemnej dolegliwości nie jest trudne. W tym przypadku przydadzą się także probiotyki poprawiające naszą florę bakteryjną jelit.

Na urlopach często zdarzają się również poparzenia słoneczne, przede wszystkim powinniśmy im zapobiegać, używając kremów z odpowiednim dla naszej skóry filtrem UV. Jeśli jednak dojdzie już do takich poparzeń, powinniśmy to miejsce posmarować pianką, którą można kupić w aptece. Poparzone miejsce przez następne dni należy chronić przed słońcem, nie zapominajmy również o nakryciu głowy, aby uniknąć udarowi. Ulgę może przynieść również posmarowanie poparzenia żelem aloesowym.

 

Leki przeciwbólowe to również obowiązkowy punkt apteczki. Przecież bardzo często przydarzają nam się bóle głowy, zębów, bóle menstruacyjne. Tego typu dolegliwości mogą zepsuć urlop.

Alergicy powinni zabrać ze sobą wapno oraz leki przeciwalergiczne, aby dolegliwości z tym związane nie popsuły im wakacji.

Jeśli chodzi o potłuczenia, zwichnięcia i skręcenia na szczęście są to urazy niegroźne, choć bolesne. Przy stłuczeniach w pierwszej kolejności przykładamy zimne kompresy. Przy opuchnięciu może też pomoc okład z octu. W aptece możemy oczywiście też kupić maści i żele na tego typu dolegliwości. Do apteczki nie zapominajmy wziąć kilku plastrów.

Myślę, że warto również spakować leki na ból gardła oraz wszystkie inne leki, które przyjmujemy na co dzień. Przydać może się również termometr. Kompletując leki, nie zapomnij sprawdzić ich daty ważności.

Angelika Ziętek
Angelika Ziętek

Nazywam się Angelika. Jestem absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Moją pasją jest psychologia oraz poznawanie zdrowszych, naturalnych kosmetyków i środków czystości oraz tworzenie ich samemu. Swój wolny czas uwielbiamy spędzać na świeżym powietrzu, w domku nieopodal Wadowic, z dala od miejskiego zgiełku, który niestety towarzyszy nam na co dzień. Ponad dwa lata temu po przeczytaniu pewnego artykułu i przeanalizowaniu składów kilku detergentów i kosmetyków postanowiłam wyrzucić chemię z mojego domu i nie truć więcej przede wszystkim mojego dziecka. Stwierdziłam, że środki czystości będę robić sama.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE