7 powodów, przez które portale randkowe nie zawsze działają

Swatki istniały od lat, ale w dzisiejszym, zabieganym świecie coraz częściej przejmują tę rolę komputery i serwisy randkowe. Często słyszymy, że zbyt wiele wymagamy albo nigdy nie można nas zadowolić. O czym trzeba pamiętać i dlaczego tak często kończymy na nieudanej pierwszej randce?

 

1. Za dużo analizy

Czasami wydaje nam się, że komputer może wszystko za nas wyliczyć i w praktyce traktujemy szukanie partnera jak składanie zamówienia w katalogu wysyłkowym, wszystko ma nam pasować. Miłość to w końcu nie jest rachunek zysków i strat. Pytania w kwestionariuszach niekiedy przysłaniają nam człowieka, nie szukamy w końcu domu czy samochodu, ale partnera na resztę życia.
 

2. Lenistwo

Nie zawsze mamy czas i ochotę wypełniać długie, nudne ankiety, które mają ułatwić właściwy wybór. W konsekwencji kopiujemy treść CV i dostajemy kogoś, kto zajmuje się podobnymi kwestiami, ale w ogóle nas nie interesuje.

 

3. Algorytm działa, ludzie nie

Może się okazać, że wyliczenia są prawidłowe, rzeczywiście interesujemy się podobnymi rzeczami i dobrze czujemy we własnym towarzystwie, a jednak brakuje czegoś, co odróżnia znajomość czy przyjaźń od miłości.

4. Szczerość

Trudno być szczerym nawet wobec samych siebie, więc czasami nie mówimy prawdy albo zmieniamy pewne szczegóły. W konsekwencji spotykamy się z kimś, kto albo nas nie interesuje, albo okazuje się kimś zupełnie innym niż sądziliśmy.

 

5. Priorytety

Przede wszystkim musimy ustalić, które cechy u potencjalnego partnera są dla nas niezbędne, a z których ewentualnie możemy zrezygnować. Nawet związek tworzony przez Internet wymaga pewnych kompromisów, poza tym co to za przyjemność spotykać się z własną kopią?

 

6. Pozytywne myślenie

Ludzie zwracają uwagę na przekaz, który kryje się za naszymi słowami. Powinien być jak najbardziej pozytywny, żeby mieli ochotę nas bliżej poznać. W ten sposób mamy też większe szanse na nawiązanie ciekawych znajomości, nawet jeśli nie skończą się od razu trwałymi związkami.

 

7. Indywidualność

Istnieje algorytm na miłość, ale nie stworzy go dla nas żaden program. Sami musimy wiedzieć, czego szukamy i co jest dla nas najważniejsze.

Najważniejsze jest jednak to, żeby postępować w zgodzie ze sobą. Musimy znaleźć kogoś, kto zaakceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nawet z kosmicznymi wymaganiami i dziwacznymi zachowaniami. No i jeszcze jedno, jeśli chcemy akceptacji, musimy dać też ją od siebie

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE