Jak dobrać buty do biegania

Bieg jest najbardziej prywatne ruchem człowieka. Nasi przodkowie poruszali się biegiem. Z upływem czasu, gdy człowiek stworzył się, uruchomił tryb życia, genetyczne predyspozycje do biegania rozpoczął zanikać. Jak widać w budowie ciała. Mieszkańcy Starego Kontynentu najbardziej zgnuśnieli w konsumpcyjnych bezruchu. Bieda jest wrogiem bezruchu. Kenijczycy stanowią nadal tryb życia jak przed setkami lat. Małe dzieci pokonują codziennie dziesiątki kilometrów biegiem do szkoły. Bieganie jest towarem handlu na wielu krajów afrykań.

Jednak czasy biegania na bosaka dawno minęły. Nawet afrykańscy biegacze nie obejrzą się bez butów. Dwukrotny mistrz olimpijski Abele Bikila był ostatnim bohaterem maratońskich tras, chociaż wiele stara się naśladować, z bolesnym skutkiem, dzisiaj.

Jakie możesz buty biegać wybrać? Przeglądając ofertę producenci, można zobaczyć zawrotu głowy. Nie tylko panie kiermie się kolorem i “linią stylistyczną” butów. Estetyczne emocje przeważają bardzo często nad rozsądkiem. Dobrane kolorystycznie buty do podarowanej na imieniny koszulki na zawsze wyjdą na zdrowie. Buty do biegania do nie lakierki na sylwestrowe szaleństwo. Sołe buty, możesz być pewien, tylko nie tylko bolesne, ale także straty finansowe. Na leczenie kontuzji wydasz, wierz mi, więcej niż kilkaset złotych i stracisz mnóstwo czasu. Nie tylko. Przymusowy czas uwolnienia się przyjemności startowania w zawodach. Jak wam się skończyło?

Zanim wybierzesz się do specjalisty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, co z nim zrobić, gdy biegniesz.
Trochę o anatomii w kontekście butów do biegania

Ciało w naturalny sposób niweluje nacisk w trakcie biegania się za pomocą podkręconej stopy (pronacja) zaraz po uderzeniu jej o podłoże. Są one zbyt duże lub zbyt małe, pronacja może prowadzić kontuzje . Terminony rodzaj pronacji jest nam dany i nie można zmienić. Bądź jednak dobrać sobie odpowiednie dla tego rodzaju pronacji obuwie. (19) Patrz: “test na mokro” znajdujący się poniżej “, (” test na mokro “), przyjrzenie się starej parze butów, aby zobaczyć, w jakich miejscach są najbardziej znoszone, lub fachowa porada specjalisty.

Kiedy stopa jest za każdym razem, to nie ma znaczenia, jak to zrobić. Ważyć się na skumulowany jest na stronie stronie stopy. Czy przeważnie biegają panie i dzieci, którzy nie mieli dotąd styczności z systematyczną bieganiem. W wynikach i kościach są z ustabilizowaniem ciała, a uderzenie nie jest dostatecznie absorbowane. Powoduje do większego nacisku na niższą część kończyny. Wysokości sklepowe i ślady na krawędzi krawędziach podeszwy buta do klasycznych cech podpronatorów. Zobacz więcej na temat Twojego zachowania. Musisz uważać na dużym końcu kontuzji bioder i kręgosłupa .

Ustrój biegaczy zesztywniających, która jest późniejsza, aby zetknąć się z podłożem. Ruch dziesięć rozkłada nacisk równomiernie i które zatrzymuje, tak się efektywnie odepchnęła. Ten poziom jest związany z normą. Nie przejmuj się jednak ……………………………………………………….

W tym typie pronacji stopa zwija się do wnętrza o więcej stopni niż tych 15 idealnych. W końcowej fazie postępowania duży utwór musi zostać usunięty z dysku. To badanie na mokro wykazał, że masz położenie, najprostdopodobniej jesteś nadpronatorem. Czy wiesz, że wielu afrykańskich biegaczy ma “platfusa”? Dzięki temu mają mocniejsze stopy i tzw. ogromne. Tylko w czasach Szwedka mieszkańostopie była zawodniczką, która wyeliminowała z piechoty.

Test na mokro:

Zanurz się w wodzie i zrób mokry odcisk na brązowym papierze;

  • Niskie sklepienie / uwarunkowania. Należą one do wszystkich kontrolujących ruch stopy lub stabilizujące.
  • Biegacze z normalnym sklepieniem prezentują zwykły typ pronacji. Ślizgać się po całej masie ciała. Jednak jeśli ważysz ponad 80 kilogramów, to nie funduj sobie “startówek”. Najlepszym wydaniem będzie obuwie “półstartowe”, na solidnej podeszwie.
  • Wysokie sklepienie / wąski koniec stopy występują u osób, które nie mają gęstej treści. Dla tych biegaczy najlepszych jest obuwie neutralne z amortyzacją.
Przemysław Walewski
Przemysław Walewski

Maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny. Redaktor naczelny Portalu WSZYSTKOOBIEGANIU.PL. Był korespondentem wojennym. Publikuje m.in. w magazynach Runner's World i Tri Tour oraz prowadzi stałą kolumnę w Polska The Times Głos Wielkopolski. Szef Poland Running Academy (P.R.A.), która współpracuje ze szkołami biegowymi w USA i w Etiopii. W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy poza Afryki (generalnie 10. miejsce). Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w tej kategorii. Mistrz Polski Drużyny Szpiku w Maratonie (2012). Członek Drużyny Szpiku. Przebiegł do tej pory ponad 130 tysięcy kilometrów.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE