Jakie zachowania mężczyzn odstraszają kobiety?

Pisaliśmy już o tym jakie zachowania kobiet skutecznie odstraszają ich potencjalnych partnerów. Nie mamy jednak wątpliwości, że mężczyźni również miewają problemy z odpowiednim zachowaniem podczas budowania relacji. Co najbardziej przeszkadza kobietom?   

 

Brak zdecydowania

Choć na każdym kroku podkreślamy, że panuje równouprawnienie i oczekujemy od mężczyzny, że będzie go przestrzegał, to jednak chcemy, by nasz partner posiadał cechy, które często określamy jako typowo “męskie”. Jedną z nich jest zdecydowanie. O tym, czy mężczyzna ją posiada, możemy przekonać się już przed pierwszą randką. Jeśli on oczekuje, że to ty zaproponujesz miejsce spotkania i wymyślisz wszystkie “atrakcje”, a potem wyjdziesz z inicjatywą kolejnej randki, to przypuszczalnie jego atrakcyjność w twoich oczach gwałtownie spadnie. Większość kobiet marzy o mężczyźnie, który będzie stanowczy i zdecydowany, a w niektórych sytuacjach przejmie kontrolę i podejmie trudną decyzję. Oczywiście nie chodzi o to, by partner zawsze stawiał na swoim i nie liczył się z naszym zdaniem. Jak w wielu innych przypadkach, tutaj także najlepszy będzie złoty środek.

  

 

Nachalność

Każda znajomość rozkręca się w innym tempie. Niektórzy po pierwszej randce idą ze sobą do łóżka, inni spotykają się kilka razy bez wymiany choć jednego pocałunku. I w każdym wypadku nie można powiedzieć, że jeden z tych scenariuszy jest dobry, a drugi zły. Najważniejsze, by osoby, które się ze sobą spotykają akceptowały “tempo” drugiej strony. Niestety, panowie, nie ma wątpliwości, że nachalność związana z dążeniem do kontaktu fizycznego to wasza domena. A na kobiety działa ona zdecydowanie odpychająco. Jeśli więc zależy wam na kontynuowaniu znajomości, wykażcie się opanowaniem i cierpliwością. 

 
  

Niechlujność

Choć mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, to nadal zdarzają się tacy, którzy w obawie o swoją męskość unikają wszelkiego rodzaju “zabiegów” higienicznych. Może do zadbania o siebie takich osobników zmotywuje fakt, że kobiety, tak samo jak mężczyźni, są wzrokowcami. Tylko oceniają inne aspekty wyglądu. Niedopuszczalne jest więc pojawienie się na randce w wygniecionej koszuli czy brudnych butach. Zadbajcie o to, by wasze ubranie było czyste i świeże. Wtedy nawet w zwykłych dżinsach i t-shircie zrobicie na kobiecie wrażenie. Pamiętajcie też, by zadbać o swoje dłonie- nic tak nie odstrasza kobiety jak nieobcięte i brudne paznokcie.

 

 

Przesadne dbanie o wygląd

Trudno powiedzieć co jest gorsze – męska niechlujność czy przesadne dbanie o wygląd. Ale pewne jest, że mężczyzna, który spędza więcej czasu w łazience niż jego partnerka, nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Zwłaszcza, gdy jego starania są widoczne gołym okiem. Wyżelowane włosy i strój jak z wybiegu mogą odstraszyć kobietę. Często jest to efekt panujących wciąż stereotypów. Przesadnie zadbany partner wydaje się mało męski, a w skrajnych przypadkach bywa podejrzewany o posiadanie odmiennej orientacji seksualnej. 

 

Zbyt wielkie mniemanie o sobie

Gdy dialog zamienia się w monolog, a kobieta przez godzinę musi słuchać o tym, jaki to on jest wspaniały, co potrafi i jaki jest niezastąpiony w pracy – urok pryska. I nie pomoże nawet zabójczy wygląd, o którym notabene, on od czasu do czasu wspomina, tak na wszelki wypadek, gdyby siedząca przed nim kobieta go nie dostrzegła. Oczywiście, nie chodzi też o to, by mężczyzna był zakompleksiony i nie miał poczucia własnej wartości. Jak zawsze, najlepszy będzie tutaj złoty środek. Warto więc pracować nad swoim charakterem, by go osiągnąć. W końcu ciężka praca się opłaca.

 

Małgorzata Stromczyńska
Małgorzata Stromczyńska

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim Radiu Meteor. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie. Dzisiaj swój talent dziennikarski wykorzystuje pisząc teksty do biuletynu Fundacji Firmy Rodzinne, gdzie na co dzień pracuje. Czas wolny spędza aktywnie. Poddała się modzie na bieganie, ale i tak woli rowerowe wycieczki po Poznaniu, podczas których odkrywa nieznane dotąd zakątki miasta.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE