Trening pośladków

POTRZEBNY SPRZĘT: HANTLE/BUTELKI Z WODĄ, PIŁKA/KRZESŁO

Przed przystąpieniem do ćwiczeń pamiętaj o krótkiej rozgrzewce. Całość powtórz w 4 seriach, po między seriami robiąc 40’ przerwy.

1. Przysiad na piłce (krześle) z obciążeniem

Pamiętaj aby piłkę oprzeć o ścianę. W tym ćwiczeniu trzymaj napięte mięśnie pośladkowe przez cały czas, plecy wyprostowane, ciężar spoczywa na ramionach. Ćwiczenie wykonaj 15 razy.

2. Wykroki boczne z obciążeniem

Cały czas trzymaj proste plecy, wolnym ruchem oddalaj nogę do przeciwnego boku.Ćwiczenie wykonuj po 10 razy na stronę.

3. Odwodzenie nogi do boku w podporze

Pozycja w podporze ręce wyprostowane w łokciach, pomiędzy zgięcie kolana wkładamy hantel lub butelkę z wodą i spokojnym ruchem wypychamy nogę do boku.

Ćwiczenie wykonuj po 15 razy na stronę.
4. Boczne przysiady z obciążeniem

W tym ćwiczeniu bardzo ważna jest napięta i wyprostowana sylwetka. Stań w lekkim rozkroku i przenoś ciężar ciała i hantli z jednej strony na drugą.

Ćwiczenie wykonaj 12 razy.

5. Wypychanie miednicy

Połóż się na płaskiej powierzchni i staraj się wypchnąć miednicę jak najwyżej możesz. Pamiętaj o spokojnym oddechu. W tym ćwiczeniu u góry pośladki spinaj, na dole rozluźniaj.

Ćwiczenie wykonaj 15 razy.

Sylwia Pieńczewska
Sylwia Pieńczewska

Trener personalny, instruktor fitnessu oraz dietetyk. Sama borykałam się kiedyś z nadwagą, wiele razy się poddawałam i szukałam wymówek. Nigdy nie lubiłam sportu. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez treningów. To nie tylko moja pasja, ale także praca.Udało mi się schudnąć 33kg i wiem, że niemożliwe nie istnieje. Każdego dnia motywuję moich podopiecznych do ciężkiej pracy. Wspólnie budujemy motywację i pozbywamy się wymówek.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE