Mikronakłuwanie skóry

Nakłuwanie jest relatywnie nową technologią łączącą techniki starożytnej chińskiej akupunktury z nowoczesną mezoterapią. Dzięki nowoczesnym urządzeniom przeżywa swój renesans w medycynie estetycznej i kosmetologii. Staje się idealnym wyborem dla osób, które chcą odłożyć w czasie bardziej inwazyjne zabiegi.  

Cykl odnowy komórkowej naskórka trwa ok. 28 dni. Jednakże z wiekiem zaczyna się wydłużać i jest mniej sprawny. Skóra staje się cienka, wiotka, wysuszona, szorstka, z drobnymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust. Jednocześnie na skutek działania szkodliwych czynników środowiskowych, szczególnie promieniowania UV, zanieczyszczeń, dymu papierosowego, pojawiają się zaburzenia pigmentacji, zanik tkanki podskórnej, kruchość naczyń i głębokie zmarszczki. Skóra młoda i zdrowa przekształca się w dojrzałą i chorą.

Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty – opiera sie na naturalnych zdolnościach skóry do regeneracji. Nakłuwając skórę igłami powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne. Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Pobudzone komórki skóry – fibroblasty, zaczynają produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz substancji odpowiedzialnych za nawilżenie skóry. Rozpoczyna sie proces formowania nowych tkanek, przebudowy naprawczej, tzw. remodeling trwający kilkanaście miesięcy. Mimo, że jest  rozłożony w czasie szybko zauważamy poprawę stanu skóry- prawidłowe pogrubienie, zagęszczenie, elastyczność, nawilżenie i wyrównanie kolorytu. Efekty nie są chwilowe i narastają w czasie.




Procedura mikronakłuwania łączy regenerację, pobudzenie skóry do autoodnowy z mezoterapią. Nakłuwanie powoduje powstanie bardzo licznych pionowych kanalików otoczonych zdrową tkanką, przez które substancje biologicznie aktywne użyte podczas zabiegu transportowane są w głąb skóry( wchłanialność składników aktywnych wzrasta od 100 do 1000 razy). Uszkodzenia powierzchniowe są niewielkie, co minimalizuje dyskomfort pacjenta oraz skraca czas rekonwalescencji. Jest on cechą indywidualną, zależną od wrażliwości osobniczej na uraz i coraz krótszy po kolejnych zabiegach.

Zabiegi mikronakłuwania przynoszą korzyści terapeutyczne dając efekt odmłodzenia skóry, delikatnego liftingu, spłycenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia rozszerzonych porów, wyrównania kolorytu skóry. Pobudzają również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych, przerosłe blizny pozabiegowe i pooparzeniowe ulegają “zmiękczeniu” i spłaszczeniu. Znajdują także zastosowanie w leczeniu łysienia, szczególnie u osób dla których mezoterapia jest zbyt bolesna.

Mikronakłuwanie to bezpieczna, mało inwazyjna, z minimalnym czasem rekonwalescencji i korzystnym efektem psychicznym oraz klinicznie sprawdzona metoda. Ukierunkowana na poprawę fizjologii skóry, jej regenerację i remodeling, dlatego regularnie stosowana jest tak skuteczna. To procedura o wysokim potencjale drzemiącym w  wszechstronności i bardzo dobrych efektach osiąganych przy minimalnym dyskomforcie. Wypada bardzo korzystnie w porównaniu z innymi nieinwazyjnymi metodami, również ze względów finansowych jest godna polecenia.

Marzena Pietrzak
Marzena Pietrzak

Absolwentka wydziału biologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz kosmetologii Politechniki Łódzkiej. Pracując w amerykańskich korporacjach farmaceutycznych zdobywała głęboką wiedzę o współczesnej, nowoczesnej farmacji. Następnie rozpoczęła fascynującą przygodę z kosmetologią, dziedziną utrzymującą i przywracającą urodę ciała. Dąży w niej do realizacji zabiegów nowoczesnych, przełomowych, przynoszących oczekiwane efekty i gwarantujących ich trwałość.  W wolnych chwilach pasjonatka zumby oraz thrillerów.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.




Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE