5 oznak, że nie zależy mu na Tobie

Ile razy zastanawiałaś się nad tym, czy mężczyzna odwzajemnia twoje uczucia albo chociaż jest zainteresowany? Jest kilka oznak, na które warto zwrócić uwagę.

 

1. Ty proponujesz spotkania

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że to ty zaproponujesz spotkanie. Czasem jest to nawet wskazane, bo mężczyzna tak samo jak kobieta może nie być pewny, czy druga osoba jest nim zainteresowana. Problem zaczyna się wtedy, kiedy proponujesz wszystkie spotkania, a on tylko się na nie zgadza. Dlaczego? Mężczyźni nie zawsze mówią wprost, zwłaszcza jeśli nie chcą zrobić przykrości kobiecie. Wolą przystać na spotkanie niż odmówić koleżance z pracy, z którą spotkają się potem w biurze. Czasami lepiej poczekać na inicjatywę drugiej osoby, chociaż warto dać do zrozumienia, że dobrze się bawiłaś i jesteś zainteresowana kontynuowaniem znajomości.

 

2. Spotykacie się tylko sami

To nic dziwnego, że na początku wzajemnej relacji chcecie się poznać i nacieszyć sobą, ale to nie znaczy, że nie możecie wyjść ze znajomymi. Jeśli twój partner nie lubi się z Tobą pokazywać albo nie chce poznać twoich znajomych, warto o tym porozmawiać. Może chodzi tylko o to, że jest typem domatora, ale może też nie czuć się z tobą na tyle dobrze, żeby przedstawić cię jako swoją partnerkę.

 

3. Były partner tęskni

Po rozstaniu można utrzymywać ze sobą kontakt, ale trzeba mieć pewność, że żadna strona nie oczekuje powrotu do etapu związku lub obie tego pragną. Kobiety czasami dają złapać się w tę pułapkę i pozwalają zrobić z siebie dziewczynki od wszystkiego, które zrobią zakupy, podwiozą, pomogą, wysłuchają, a nawet ugotują obiad. Jeśli taki układ im odpowiada, to ich sprawa, ale nie ma co się oszukiwać wyznaniami w rodzaju „on też za mną tęskni” lub „nie wie, jak ma powiedzieć, że chce wrócić”. Jak sprawdzić czy to prawda? Przestać przez jakiś czas odbierać telefony, wtedy partner będzie miał okazję zobaczyć jak naprawdę wygląda jego życie bez twojej obecności, a wtedy przekonasz się, czy naprawdę zatęsknił. Jeśli nawet po rozstaniu nadal będziesz na każde jego skinienie, gotowa spełnić wszystkie zachcianki, to nic się nie zmieni, bo dla niego ten układ będzie wygodny.

 

4. Nie chce stracić naszej przyjaźni

Związek to jest właściwie przyjaźń, tylko lepsza. Dlaczego ktokolwiek miałby bać się utraty przyjaźni, skoro może mieć coś lepszego? Nie trać czasu na niepotrzebne tkwienie w przyjaźni, skoro oczekujesz czegoś więcej. Powiedz o swoich uczuciach, a na pewno dowiesz się prawdy. Jeśli druga osoba to doceni – świetnie, jeśli nie – nie stracisz więcej czasu.

 

5. Jest zapracowany

Wszyscy jesteśmy zajęci, żyjemy w końcu w zabieganym świecie. Przyznaj się jednak sama przed sobą, ile razy naprawdę nie miałaś czasu, a ile nie zależało ci aż tak bardzo, żeby go znaleźć. Oczywiście nie ma sensu przejmować się jedną odmową, ale nie warto wtedy proponować innych spotkań. Ty wyraziłaś zainteresowanie, teraz jego kolej, jeśli je podziela i naprawdę wtedy z jakichś przyczyn nie mógł się z tobą zobaczyć, odezwie się. W przeciwnym razie znajdź inny obiekt zainteresowania.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE