Dlaczego czasami lepiej odpuścić?

Wychowano nas w przekonaniu, że ciężka praca, cierpliwość i realizowanie kolejnych wyznaczonych celów sprawią, że osiągniemy sukces. Kobiety zajmują wysokie stanowiska w pracy i same kształtują swój los: organizują spotkania, dzwonią, załatwiają interesy. Jednocześnie mówi im się, że w życiu prywatnym powinny pozwolić mężczyźnie przejąć kontrolę, chociaż bierne czekanie nie jest w ich stylu, a poza tym męczy i frustruje. Czy mamy tylko ładnie wyglądać, uśmiechać się i trzepotać rzęsami, a może ktoś nas zauważy?

 

Nie chodzi o to, aby biernie czekać

Wielu kobietom trudno powstrzymać się od działania. Co więcej, dużej części kobiet zdarzają się okresy, w których przez dłuższy czas z nikim się nie umawiają, więc nic dziwnego, że chciałyby wykorzystać okazję, jeśli widzą szansę na poważny związek. Tylko zazwyczaj na dłuższą metę z takich relacji nic nie wynika, gdyż mężczyzna uznaje, że nie musi się starać i nagle przestaje dzwonić, potrzebuje więcej przestrzeni, musi się wyszaleć albo wraca do byłej partnerki. W takich sytuacjach wcale nie mamy poczucia, że panujemy nad sytuacją, a nawet czujemy się dużo gorzej.

Wbrew pozorom nie chodzi o to, żeby biernie czekać, ale żeby dać się wykazać drugiej osobie. To mężczyzna musi zwrócić na siebie twoją uwagę i sprawić, żebyś zechciała poświęcić mu swój cenny czas. Ty masz tylko dobrze się bawić i korzystać z życia. Twoim jedynym zadaniem jest wieść ciekawe, wyjątkowe życie, żebyś nigdy nie myślała, że tracisz czas na czekanie. Nie musisz knuć, wymyślać intryg czy podstępów, żeby znaleźć partnera, jesteś fantastyczna i to on musi się starać, żeby Cię zdobyć.

 

Chcemy wierzyć, że nasi mężczyźni są życzliwi i szczerzy

Jesteśmy inteligentne i wiemy, że chcemy mężczyzn, uczciwych, troskliwych i słownych, więc zdajemy sobie też sprawę z tego, że powinni dzwonić, kiedy obiecali to zrobić. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto: naprawdę jest zajęty, przeprowadza się, musi uporządkować swoje życie… Teoretycznie wiemy, czego powinniśmy oczekiwać od związku, ale kiedy ktoś nam oferuje mniej (a czasami dużo mniej) trudno podjąć decyzję, czy już należy to zakończyć. Zapomniał zadzwonić raz, ale każdemu może się zdarzyć. Czy jeśli zapomniał trzy, to już oznacza, że powinniśmy to zakończyć? Chcemy wierzyć, że mężczyźni, z którymi się umawiamy są życzliwi, szczerzy i chcą dla nas jak najlepiej. Gdy dostrzegasz pierwszy przejaw lekceważącego zachowania, starasz się to zignorować, bo przecież nie będziesz robić awantury bez powodu, a poza tym nie należy przesadzać.

 

 

Najlepszym wyznacznikiem jest to, jak Ty się czujesz. Lekkie ukłucie zawodu, bo nie zadzwonił, chociaż obiecał to jeszcze nic takiego. Ciągłe rozczarowanie, bo nie można na nim polegać to już dużo gorzej. Łzy? Fatalnie. W związku masz się czuć kochana i wyjątkowa, jeśli ktoś sprawia, ze zaczynasz źle oceniać samą siebie, to nie jest Ciebie wart. Niezależnie od wymówki facet, który nie dotrzymuje słowa to ten, który rani i sprawia, że cierpisz.

 

Mężczyzna zawsze znajdzie czas, żeby zadzwonić, nawet jeśli powie tylko, że jest zajęty i myśli o Tobie. Warto zapamiętać też kilka prostych zasad:

  1. Jeśli do Ciebie nie dzwoni, to znaczy, że o Tobie nie myśli.
  2. Skoro nie potrafi dotrzymać słowa w tak drobnej sprawie jak telefon czy spotkanie, to zawiedzie także w poważnych kwestiach. Nie będziesz mogła na nim polegać.
  3. Nie warto być z kimś, kto nie dotrzymuje obietnic.
  4. Jeżeli nie stać go na drobny wysiłek, żeby Cię uspokoić i dać do zrozumienia, że mu zależy, to nie szanuje twoich uczuć i potrzeb.

 

Oczywiście w życiu zdarzają się różne sytuacje, ale mężczyzna, któremu na Tobie zależy wyjaśni ci wszystko i nie pozwoli, żebyś odeszła. Jeśli musisz się domyślać prawdy, to nie wróży to dobrze na przyszłość.

 

Czytaj również: Jak sprawić, żeby pożądanie trwało nawet w wieloletnim związku?Połączeni siecią ale samotni?7 powodów, przez które portale randkowe nie zawsze działają

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE