Demakijaż – czy wykonujesz go poprawnie?

Zazwyczaj pamiętamy o porannym makijażu, to dlaczego zdarza nam się pominąć wieczorny demakijaż i dlaczego to takie istotne? Czysta skóra może wypocząć, a rano jest zregenerowana i gotowa na przyjęcie kolejnej porcji kosmetyków. Jest to szczególnie istotne przy cerze wrażliwej, ponieważ kosmetyki zbyt długo pozostawione na skórze będą ją podrażniać, oraz tłustej i mieszanej ze skłonnościami do zapychania, bo kosmetyki lub ich resztki tylko pogorszą stan naszej cery. O czym należy pamiętać podczas demakijażu?

 

1. Oczyszczanie olejami

Oczyszczanie olejami jest skuteczne i delikatne. Najpierw należy delikatnie zwilżyć twarz mokrymi dłońmi, dzięki czemu olej będzie się łatwiej rozprowadzał i skutecznie wniknie w głąb skóry. Dzięki temu bez problemu zmyjemy nawet wodoodporne kosmetyki. Następnie delikatnie masujemy twarz wybranym olejem: kokosowym, arganowym lub olejem z awokado. Całość zmywamy wacikami nasączonymi wodą.

 

2. Podwójne zmywanie

Makijaż zawsze zmywamy dwa razy, niezależnie od preparatu i zastosowanej metody. Za pierwszym razem pozbywamy się makijażu, a za drugim usuwamy wszystkie jego resztki. Warto przetrzeć twarz suchym wacikiem i sprawdzić, czy na pewno jest dokładnie oczyszczona.

 

3. Mycie twarzy

Po zmyciu makijażu pora na umycie twarzy żelem lub specjalnym mydłem dobranym do typu skóry.

 

4. Tonizowanie

Po myciu twarz wydaje się całkiem czysta, ale nadal warto ją tonizować. Dzięki temu pozbędziemy się resztek zanieczyszczeń, przywrócimy skórze równowagę i zamkniemy pory tak, żeby do cery nie dostały się żadne zanieczyszczenia.

 

5. Maseczka

Nie jest to konieczny element, ale po oczyszczeniu skóry można nałożyć maseczkę, w zależności od potrzeb: oczyszczającą, nawilżającą, dotleniającą, regenerującą lub odmładzającą. Jeśli nie chcesz zmywać maseczki, można zastosować maskę w płachcie, jej składniki wnikają do skóry, a potem wystarczy tylko zdjąć maskę, a cera jest odświeżona i od razu można zauważyć poprawę stanu skóry. Maskę należy stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

 

6. Krem na noc? Olejek?

Na koniec można wklepać w twarz olejek regenerujący albo posmarować twarz olejem arganowym lub kokosowym. Krem na noc nie jest potrzebny, skóra powinna się regenerować, a krem może hamować ten proces, a nawet zatykać pory. Czasami przy problemach z zatkanymi porami skóry i wągrami wystarczy odstawić krem na noc, żeby zauważyć dużą poprawę.

 

7. Balsam do ust

Na koniec dobrze jest nałożyć balsam do ust lub posmarować wargi miodem. Z miodem trzeba uważać, żeby za szybko nie zlizać takiego balsamu, no i nie iść od razu spać, bo wtedy miód zamiast na ustach, znajdzie się na naszej poduszce.

Demakijaż podobnie jak makijaż składa się z pewnych czynności następujących w określonym porządku. Wypracowanie własnych rytuałów pozwoli nam lepiej zadbać o skórę i sprawi, że będzie wypoczęta, zrelaksowana i odświeżona, a w konsekwencji będzie wyglądała dużo lepiej.

 

Czytaj również: 10 kosmetyków, które zastąpi olej kokosowy4 kosmetyki domowej robotyJak uratować tusz do rzęs?

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE