Mamo, poczytaj mi czyli propozycje książek dla dzieci

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, jak ważne jest oswajanie naszych pociech z literaturą od najmłodszych lat. Teraz mamy dla was propozycje książek dla dzieci, które koniecznie powinniście wspólnie przeczytać.

Pięciu nieudanych, Beatrice Alemagna

Pięciu bohaterów, którzy udowadniają, że nie trzeba być idealnym, by być szczęśliwym. Pierwszy – dziurawy, drugi – złożony na pół, trzeci – sflaczały, czwarty – postawiony na głowie, piąty – istna katastrofa. Co robią na co dzień? Wszystko knocą! Pewnego dnia ich życie się zmienia, bo nie wiadomo skąd przybywa tajemniczy gość. Pięciu nieudanych to zabawna i skłaniająca do refleksji opowieść idealnie skrojona na nasze czasy. Napisana przyjaznym dla dziecka, lekkim językiem, na pewno będzie dobrą propozycją na wieczorną lekturę.

Kup za 23,42 zł

O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań, Wydawnictwo Znak Emoticon

Książka przedstawiająca odpowiedzi na proste z pozoru pytania, którymi zasypują nas dzieci. Dlaczego nie mogę robić tego co chce? Dlaczego niektórzy ludzie są niegrzeczni? Co to jest śmierć? Teraz już nie musicie martwić się o to, że nie znacie odpowiedzi. Wystarczy przeczytać książkę. Każde pytanie jest w niej przedstawione w formie historii obrazkowej i kolorowej ilustracji, która ułatwia dziecku zrozumienie trudnych kwestii. A dla rodziców autorzy przygotowali komentarze do każdego rozdziału oraz praktyczne wskazówki pedagogiczne.

Kup za 25,30 zł

Która to Malala, Renata Piątkowska

Historia pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, Malali Yousafzai, która w 2014 roku, w zasłudze za swoje działania, otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Każde dziecko powinno poznać te książkę, która w niezwykły sposób pokazuje zwyczaje obowiązujące na Dalekim Wschodzie, w kraju podporządkowanym rządom talibów. Malale poznajemy jako zwykłą nastolatkę, skorą do zabawy i śpiewania hitów Justina Biebera. Jedyne co wyróżnia ją spośród koleżanek, to to, że nie zasłania twarzy chustą.Talibowie wydali na nią wyrok śmierci, ponieważ głośno krytykowała w mediach ich podejście do roli dziewczynek i kobiet w społeczeństwie.  Strach i cierpienie nie powstrzymują jej jednak przed dalszą walką. Historia Malali pokazuje, że czasami wystarczy jeden człowiek, by zainspirować całe rzesze.

Kup za 19,16 zł

To wszystko pyszne, Aleksandra Maxeiner, Anke Kuhl

Ta książka na każdej stronie zaskakuje: ciekawymi rysunkami, dowcipami i ciekawostkami. Jak wskazuje jej tytuł, wszystkie dotyczą jedzenia. Dowiemy się m.in. jakie zwyczaje żywieniowe są typowe dla mieszkańców różnych krajów świata, co, kiedy i w jaki sposób jemy, a także w czym gustują zwierzęta. Przeczytamy także o tym, że jedzenie nie zawsze sprawia przyjemność i nie warto nikogo do niego zmuszać. Autorki poruszają też w książce problem biedy i głodu, co dla naszych dzieci, przyzwyczajonych do wybredności, będzie dobrą lekcją na przyszłość.

Kup za 8,37 zł

KrUlewna Śnieżka, Bohdan Butenko

Wszystkich wrażliwych na punkcie poprawności ortograficznej zapewniamy, że nie popełniliśmy błędu w tytule. Jest on po prostu tak przewrotny jak historie opisane w książce. Znajdziemy tu znane nam dobrze baśnie, ale w nieco odmienionej i jak pisze autor “niecenzurowanej” wersji. Jest więc Czerwony Kapturek znudzony zjadaniem babci, Kopciuszek o rozmiarze stópki 50, który nie chce pójść na bal, Jaś i Małgosia, zaplątani w kilka innych bajek oraz upolitycznioną wersję bajki o Królewnie Śnieżce i krasnoludkach. Książka zachwyci czytelników w każdym wieku. Dorosłych również.

Ignatek szuka przyjaciela, Paweł Pawlak

Opowieść pełna ciepła i pozytywnej energii, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Spotkanie kościstego Ignatka z pewną samotną dziewczynką staje się dla obojga początkiem niezwykłej przygody i wędrówki po dwóch światach, z których każdy jest piękny i potrzebny.

A wszystko zaczęło się od tego, że dziewczynce wypadł ząb. Ta książka to przede wszystkim opowieść o przyjaźni, której nie powinno zabraknąć w życiu żadnego dziecka.

Kup za 25,01 zł

O duchu, który się bał, Sanna Toringe

O tym, że dzieci boją się duchów i innych dziwnych stworzeń przekonał się niejeden rodzic. Może więc warto pokazać naszym pociechom, że nie są one takie straszne i że czasami też odczuwają strach? Ta książka jest do tego idealna. Warto więc mieć ją na swojej półce.

Kup za 23,34 zł

Małgorzata Stromczyńska
Małgorzata Stromczyńska

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim Radiu Meteor. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie. Dzisiaj swój talent dziennikarski wykorzystuje pisząc teksty do biuletynu Fundacji Firmy Rodzinne, gdzie na co dzień pracuje. Czas wolny spędza aktywnie. Poddała się modzie na bieganie, ale i tak woli rowerowe wycieczki po Poznaniu, podczas których odkrywa nieznane dotąd zakątki miasta.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE