Jak zaoszczędzić na wakacje

kobiety opalające się na plaży

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób ma już zaplanowany urlop. Jeśli Ty jeszcze tego jednak nie zrobiłeś warto się tym wreszcie zająć. Każdemu z nas bowiem przyda się wypoczynek. Obojętnie czy to w Polsce czy za granicą dobrze jest gdzieś wyjechać aby wypocząć od codzienności i mieć co wspominać. Po urlopie będziemy pełni energii, zrelaksowani, ogólnie będziemy mieć więcej siły, a co najważniejsze nic nie zastąpi nam czasu który spędzimy wspólnie z rodziną.

Wiele osób odmawia sobie wakacji mówiąc, że są za drogie, że szkoda im pieniędzy, że zbierają na coś innego. Istnieje jednak wiele prostych metod które pomogą nam bardzo łatwy sposób zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Na początku zastanów się gdzie chciałbyś pojechać aby wiedzieć na jaki cel będziesz zbierać pieniądze i ile mniej więcej będzie ci potrzebne. Zastanów się czy bardziej korzystny będzie wyjazd za granicę, a może zwiedzanie Polski. Ja często wybieram wycieczki zagraniczne, gdyż wychodzą cenowo bardzo podobnie do tych np. nad polskim morzem, a do tego mam pewną pogodę. Wróćmy jednak do oszczędzania.

Po pierwsze ogranicz zakupy

Zastanów się zanim coś kupisz czy ta życzyć aby na pewno ci jest potrzebna, czy nie masz czegoś podobnego w domu? Przede wszystkim unikaj również promocji Niestety często bywa także widząc jakąś ciekawą promocyjną ofertę w sklepie decydujemy się zbyt pochopnie na zakup jakiegoś produktu, który w rzeczywistości zupełnie nie jest nam potrzebny. Idąc do sklepu warto mieć ze sobą listę zakupów, która również pomoże nam ograniczyć zakup niepotrzebnych rzeczy.

 

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Zastanów się również nad sprzedażą swoich nieużywanych rzeczy: ubrań czy jakiś innych przedmiotów, które nie są ci już potrzebne w domu. Pieniądze za sprzedane rzeczy możesz odłożyć na wakacje, a przy okazji w domu zrobi się więcej miejsca.

 

Nie jedz na mieście

Jeśli zdarza ci się dość często jeść na mieście zrezygnuj z tego. Gotowanie w domu jest znacznie tańsze, a często również zdrowsze. Możesz więc na jakiś czas zrezygnować z jedzenia poza domem, dzięki czemu znów zaoszczędzisz kilka groszy.

First minute, last minute

Często dobrym sposobem na oszczędzanie na wakacje jest również rezerwowanie oferty first minute lub last minute. Zanim zarezerwujesz daną ofertę porównaj ją z innymi biurami podróży.

Pieniądze lepiej odkładać na jakimś oprocentowanym koncie oszczędnościowym aniżeli w przysłowiowej skarpecie. Na koncie oszczędnościowym wpadnie znów kilka groszy dodatkowo z oprocentowania.

Angelika Ziętek
Angelika Ziętek

Nazywam się Angelika. Jestem absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Moją pasją jest psychologia oraz poznawanie zdrowszych, naturalnych kosmetyków i środków czystości oraz tworzenie ich samemu. Swój wolny czas uwielbiamy spędzać na świeżym powietrzu, w domku nieopodal Wadowic, z dala od miejskiego zgiełku, który niestety towarzyszy nam na co dzień. Ponad dwa lata temu po przeczytaniu pewnego artykułu i przeanalizowaniu składów kilku detergentów i kosmetyków postanowiłam wyrzucić chemię z mojego domu i nie truć więcej przede wszystkim mojego dziecka. Stwierdziłam, że środki czystości będę robić sama.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE