Jumping frog

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się trening o nazwie jumping frog, czyli fitness na trampolinach. Występuje także pod innymi nazwami: Jump 4 fit czy Fit and Jump. Co to takiego i na czym polega?
Trampolinowy trening

Jumping frog polega na ćwiczeniu na trampolinach. Samo utrzymanie równowagi wymaga wysiłku każdego mięśnia. Ćwiczymy wszystkie mięśnie, także głębokie, o których przy tradycyjnym treningu często zapominamy. Poprawiamy równowagę, koordynację i kondycję, a w efekcie mamy smuklejszą sylwetkę. Trening łączy elementy tradycyjnego treningu aerobowego i siłowego oraz ćwiczeń wytrzymałościowych.

Jak każde klasyczne ćwiczenia twój trening w stylu jumping fitness musi rozpocząć się delikatną rozgrzewką wszystkich mięśni, a zakończyć rozciąganiem.

Jumping frog z założenia ma być wesołą, dodającą energii formą aktywności. Trening na trampolinie nie tylko modeluje sylwetkę, spala tłuszcz i pozwala poprawić kondycję, ale też wyzwala endorfiny. Pół godziny takiego treningu to odpowiednik godzinnego treningu biegacza, a podczas godziny skakania można spalić aż do 1000 kalorii.

Zajęcia są dla wszystkich, którzy chcą przełamać rutynę i znaleźć alternatywną wersję ćwiczeń na brzuch, nogi czy pośladki. Jak przy każdej aktywności są tutaj pewne przeciwwskazania jak: zaburzenia równowagi, nadciśnienie, choroby układu krążenia, dyskopatia, niestabilność i urazy stawów, choroby kości i osteoporoza, ciąża, endoprotezy oraz koślawość stóp i kolan.

Co dobrego niesie za sobą jumping frog?

Ćwiczenia tego typu mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają przełamać rutynę tradycyjnego treningu i sprawiają, że nasze mięśnie na nowo zaczynają pracować na pełnych obrotach. Przy tym odprężają, dodają energii, odchudzają, wzmacniają mięśnie i stawy oraz poprawiają równowagę i koordynację. Lepsza praca serca i krążenie krwi oraz limfy w organizmie to także lepsze ukrwienie skóry, sposób na zwalczanie cellulitu, większe dotlenienie organizmu, jak i wydajniejszą pracę układów oddechowego i krwionośnego.

Jumping frog przede wszystkim pokazuje, że mamy wiele różnych możliwości dbania o swoje ciało i to od nas zależy, na co się zdecydujemy. Możemy znaleźć trening, dający masę frajdy i radości, a przy tym spalający kalorie oraz rzeźbiący mięśnie. Koniec z wymówkami i twierdzeniem, że nie ma ćwiczeń dla nas.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE