Czym kierować się przy wyborze siłowni – porady dla początkujących

Sport powinien być obecny w naszym życiu bez względu na wiek. Aktywność fizyczna poprawia nie tylko naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Jeśli nie potraficie zmobilizować się do regularnych ćwiczeń w domu, lub wieczornego joggingu, najlepszym wyjściem będzie kupno karnetu na siłownię. Początkujący mogą mieć wiele pytań i wątpliwości, jednak wbrew pozorom, wybór siłowni to nic trudnego. Wystarczy kierować kilkoma, podstawowymi wyznacznikami.

1. Siłownia blisko domu

To najczęstszy czynnik, który sprawia, że wybieramy dany klub sportowy. Niestety jest on dużym błędem. Blisko nie zawsze oznacza dobrze. Warto wybierać sprawdzone miejsca, polecane przez znajomych lub zapalonych sportowców na forach internetowych. Będziecie wówczas mieć pewność, że wasze pieniądze wydajecie na dobrej jakości usługi.
2 Trener personalny – tak czy nie

Jeśli jesteś początkujący, masz dwa wyjścia. Możesz zdać się na siebie i wykonywać podstawowe ćwiczenia, takie jak bieg na bieżni, czy ćwiczenie ramion na dostępnych maszynach. Jeśli jednak zależy Ci na efektywnym, profesjonalnym treningu, trener personalny może na początku okazać się niezbędny. Jego osoba wprowadzi Cię w świat treningu, podpowie które ćwiczenia sprawdzą się w twoim przypadku najlepiej oraz pokaże jak je wykonywać. Wbrew pozorom, ćwiczenia siłowe to wcale nie taka prosta sprawa, a wykonywane źle mogą prowadzić do niebezpiecznych kontuzji i urazów.

trening na siłowni

3. Sprzęt

Każda siłownia na stronie internetowej czy też w social mediach powinna poinformować swoich potencjalnych klientów o sprzęcie jaki się w niej znajduje. Im bardziej profesjonalny, tym lepiej. Ważna jest także jego ilość, bowiem nikt nie przychodzi tam po to, aby stać w kolejce do stacjonarnego rowerka, prawda? Pamiętaj także, że kolejki do sprzętu nie będą się ustawiać w określonych godzinach. Warto więc wcześniej udać się do siłowni w godzinach, które nam odpowiadają i sprawdzić, jak wygląda obłożenie sali. Największe jest zazwyczaj w środku tygodnia, w godzinach późno popołudniowych.
4. Umowa

To najczęstsza forma wykupienia wejścia do siłowni, stosowana zwłaszcza w większych sieciówkach. Umowa z reguły podpisywana jest na rok lub na czas nieokreślony. Obowiązuje również miesiąc lub dwa na wypowiedzenie jej, gdybyśmy chcieli zrezygnować wcześniej. Każdy klient otrzymuje wówczas specjalną kartę wejściową do siłowni, a ilość wejść jest zazwyczaj nieograniczona. Funkcjonują również siłownie, które otwarte są nawet 24 godziny na dobę.

5. Cena

Ponieważ rynek siłowni coraz bardziej się rozrasta, ceny również zaczynają być konkurencyjne. Nie ma co jednak kusić się na niesamowite okazje, ponieważ możemy zostać oszukani. Zawsze należy dokładnie przeczytać umowę, zwłaszcza jeśli skusiliśmy się niską ceną. Najczęściej znajduje się w nich jakiś haczyk, o którym sprzedawca nie musi nam powiedzieć. Mamy wówczas prawo o wszystko zapytać. Standardowe ceny karnetów miesięcznych wahają się od 60 do 150 złotych, w zależności od pakietu jaki wybraliśmy.

Aleksandra Frankowska
Aleksandra Frankowska

Z wykształcenia internacjolog, zgłębiająca tajemnice dyplomacji i krajów Bliskiego Wschodu. Na co dzień zajmuje się marketingiem i PR, a także social-mediami, zamieniając zwykłą treść w magnetyczne komunikaty dla odbiorców. Po godzinach spędza czas w kuchni, gotując hiszpańskie potrawy w rytm latynoskiej muzyki. Nie potrafi zdecydować czy bardziej kocha Włochy, Hiszpanię czy Francję, uczy się więc trzech języków naraz. W życiu kieruję się zasadą, że najlepszym lekarstwem na smutki są dalekie podróże, antykwariaty i sklepy z butami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE