15 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć w torebce

Kobieca torebka jest pełna ukrytych skarbów i przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Zawartość torebki to sprawa indywidualna, ale mimo wszystko warto pamiętać o pewnych rzeczach, które powinny znaleźć się w każdej torebce.

 

1. Chusteczki higieniczne

W zasadzie powinny znaleźć się w każdej kieszeni, nie tylko w torebce. Przydadzą się, gdy jesteśmy przeziębione albo kiedy trzeba wytrzeć ręce lub okulary.

 

2. Guma do żucia

Poza gumą mogą być też cukierki albo pastylki. Świeży oddech często decyduje o tym, jak jesteśmy odbierane i czy ludzie będą mieli ochotę z nami rozmawiać i kontynuować znajomość.

 

3. Pomadka ochronna

Ładne usta muszą być przede wszystkim nawilżone, a pomadka szybko się wyciera, zlizujemy ją podczas jedzenia czy rozmowy. Dlatego warto mieć ze sobą pomadkę lub błyszczyk i nawilżyć wargi, kiedy poczujemy, że stały się suche i spierzchnięte.

 

4. Lusterko

Pozwala skontrolować nasz wygląd w każdej chwili lub poprawić makijaż. Przyda się też, kiedy coś nam wpadnie do oka lub poczujemy, że soczewki kontaktowe się przesunęły i uwierają.

 

5. Krem do rąk

Skóra rąk jest bardzo podatna na działanie warunków atmosferycznych, a twarda woda może powodować zaczerwienienia i podrażnienia. Dlatego ważne jest nawilżanie dłoni przed wyjściem na zewnątrz i po umyciu rąk, szczególnie latem i zimą, kiedy warunki atmosferyczne mogą pogorszyć stan skóry.


Czytaj również: Dlaczego obok kosmetyczki powinien rosnąć aloes?6 kosmetycznych trików, które ułatwią dbanie o wyglądCzym jest twerking?


 

6. Parasolka

Pogoda jest zmienna i w każdej chwili nagły deszcz może zniszczyć naszą świeżo ułożoną fryzurę, dlatego zawsze przyda się mała parasolka.

 

7. Chusteczki odświeżające

Chusteczki odświeżające przydadzą się, kiedy czymś się ubrudzisz albo po prostu chcesz się szybko odświeżyć w ciągu dnia, a nie masz czasu i możliwości, żeby wziąć prysznic.

 

8. Żel antybakteryjny do rąk

Nie zawsze masz możliwość umyć ręce przed jedzeniem, może też się zdarzyć, że przesunie ci się soczewka i będziesz musiała ją natychmiast poprawić. Wtedy najlepiej odkazić ręce żelem antybakteryjnym, jeśli akurat nie masz możliwości w danej chwili ich umyć, żeby nie musieć się martwić bakteriami.

 

9. Pilniczek

Niestety łatwo możemy złamać lub uszkodzić paznokieć i wtedy najlepiej od razu go spiłować, żeby nie zniszczył się mocniej. Zadartym paznokciem można się też łatwo podrapać albo podrzeć rajstopy.

 

10. Bezbarwny lakier do paznokci

Jeśli mimo ostrożności zahaczymy o coś rajstopami, niezbędny będzie bezbarwny lakier do paznokci. Wystarczy posmarować brzegi dziurki lakierem, żeby nie poszło nam oczko.

 

11. Perfumy w kremie

Perfumy w kremie utrzymują się krócej niż te tradycyjne, ale są lekkie i nie zajmą dużo miejsca w torebce. Można się dzięki nim odświeżyć w ciągu dnia i zawsze czuć atrakcyjnie.

 

12. Szczotka/grzebień

Włosy szybko się plączą, zwłaszcza jeśli na dworze wieje lub pada, więc dobrze móc poprawić fryzuję w ciągu dnia. Poza tym czesanie rozprowadza równomiernie łój ze skóry głowy, dzięki czemu włosy są nawilżone na całej długości, a nie przetłuszczają się u nasady i przesuszają na końcach.

 

13. Gumka do włosów

W ciągu dnia robimy różne rzeczy, czasami chcemy szybko związać włosy, żeby nam nie przeszkadzały. Gumka nie zajmie dużo miejsca, a może się bardzo przydać.

 

14. Powerbank

Na co dzień używamy komórki, która niestety szybko się rozładowuje i nie zawsze mamy gdzie ją podłączyć. Wtedy niezbędny będzie powerbank, czyli niewielkie urządzenie, które ładujemy w domu, a potem w każdym miejscu i w dowolnym momencie podłączamy do niego telefon. Nigdy więcej nie będziemy musiały martwić się tym, że za chwilę rozładuje się nam komórka.

 

15. Plastry

W każdej chwili możemy się skaleczyć, drasnąć albo za mocno zadrzeć skórkę przy paznokciu. Plaster pozwoli nam ochronić ranę i nie będziemy przejmować się tym, że ubrudzimy się krwią.

Nie ma sensu nosić rzeczy, których nie potrzebujemy i na pewno nie użyjemy. Zawartość torebki musi odpowiadać naszym wymaganiom, dlatego zawsze dostosowujemy ją do trybu życia.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE