10 nietypowych pomysłów na wieczór panieński

Wieczór panieński ostatnio stał się popularną tradycją, ale nie każda z nas musi lubić głośne imprezy. Jak inaczej spędzić tę, symbolicznie, ostatnią noc wolności?

 

1. Piknik

Jeśli pogoda dopisuje, można zorganizować piknik. To świetny pomysł dla kobiet, które chcą pobyć z koleżankami, porozmawiać, a przy okazji spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

 

2. Wypad do SPA

Dobrym rozwiązaniem może być też weekendowy wyjazd do SPA. Ośrodki coraz częściej przygotowują nawet specjalną ofertę zabiegów i proponują szampana dla uczczenia ważnej chwili.

 

 

3. Wspólne gotowanie

Można zapisać się na specjalną lekcję gotowania albo po prostu na własną rękę przygotować coś smacznego. Ważne, żeby postawić na prosty przepis i sprawdzone smaki, ponieważ gotowanie, a potem wspólne jedzenie mają być przyjemnością.

 

4. Lekcja jogi lub tańca

Jeśli panna młoda lubi aktywność fizyczną, można zamówić dla grupy specjalną lekcję jogi, pilatesu czy nawet burleski. Wszystko zależy od tego, co sprawi przyjemność przyszłej pannie młodej, bo to ona jest najważniejsza.

 
 

5. Warsztaty tworzenia biżuterii z kwiatów

Warsztaty rękodzieła ostatnio wracają do łask, jednym z nich jest lekcja tworzenia biżuterii z kwiatów. Poza wspólnym spędzeniem czasu na kreatywnym działaniu, każda uczestniczka będzie mogła pochwalić się także własnoręcznie wykonaną ozdobą. Oczywiście warsztatów jest dużo więcej: garncarstwo, hafciarstwo, malowanie na szkle i wiele innych.

 

6. Wspólne zakupy i pokaz mody

Dla kobiet lubiących zakupy i nowe stylizacje sprawdzi się rajd po sklepach. Nie musi to być droga impreza, bo można urządzić buszowanie po second handach i ustalić maksymalną kwotę do wydania. Dodatkową atrakcją mogą być zadania jak: skompletuj strój do ślubu, ubierz świadkową, przygotuj się na noc poślubną. Po zakupowym szaleństwie warto pochwalić się zdobyczami, urządzając domowy pokaz mody.

 

7. Wieczór filmowy

Kinomanki będą zadowolone z wieczoru filmowego. Można wybrać filmy tematyczne, czyli opowiadające o ślubach lub miłości, ale można też postawić po prostu na znane i lubiane przez pannę młodą produkcje. Dobrze przygotować też wino i słodkości, żebyśmy mogły coś pochrupać, słuchając kolejnych, wzruszających wyznań.

 

8. Gra miejska

Jeśli wieczór panieński jest w tym samym mieście, w którym poznała się para, świetnym pomysłem jest gra miejska śladami ich związku. Panna młoda rozpoczyna podróż w określonym punkcie i wykonuje kolejne zadania tak, żeby trafić do miejsc znaczących dla rozwoju jej miłości na przykład tam, gdzie poznała ukochanego, pierwszy raz byli na randce, pierwszy raz się pocałowali czy wyznali sobie miłość. Gra kończy się w ustalonym miejscu i można tam zorganizować imprezę, piknik czy seans filmowy.

 
 

9. Sesja zdjęciowa

Dobrym rozwiązaniem może być zorganizowanie wspólnej sesji zdjęciowej, na której oczywiście gwiazdą będzie przyszła panna młoda. Wynajmujemy fotografa, fryzjera i wizażystkę i przygotowujemy niezapomnianą pamiątkę. Trzeba jednak pamiętać, że to dobry pomysł, jeśli uczestniczki dobrze się czują przed aparatem, bo nie każdy lubi pozować, a nie można dopuścić do tego, że część osób dobrze się bawi, a reszta nie potrafi znaleźć sobie miejsca.

 

10. Wesołe miasteczko

Każda z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, a przy tak wyjątkowej okazji warto dopuścić je do głosu i wybrać się do wesołego miasteczka. Świetna, beztroska zabawa, dużo śmiechu no i na pewno będzie co wspominać.

Każda świadkowa organizująca wieczór panieński chce, żeby było wyjątkowo, ale największym zagrożeniem jest zwykle szukanie atrakcji na siłę. Panna młoda jest najważniejsza, więc niezależnie od tego co wybierzemy, liczy się to, żeby była zadowolona i czuła się jak królowa. 

 

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE