Zestresowany milioner

Dnia 11.09.2017 r., Totalizator Sportowy wprowadził nową grę liczbową Euro Jackpot. To znana w Europie loteria, oferująca znacznie wyższe wygrane, niż wszystkie dotychczasowe gry Lotto. Jeśli komuś uda się trafić główną wygraną, z pewnością odmieni to jego los. Ale czy tylko i wyłącznie na dobre?

 

Pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w Ferrari

To jasne, że każdemu z nas przydałby się porządny zastrzyk gotówki. Czy to na spłatę kredytu, czy na spełnianie marzeń. Możliwości zagospodarowania fortuny jest wiele, jednak czy rzeczywiście dysponowalibyśmy nią tak rozsądnie, jak wcześniej sobie zakładamy? Poza tym warto zadać sobie pytanie, ile osób zgłosiłoby się do nas po pomoc i ilu moglibyśmy rzeczywiście tej pomocy udzielić zakładając, że nie rozdamy od razu wszystkiego. I jeszcze jedna kwestia- jak zareagujemy na wieść o wygranej?

 

 

High life

Fabuła jednego z programów telewizyjnych opiera się na podarowaniu potrzebującym osobom pokaźnej sumy pieniędzy. Następnie kamera ma za zadanie śledzić poczynania obdarowanych. Przy założeniu, że program jest w pewnym stopniu reżyserowany, ma za zadanie pokazać mechanizm, który niestety niezwykle często występuje u osób, które nagle otrzymały sporą sumę pieniędzy. Mianowice nagle zaczyna brakować pomysłu na ich racjonalne gospodarowanie. Wszystkie luksusowe zachcianki są zaspokajane niemal natychmiast, jednak z czasem pieniądze ulatniają się niczym kamfora i zaczyna brakować ich na zainwestowanie, które mogłoby wypracować wymierny zysk na przyszłość.

 

Szok i niedowierzanie

Irracjonalne zachowanie przypadkowych milionerów może wynikać z ogromnego stresu, jaki przeżywają na wieść o nagłej zmianie statusu materialnego. To na pewno ogromne szczęście, jednakże jeśli niemal od razu przystapimy do wydawania pieniędzy, wielce prawdopodobne, że większości poczynionych zakupów będziemy z czasem żałować. W Internecie krąży mnóstwo opowieści o milionerach-bankrutach, którzy np. całe wygrane przeznaczali na grę w kasynach.

 

Chłodna kalkulacja przede wszystkim

Wygraliśmy. Stać nas na wiele wiuęcej niż dotychczas. Gdy pierwsze emocje opadną, warto udać się do doradcy finansowego, który z pewnością wskaże właściwe drogi inwestowania fortuny. Pozwoli zaplanować wydatki i zapewnić zabezpieczenie na przyszłość. Aby uchronić się przed depresją, która jak wiadomo może spotkać osobę tak w kryzysowym jak i szczególnie wyjątkowym i szczęśliwym momencie życia, można podjąć aktywność fizyczną. Wyrzut endorfin przy wysiłku z pewnością pozwoli odświeżyć umysł. Ponad to trzeba pamiętać, że diametralna zmiana stylu życia nie jest wskazana. Niech przynajmniej część rzeczy zostanie taka jak przedtem.

 

Nowe życie

Jeśli już nam się przytrafiła wygrana pamiętajmy o praktykowaniu wdzięczności za to, co otrzymaliśmy. W końcu znaleźliśmy się w pewnej grupie wybrańców losu. Poza tym pamiętajmy o pielęgnowaniu relacji, które do tej pory sprawiały nam mnóstwo satysfakcji. Bo pieniądze to naprawdę nie jest wszystko. Fajnie, gdy ma się je z kim i na kogo wydawać. Poza tym bądźmy mądrzy i stosujmy zasadę złotego środka- przesada nigdy nie jest wskazana. i nie zapominajmy, że posiadany kapitał to nie jedyna nasza wartość, którą możemy ofiarować bliskim i światu.

Tak więc wszystkim czytającym życzę szczęścia w grze i mądrości w wydawaniu zdobytej fortuny.

 

Katarzyna Goch
Katarzyna Goch

Pedagog i andragog, blogerka, a przede wszystkim mama rocznej Zuzi. Na swoim blogu wyżywa się literacko, serwując swoje przemyślenia z dużą dawką humoru. Redaktor i copywriter z zamiłowania. Lubi pisać - odpoczywa w ten sposób oraz ma poczucie, że w pełni się realizuje. Niepoprawna optymistka. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE