Pierś do przodu, czyli jak się z nimi obchodzić, żeby były piękne?

Natura dała nam różne kształty piersi i zdecydowana większość kobiet, pomimo mody na ingerencje chirurgii plastycznej, nauczyło się z nimi żyć. Wiadomo, niektóre panie nie są zadowolone w wielkości lub kształtu, tak to już jest. Niemniej jednak wszystkie musimy pamiętać, że trzeba o nie dbać, zarówno pod kątem zdrowotnym, ale także estetycznym. W przeciwnym razie, z biegiem lat będziemy ze swojego biustu coraz bardziej niezadowolone. A przecież to nasz atut. Biust zadbany i dobrze wyeksponowany to wizytówka kobiety, oczywiście jedna z wielu.

Przede wszystkim zdrowie

To kwestia podstawowa, zdrowie najważniejsze. Już nastoletnie posiadaczki biustu powinny co parę miesięcy badać sobie biust. Oczywiście, jeśli nic się nie dzieje, wystarczy samodzielne badanie w domu. Dokładną instrukcję jak to robić można znaleźć w internecie, ale sama czynność jest dość prosta. Podnosimy lewe ramię i prawą ręką badamy lewą pierś ruchami kolistymi od nasady do sutka, uciskając lekko. Chodzi o to, żeby wyczuć ewentualne zgrubienia lub miejsca bolesne. Tak samo sprawdzamy pachę i obszar pomiędzy nią a piersią. Potem zmieniamy rękę i powtarzamy czynności na drugiej piersi. Jeśli wyczuwalne będzie jakieś zgrubienie lub ból, konieczna jest wizyta u lekarza, który wykona USG.

W średnim wieku takie USG piersi powinno wykonywać się raz w roku, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości. I oczywiście, co jakiś czas badanie samodzielne w domu. Po 50-tym roku życia do diagnostyki należy dołączyć mammografię, o czym powinien poinformować was ginekolog. Oczywiście jakiekolwiek podejrzenia czy dolegliwości należy niezwłocznie zgłaszać lekarzowi.
Pielęgnacja skóry piersi i okolic

Skóra piersi jest dość delikatna, dlatego też wymaga szczególnego traktowania. Jest także narażona na niekorzystne warunki jak zmiana rozmiaru biustu. Może to być szybki wzrost w czasie okresu dojrzewania, ale także podczas ciąży i okresu laktacji. Inny problem to szybka redukcja wielkości piersi po okresie laktacji lub po zgubieniu dużej ilości kilogramów w wyniku choroby bądź diety. W pierwszym wariancie konieczne jest stosowanie kremów głęboko nawilżających, ale także preparatów na rozstępy. W przypadku kiedy mamy szansę na spore zmniejszenie się rozmiaru biustu, ważne jest stosowanie kremów poprawiających napięcie skóry.

O ile nastoletnim piersiom wystarczy oliwka do ciała lub najzwyklejszy balsam, o tyle kobiety w bardziej zaawansowanym wieku mają coraz mniej elastyczną skórę. Należy więc wybierać profesjonalne, dedykowane do skóry piersi, kremy i balsamy, a co jakiś czas pokusić się o formę skondensowaną, czyli serum.

Modelujemy biust poprzez ćwiczenia

Aby biust jak najdłużej był jędrny, a przyciąganie ziemskie działało nieco mniej, przydadzą się ćwiczenia. Oczywiście, nie ma konieczności chodzić w tym celu na siłownię, są to ćwiczenia proste, do samodzielnego wykonania w domu. Wystarczy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu po 10 minut. Może to być podnoszenie niewielkich hantli lub butelek z wodą z pozycji leżącej, mogą ty być motylki lub pompki. Świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju napinanie mięśni klatki piersiowe, np. siedząc na krześle i składają ręce jak do modlitwy, przy łokciach uniesionych tak, aby przedramiona były położone równolegle do podłogi. Napinanie i rozluźnianie mięśni w tym ćwiczeniu to jedyny wysiłek, jaki musimy wykonać. Można także ściskać gumową piłeczkę w wyprostowanych przed sobą rękach. Filmy z tymi i całą masą innych ćwiczeń znajdziecie w sieci.

Masaż piersi

Kształt piersiom nadają mięśnie klatki piersiowej oraz skóra, która sama w sobie stanowi naturalny biustonosz. Aby pobudzić krążenie, a tym samym ukrwienie tej okolicy, można zdecydować się na masaże. Masaż można wykonać w domu, np. w wykonaniu partnera wyposażonego w odpowiednie kosmetyki. Taki masaż może przynieść więcej korzyści, ponieważ będzie genialną grą wstępną dla obojga. Natomiast jeśli chcesz, by masaż był profesjonalny bądź uważasz, że umiejętności manualne twojego mężczyzny są słabe, możesz skorzystać z takiego zabiegu w salonie kosmetycznym.

Domowy masaż piersi można wykonać także z użyciem prysznica. Niezbyt mocnym strumieniem wody, na zmianę ciepłym i zimnym, polewamy biust, zataczając kółka i omijając brodawki. Dodatkowo można je wymasować gąbką lub rękawicą kąpielową. Taki zabieg świetnie poprawia napięcie skóry piersi.

Dobieramy biustonosz

Dobrej jakości i dobrze dobrany biustonosz to podstawa, bez tego wcześniej opisane zabiegi niewiele pomogą. Na początek warto dodać, że biustonosz należy nosić, ale nie 24 h. Piersi muszą od niego odpocząć w nocy, a w ciągu dnia również warto się go pozbyć na 3-4 h. Mięśnie będą wtedy mogły naturalnie popracować, bez sztucznego podtrzymywania.

Jak dobrać biustonosz? To wbrew pozorom temat obszerny. Pomijając już meandry tej sztuki, które pozwalają dobrać biustonosz do nietypowego dekoltu w sukience lub totalnie odkrytych ramion czy pleców, to można odpowiedzieć na to pytanie krótko, musi być wygodny. Nie może nigdzie cisnąć, obcierać, albo – co gorsza – wrzynać się w ciało. Kluczowa jest znajomość swojego rozmiaru pod biustem oraz dobranie odpowiedniej wielkości i kształtu miseczki. Można to zrobić w przymierzalni samodzielnie, metodą prób i błędów, a można też skorzystać z porady brafitterki. Będziesz zaskoczona tym, jak korzystnie wpłynie na wygląd twojego biustu idealnie dopasowany biustonosz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE