Czego pragną kobiety – o mężczyznach słów kilka

To pytanie pada z ust co drugiego mężczyzny, zastanawiającego się co tym razem zrobił nie tak. Kobiety to istoty nieprzewidywalne, zagadkowe i zmieniające zdanie co pięć minut. Nic więc dziwnego, że mężczyźni czasem zachodzą już w głowę, o co tak naprawdę może im chodzić i czego w rzeczywistości chcą. Jedno jest pewne – książę z bajki odszedł do lamusa. Współczesne kobiety chcą i oczekują od mężczyzn czegoś absolutnie innego.

 

Zaabsorbowani sobą – do domu

Wielu mężczyzn to zwyczajni egoiści, którzy zajmują się tylko sobą. Kobiety zdecydowanie unikają tego typu zachowań. Liczy się dla nich otwartość i niekoniecznie skoncentrowanie tylko na sobie i swoim ego. Wzajemna troska to podstawa każdego związku. Każda kobieta, nawet jeśli tego nie okazuje, chce czuć się zaopiekowana i kochana. Faceci, którzy widzą jedynie czubek własnego nosa, a swoją kobietę tylko wtedy kiedy mają na coś ochotę, to zdecydowanie ci, których kobiety nie chcą spotykać na swojej drodze.

 
 

Cenna umiejętność słuchania

Mężczyźni mają to do siebie, że jednym uchem wpuszczają, drugim wypuszczają to co mówią do nich kobiety. A my lubimy mówić między wierszami, sugerować im pewne rzeczy. Brak dosłowności wpisane jest w nasze charaktery. Chcemy często żeby faceci się domyślali, chociaż tak naprawdę wystarczyłoby, żeby chociaż kilka razy z uwagą posłuchali co mamy im do powiedzenia. Bez oglądania jednym okiem meczu, czy surfowania po stronach Internetowych w poszukiwaniu informacji na tematy polityczne. Lubimy być w centrum uwagi, ale najważniejsze to dla nas chęć poświęcenia przez naszego mężczyznę chociaż kilku minut dziennie na zwykłą rozmowę. Uwierzcie – to jest zdecydowanie sexy!

 

Wzajemna akceptacja to podstawa

Krytyka ze strony partnera to najgorsza rzecz na jaką można się zdobyć. Dopóki nie robimy naprawdę głupich, nieodpowiedzialnych rzeczy, wszystko jest w porządku. Jednak zwracanie kobiecie uwagi, negowanie jej zachowania, zwłaszcza w towarzystwie znajomych czy rodziny jest absolutnie niedopuszczalne. Kobiety nie szukają ojca, trenera czy nauczyciela. W związku najważniejsze jest partnerstwo. Jeśli coś nam w sobie nawzajem przeszkadza, mówimy sobie o tym twarzą w twarz, w cztery oczy. Wypominanie i wyrzucanie sobie sytuacji, które miały lub mają miejsce to strzał w stopę, ponieważ często wiąże się z upokarzaniem drugiej osoby i krzywdzeniem kogoś, na kim naprawdę nam zależy. Kobiety chcą mężczyzny, będącego dla nich wsparciem i ostoją, pełnego ciepła i gotowego bronić ich nawet w najgorszym momencie ich życia.

 

Flirt jest super

Nawet w długim związku, flirt to coś cudownego. Ciągłe zdobywanie drugiej osoby sprawia, że relacja wciąż jest dla obojga interesująca, a ogień który połączył tych dwoje nie gaśnie. Miła niespodzianka od czasu do czasu to coś naprawdę fajnego. To może być zwyczajny sms w środku dnia, wyjazd na weekend, kolacja przy świecach czy wyjście do kina. Spontanicznie, tak jak za dawnych czasów kiedy dopiero zaczynaliście się ze sobą spotykać. Takie małe gesty budują napięcie, sprawiają, że wciąż możemy się nawzajem zaskakiwać i nie odczuwać codziennej, szarej rutyny.

 

Aleksandra Frankowska
Aleksandra Frankowska

Z wykształcenia internacjolog, zgłębiająca tajemnice dyplomacji i krajów Bliskiego Wschodu. Na co dzień zajmuje się marketingiem i PR, a także social-mediami, zamieniając zwykłą treść w magnetyczne komunikaty dla odbiorców. Po godzinach spędza czas w kuchni, gotując hiszpańskie potrawy w rytm latynoskiej muzyki. Nie potrafi zdecydować czy bardziej kocha Włochy, Hiszpanię czy Francję, uczy się więc trzech języków naraz. W życiu kieruję się zasadą, że najlepszym lekarstwem na smutki są dalekie podróże, antykwariaty i sklepy z butami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE