Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna w naszym życiu?

Zacznę od tego, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Są osoby, które kochają biegać, ale są też takie, które wolą chodzić po górach, czy kochają długie spacery w dość intensywnym tempie, rolki, basen, nordic walking, fitness, crossfit, siłownia, marszobiegi itd. Mi najbardziej sprawiają radość zajęcia typu crossfit, nie boję się ciężarów – wręcz lubię je bardzo!  Ale o ciężarach w innym artykule.

 

Myślicie sobie teraz… „Co daje mi ten spacer (rolki, marszobiegi, basen, bieżnia, orbitrek, stepper, rower)” – a daje, i to bardzo dużo.

Jest to rodzaj wysiłku tlenowego, podczas którego nasz oddech jest przyśpieszony, ale możemy swobodnie rozmawiać. Taki trening aerobowy jest fajnym sposobem na zrzucenie tkanki tłuszczowej, ponieważ energię pozyskujemy z przemian tlenowych, a głównym składnikiem energetycznym są wolne kwasy tłuszczowe. Takie treningi poprawiają również naszą wydolność, dotleniają organizm, nasze samopoczucie jest lepsze.

 

Jeżeli wolicie zajęcia fitness – również jest to świetny wybór. W obecnych czasach powstało bardzo dużo różnych klubów fitness z ogromnym wyborem zajęć, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 • Lubisz tańczyć? Wybierz się na zumbę.
 • Chciałabyś się rozluźnić, porozciągać? Wybierz się na jogę lub pilates.
 • Interesują Cię sztuki walki? Wybierz się na zajęcia typu combat lub tańcz i walcz.
 • A może zawsze chciałaś/eś poćwiczyć ze sztangą? Polecam zajęcia typu pump (są różne nazwy pumpfit czy bodypump).

 

Jest naprawdę cała masa zajęć fitness, które są właśnie dla CIEBIE! Nie możesz się bać wysiłku, początki zwykle są trudne, ale z czasem to pokochasz, dzień bez treningu będzie dniem straconym.

 

Podsumowując, dlaczego aktywność jest ważna:

 • wzmacniamy układ krwionośny,
 • dotleniamy organizm,
 • poprawiamy metabolizm,
 • lepiej śpimy,
 • posiadamy więcej sił witalnych,
 • wzmacniamy mięsień sercowy,
 • spalamy tkankę tłuszczową.

 

Nieważne ile masz lat – na pewno znajdziesz trening idealny dla siebie i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną!

Karolina Bujak
Karolina Bujak

Trener personalny i instruktor fitness. Kiedyś zawodniczka drużyny unihokejowej Ks Worwa Szarotka Nowy Targ, uczestniczka Mistrzostw Świata (2012 rok) do lat 19-stu w Unihokeju, 2-krotna Mistrzyni Polski. Od małego interesował mnie sport, tata jest piłkarzem więc pokazał mi od najmłodszych lat ‘z czym to się je’. Uczęszczałam do klasy sportowej w liceum. Przyszedł taki czas kiedy sama stwierdziłam, że chcę zostać trenerem i mieć swoich podopiecznych, którym będę mogła pomóc jeżeli chodzi o sylwetkę, motywacje do działania oraz żeby ich wspierać w gorsze dni.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE