Jak ujarzmić kręcone włosy? 10 najważniejszych zasad

Kręcone włosy są piękne, ale z natury suche i skłonne do puszenia się. Jak je odpowiednio układać i pielęgnować?

1. Zamiast pianki używaj modelującego sebum

Do modelowania włosów kręconych najlepiej używać modelującego sebum zamiast pianki. Pianka zawiera przynajmniej odrobinę alkoholu, a ten bardzo wysusza włosy. Sebum dodatkowo lekko obciąża włosy przez co aż tak się nie puszą i mają ładniejszy, wyraźniejszy skręt.

2. Nie rozczesuj suchych włosów

Włosów kręconych nigdy nie rozczesuje się po wysuszeniu, tylko na mokro po wcześniejszym nałożeniu odżywki. Suche włosy po rozczesaniu będą się puszyć i elektryzować, przez co nie uda nam się stworzyć ładnej, eleganckiej fryzury. O rozczesywania najlepiej użyć grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami.

3. Tylko dwa kosmetyki do modelowania

Stosuj z umiarem kosmetyki do modelowania kręconych włosów. Nie należy używać więcej niż dwóch, żeby nie obciążyć zbytnio włosów. Przesadne obciążenie sprawi, że włosy utracą swój naturalny skręt i nie będą się dobrze układały.
4. Przy suszeniu pochyl głowę do przodu

Jeśli chcesz nadać włosom objętości i sprawić, żeby były ładnie skręcone, wysusz włosy z pochyloną do przodu głową.

5. Uważaj z temperaturą

Przy włosach kręconych nie można używać bardzo mocnego strumienia powietrza i wysokiej temperatury, w przeciwnym wypadku włosy się napuszą i cała praca pójdzie na marne. Najlepiej używać suszarki z dyfuzorem.

6. Ugniatanie włosów

Ugniatanie włosów jest dobre, jeśli chcesz uzyskać bardzo mocny skręt, bo pod wpływem ugniatania włosy zamieniają się w „baranka”. Jeśli zależy ci na delikatniejszych, mniej skręconych lokach nie ugniataj włosów i nie dotykaj ich więcej niż to konieczne podczas modelowania.

7. Koszulka bawełniana zamiast ręcznika

Włosy kręcone delikatnie wycieramy ręcznikiem z mikrofibry albo bawełnianą koszulką. Przykładamy koszulkę do włosów i ugniatamy. Bawełna lepiej wchłania wodę, a do tego nie pocieramy włosów, więc nie puszą się oraz lepiej układają.

8. Kosmetyki bez silikonu

Delikatne detergenty zawarte w szamponach nie usuną warstwy silikonu, który będzie się gromadził na włosach, przez co żadne odżywki i maski nie będą przenikać do włosów, kosmyki staną się suche i zniszczone.

9. Olejowanie i maski

Włosy kręcone są suche, więc do ich pielęgnacji nie wystarczy szampon i odżywka nakładana na kilka minut. Takie włosy, zazwyczaj średnio lub wysoko porowate potrzebują więcej nawilżenia i odżywienia, więc warto dołączyć do codziennej pielęgnacji olejowanie włosów i odżywcze maski (przynajmniej raz w tygodniu).

10. Płukanie włosów zimną wodą

Ostatnie płukanie włosów powinno być wykonane zimną wodą, bo w ten sposób domkniemy łuski włosów, nie będą one też przesuszone.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE