Makijaż permanentny – dla kogo najlepszy?

Makijaż permanentny zastępuje zwykły, wykonywany na co dzień makijaż, z tą różnicą, że utrzymuje się na skórze nawet do 2 lat!  Ile czasu każdego ranka poświęcasz na zrobienie makijażu? 5, 10, a może 15 minut? Wybierz makijaż permanentny, a w ciągu tych 2 lat zaoszczędzisz nawet 7 dni! Co z nimi zrobisz? Czasu wystarczy na krótki wypad nad morze lub w góry!

 

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny możemy porównać do tatuażu – w skórę wstrzykiwany jest specjalny barwnik, który nie zostaje tam jednak na całe życie. Ze względu na nieco płytsze niż w przypadku tatuażu umiejscowienie, makijaż permanentny utrzymuje się do 2 lat. Jeśli chcemy utrzymać efekt, w wyznaczonym terminie należy wykonać poprawkę, która odświeży kolor.

 

Znane są dwa rodzaje makijażu permanentnego:

  • metodą mikroblading,
  • metodą cieniowania.

 

W metodzie mikroblading chodzi przede wszystkim o uzyskanie naturalnego, trwałego wyglądu brwi, zgodne z ich fizjologicznym kształtem. Oznacza to, że nie każdy kształt będzie pasował do Twojej karnacji oraz typu urody. Uwzględnimy to podczas  pierwszej wizyty i doradzimy, jaki efekt będzie najlepiej podkreślał Twoją urodę. Efekt końcowy jest bardziej naturalny niż w przypadku innych metod makijażu permanentnego, ponieważ metoda ta pozwala na namalowanie idealnie cienkich włosków w skórze.

Metoda cieniowania została stworzona po to, by  w sposób najbardziej naturalny podkreślić Twoją urodę: oprawę oczu, kontur ust lub zintensyfikować czerwień wargową. Jest on trwały i niezmywalny, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas uprawiania sportów, na basenie, plaży, rano, wieczorem lub gdy chcemy wyglądać zawsze świeżo i promiennie.

 

Makijaż permanentny – dla kogo?

Makijaż permanentny to prosty i bezpieczny sposób na perfekcyjny makijaż w każdej sytuacji. Zabieg szczególnie polecamy osobom, które:

– chcą być przygotowane na niespodziewane wyjścia i wizyty znajomych oraz doskonale wyglądać w każdej sytuacji
– mają dość codziennego wykonywania makijażu lub zapisywania się na zabieg henny w gabinecie kosmetycznym
– dużo podróżują i nie chcą za każdym razem zabierać ze sobą kosmetyków do makijażu
– są aktywne fizycznie – zwykły makijaż podczas aktywności fizycznej błyskawicznie „spływa” z twarzy
– chcą w subtelny i naturalny sposób podkreślić urodę
– często korzystają z basenu – makijaż permanentny nigdy się nie rozmaże
– są zapracowane –oszczędzisz od kilku do kilkunastu minut dziennie
– zmagają się z problemem blizn, odbarwień i innych niedoskonałości – makijaż permanentny pozwala uzupełnić ubytki pigmentu
– utraciły włoski brwi z powodu choroby lub urazu lub naturalnie mają bardzo cienkie i rzadkie włoski – z łatwością możemy domalować włoski, uzyskując jednocześnie bardzo naturalny efekt
– nie są zadowolone z aktualnego kształtu lub koloru brwi, oczu lub ust
– mają asymetryczne brwi, oczy lub usta – przy pomocy makijażu permanentnego możemy skorygować niemal każdą asymetrię
– dla osób starszych, które w wyniku naturalnych procesów zachodzących wraz z wiekiem utraciły włoski brwi lub pigment czerwieni warg

Magda Komorowska
Magda Komorowska

Kosmetyczka z wielkiego zamiłowania. Swoje doświadczenie w tym zakresie zdobywa od 6 lat. Uczestniczka wielu kongresów, szkoleń i kursów dotyczących masaży, fizjoterapii i kosmetyki. Wykładowca podczas seminarium na Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym IFC Beauty Forum. Certyfikowany Instruktor Facefitness (Międzynarodowy Instytut Facefitness). Stworzyła swoje miejsce na mapie Warszawy o nazwie „Zdrowy Styl”. Gabinet, w którym większość zabiegów jest wykonywana wyłącznie manualnie.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE