KARBOKSYTERAPIA – tajniki zabiegu…

Czy wiesz, że…

Karboksyterapia została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej i kosmetologii od czasu zastosowania botoxu. Nic w tym stwierdzeniu dziwnego, ponieważ ilość zastosowań metody i jej skuteczność jest imponująca. Bardzo szybko staje się ważnym narzędziem w walce z problemami natury medycznej i estetycznej pacjentów. Jest idealnym wyborem dla osób, które chcą odłożyć w czasie bardziej inwazyjne zabiegi. Nie posiada konkurencji, gdyż jest odmienna niż podawanie botoxu, wypełniaczy czy mezoterapia, choć podobnie polega na iniekcji. Ukierunkowana na poprawę fizjologii skóry, jej regenerację i remodeling, dlatego regularnie stosowana jest tak skuteczna.

To terapia medyczna o udokumentowanej naukowo w badaniach skuteczności pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych, w medycynie wykorzystywana od lat 30 – tych ubiegłego wieku.

Bezpieczna, mało inwazyjna, z minimalnym czasem rekonwalescencji i korzystnym efektem psychicznym oraz klinicznie sprawdzona metoda stosowana w celu odmładzania skóry, redukcji cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, zwiotczeń skóry, blizn, łysienia, a nawet walki z ogniskami łuszczycy, egzemami, zaburzeniami krążenia obwodowego, owrzodzeniami czy opóźnionym gojeniem ran.
Przebieg…

Karboksyterapia polega na kontrolowanym podaniu medycznego dwutlenku węgla w sposób podskórny lub śródskórny, przy pomocy urządzenia precyzyjnie dawkującego ilość gazu. Dwutlenek węgla jest transportowany do płuc, a następnie wydalany w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej. Prawidłowo wykonana procedura jest bezpieczna, nie wywołuje efektów niepożądanych, a ilość zaaplikowanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego. Najnowsze urządzenia są tworzone z myślą o komforcie pacjenta – zapewniają pełną kontrolę i bezpieczeństwo zabiegu, dzięki ściśle określanym parametrom.

W trakcie zabiegu może być odczuwany dyskomfort w postaci lekkiego ucisku, pieczenia i rozpierania skóry zanikającego w ciągu kilku sekund. Obszar poddany zabiegowi może być lekko zaróżowiony, co jest wynikiem poprawy ukrwienia i dotlenienia. W miejscu aplikacji istnieje możliwość pojawienia się minimalnego krwawienia, zasinienia i opuchnięcia, znikającego po kilku dniach. Bolesność jest zmienna osobniczo, zależy od tolerancji bólowej, jednak dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem o nieznacznej bolesności.

Badania dowodzą…

Infuzja dwutlenku węgla jest interpretowana przez organizm jako niedotlenienie, co prowadzi do  rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi, a z nią dostarczenia tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru i odprowadzenia toksyn. Dochodzi do pobudzenia i przywrócenia mikrokrążenia – rewaskularyzacji oraz nowotworzenia naczyń krwionośnych – neowaskularyzacji. Zwiększone ukrwienie prowadzi do poprawy metabolizmu, naturalnej lipolizy oraz wzmożonego drenażu limfatycznego. Do 7 dni po zabiegu istnieje wzmożona cyrkulacja krwi w obszarze zabiegowym. Reakcją skóry na iniekcję jest także stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Remodeling rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, skróceniu, a efektem jest poprawa gęstości, jędrności i napięcia skóry.

Zasady terapii…

Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii są zróżnicowane, dotyczą zarówno medycyny estetycznej, jak i terapii schorzeń oraz niemal całej powierzchni ciała. Pojedyncza sesja zabiegowa trwa od kilku do kilkunastu minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty zabiegi należy wykonywać w seriach, od kilku do kilkunastu, z różną częstotliwością, w zależności od wskazania i zaawansowania problemu medycznego lub estetycznego.

Marzena Pietrzak
Marzena Pietrzak

Absolwentka wydziału biologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz kosmetologii Politechniki Łódzkiej. Pracując w amerykańskich korporacjach farmaceutycznych zdobywała głęboką wiedzę o współczesnej, nowoczesnej farmacji. Następnie rozpoczęła fascynującą przygodę z kosmetologią, dziedziną utrzymującą i przywracającą urodę ciała. Dąży w niej do realizacji zabiegów nowoczesnych, przełomowych, przynoszących oczekiwane efekty i gwarantujących ich trwałość.  W wolnych chwilach pasjonatka zumby oraz thrillerów.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE