125 inspirujących blogów podróżniczych

Ahoj Podróżnicy!

Piękne, słoneczne lato trwa w najlepsze. Być może akurat wróciliście z urlopu, leżycie na plaży, bądź dopiero jesteście w fazie planowania wyjazdu. Każdy moment jest właściwy do odwiedzenia blogów podróżniczych i znalezienia ciekawych informacji na temat wspaniałych miejsc na całym świecie. Wobec tego spieszymy do Was z zestawieniem 125 chętnie czytanych polskich blogów podróżniczych, które są inspiracją dla wielu z nas.

Być może dzięki temu zestawieniu odnajdziecie ten jedyny blog, bez lektury którego już nie będziecie wyobrażali sobie wieczoru. Może któryś z wymienionych zainspiruje Was do wyprawy życia. A może okazać się również, że większość z wymienionych pozycji już bardzo dobrze znacie. Poznajcie 100 interesujących blogów oraz ich właścicieli. Startujemy!

1. www.tasteaway.pl

Tego bloga w naszym zestawieniu zabraknąć nie mogło. Tutaj czeka na Was mnóstwo podróżniczych inspiracji – od porad w zakresie podróżowania z małym dzieckiem do informacji o kuchni z różnych części świata. Autorami bloga są Natalia i Łukasz, a bohaterem ich opowieści jest nierzadko również uroczy Maks, ich kilkuletni syn, który w swoim krótkim życiu zdążył już odwiedzić kilkanaście krajów. Kto wie, może w przyszłości i on, już świadomie, będzie inspirował tysiące osób?

2. www.busemprzezswiat.pl

Blog funkcjonuje od końca 2009 roku, a jego twórcami są Aleksandra oraz Karol. Autorzy deklarują, że od 6 lat podróżują po świecie ich, sławnym już, kolorowym busem, wydając jedynie średnio 8$ dziennie. Na blogu znajdziecie wobec tego wiele inspiracji do taniego podróżowania. Ponadto skorzystacie z niezwykle przydatnego wideo poradnika oraz obejrzycie filmy z wypraw. W podróżach busem, poza autorami bloga, bierze udział więcej osób, są to ich znajomi oraz czytelnicy bloga. W kilkunastu opisanych tutaj wyprawach wzięło udział ponad 50 osób. Strona jest dobrze znana użytkownikom internetu. Corocznie odbywa się zlot jej fanów pod nazwą „Festival Mototravel”. W 2015 roku w imprezie wzięło udział około 300 osób.

3. www.podrozniccy.com

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych stron w blogosferze podróżniczej. Autorzy bloga to Ania i Jakub Górniccy. Działają od 2011 roku. Na blogu znajdziecie niezwykłe miejsca na całym świecie w pięknych ujęciach. Autorzy udostępniają między innymi wysokiej jakości filmy, które pozwalają nam niemal przenieść się w opisywane miejsca. Obejrzycie tutaj między innymi Polskę z lotu drona. Trudno wyjść z tego bloga… Czas jednak ruszać dalej.

4. www.paragonzpodrozy.pl

Paragon z podróży funkcjonuje od końca 2010 roku. Prowadzi go para przyjaciół – Patryk oraz Bartek. Blogerzy kładą nacisk na praktyczną stronę podróżowania. W związku z tym, oprócz podstawowych informacji o odbytych podróżach, znajdziecie tu także kosztorys wyjazdów. Autorzy bloga poprzez dokładnie rozpisane wydatków uświadamiają, że podróżowanie wcale nie musi być drogie.

5. www.gdziewyjechac.pl

Ten popularny blog prowadzą Ania i Marcin Nowakowie (Wędrowne Motyle). Ze względu na ich ogromne doświadczenie podróżnicze, chcą za jego pomocą edukować swoich czytelników. Pokazują im jak planować własne wyjazdy. Znajdziecie tu ciekawe i inspirujące relacje z podróży po Polsce i świecie w formie tekstów, filmów, zdjęć oraz map. Zdecydowanie polecamy.

6. www.autostopem-przez-zycie.pl

Kolejny bardzo popularny blog prowadzi Przemek Skokowski. Podróżowanie autostopem to jego hobby. Autor bloga przejechał w ten sposób blisko 100 000 kilometrów, zwiedzając przede wszystkim kraje Europy oraz Azji. Na stronie przeczytacie wiele niesamowitych historii z tych autostopowych podróży.

7. www.duze-podroze.pl

Autorką bloga jest Aleksandra, która, choć spełniła już wiele swoich podróżniczych marzeń, wciąż marzy o kolejnych. W zeszłym roku spędziła 320 dni w podróży. Z pewnością ma więc o czym opowiadać. Znajdziecie u niej relacje z podróży, niesamowite fotografie odwiedzonych miejsc, informacje kulinarne i wiele innych inspiracji.

8. www.podrozedziewczynysplukanej.pl

Autorką bloga jest Karolina, która odwiedziła do tej pory 29 krajów na trzech kontynentach. Poza Polską mieszkała także w Hiszpanii oraz Anglii, a aktualnie jej miejscem zamieszkania jest Francja. Poznasz tutaj wiele interesujących historii, między innymi o zwiedzaniu Indii autostopem oraz samotnej podróży po Maroku. Oprócz inspiracji ściśle podróżniczych przeczytacie tutaj również między innymi o obróbce fotografii, rodzicielstwie, a także recenzje książek.

9. www.kolemsietoczy.pl

Ten znany blog podróżniczy prowadzi od 2011 roku Karol Werner. Autor bloga przemierza świat na różne sposoby – rowerem, pieszo, autostopem oraz innymi środkami transportu. Znajdziecie tutaj ciekawe relacje z podróży po ponad 35 krajach, tysiące pięknych zdjęć, porady praktyczne, a także osobiste przemyślenia autora.

10. www.thefamilywithoutborders.com

Blog o podróżach niezwykłej rodziny, w skład której wchodzą: Ania – polska dziennikarka, jej mąż Thomas – fotograf z Niemiec oraz ich dwie córki: Hania i Mila. Znajdziecie tu nie tylko inspirujące historie z podróży, ale również interesujące opinie autorów bloga. Duża część wpisów napisana jest w języku angielskim.

11. www.wazji.pl

Autorami bloga są Ania i Krzysztof, którzy w 2011 przeprowadzili się na Filipiny, a obecnie mieszkają na pięknej Bali. Znajdziecie tutaj wyjątkowe fotografie mieszkańców Azji oraz miejsc z tej części świata. Ponadto przeczytacie interesujące wywiady, reportaże i informacje o azjatyckiej kulturze. Na tym blogu Azja jest na wyciągnięcie ręki.

12. www.icestory.pl

Blog IceStory to kolejne inspirujące miejsce w internecie dla podróżników i osób ciekawych świata. Jego autorami są Berenika i Piotr – dziennikarze. Przedmiotem ich zainteresowania są przede wszystkim kraje skandynawskie. Przeczytacie tu niesamowite wpisy, głównie o Islandii i Norwegii, opatrzone przepięknymi zdjęciami. Blog wyróżnia się tym, że prezentuje również słuchowiska.

13. www.loswiaheros.pl

Blog prowadzony jest od 2005 roku przez Alicję i Andrzeja, zapalonych podróżników. Na stronie zamieszczają nie tylko relacje z podróży, ale i praktyczne wskazówki, dotyczące na przykład finansów w podróży. Choć autorzy zwiedzili ogromną część świata to wcale nie zamierzają rezygnować z wyjazdów, bo jak twierdzą: „choroby nieuleczalne mają to do siebie, że uleczyć jest je trudno”. Autorów bloga można spotkać nierzadko na spotkaniach podróżniczych.

14. www.podrozepoeuropie.pl

Na tej stronie znajdziesz mnóstwo podróżniczych inspiracji. Zasięgniesz informacji o stadionach, ogrodach zoologicznych, punktach widokowych oraz innych ważnych miejscach i zabytkach, znajdujących się na mapie Europy. Poznasz również mniej popularne, a niezwykle piękne i malownicze zakątki naszego kontynentu. Warto zachować adres tego bloga, bo może się on przydać przy planowaniu kolejnych podróży.

15. www.crolove.pl

Ten popularny blog prowadzony jest przez małżeństwo – Agnieszkę i Wojtka. Chorwacja rozkochała w sobie tę parę, dlatego to właśnie ten kraj stał się głównym bohaterem bloga. Z pewnością stronę można nazwać poradnikiem, który na dodatek spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Na blogu poznacie poszczególne regiony Chorwacji. Ze względu na to, że nieodłącznym elementem podróży autorów bloga jest namiot, dowiecie się tutaj również, na który kemping w Chorwacji warto się wybrać. Blog Agnieszki i Wojtka to obowiązkowe miejsce dla osób planujących urlop w Chorwacji.

16. www.adamantwanderer.pl

Kolejną podróżniczką, której stronę warto odwiedzać jest Ula Fiedorowicz, która odwiedziła już niemal 60 państw. Mieszkała do tej pory w Warszawie, Londynie, San Francisco, Nowym Jorku, Puerto Escondido, Birmingham, a obecnie mieszka w Graz w Austrii. Bardzo ważną częścią jej podróży zawsze było poznawanie lokalnej kuchni. Na blogu znajdziesz więc wiele przepisów na pyszne dania. Autorka prezentuje na swojej stronie również „subiektywne przewodniki”, w których informuje, które miejsca w danym mieście warto odwiedzić. Znajdują się tu między innymi przewodniki po: Berlinie, Lizbonie, Rzymie czy Tokio.

17. www.skokwbokblog.pl

Blog prowadzony przez Macieja Klimowicza, który od 2011 roku mieszka w Tajlandii (aktualnie na tajskiej wyspie Phuket). Znajdziesz na nim mnóstwo interesujących informacji na temat Tajlandii, między innymi fauny i flory w tym państwie, klimatu czy tajskiej kuchni. Skok w Bok Blog zdobył nagrodę Traveler 2012 National Geographic w kategorii Blog Travelerowca. Rok wcześniej został uznany za trzeci najlepszy blog podróżniczy w Polsce przez miesięcznik Press.

18. www.plecakwspomnien.pl

Twórcą bloga jest Kuba, fanatyk autostopu, amator fotografii oraz miłośnik gór. Wyznaje zasadę, że „źródłem niezapomnianych przygód i najlepszych wspomnień jest poznany w drodze człowiek”. Przeczytacie tutaj relacje z jego niesamowitych podróży. Jest to kolejny blog, na którym znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat taniego podróżowania. Wyróżniającą się i jednocześnie wyjątkowo osobistą zakładką na blogu jest „Lista Marzeń”. Dowiecie się, które marzenia autorowi bloga udało się już spełnić, a które jeszcze przed nim. Kto wie, może okaże się, że Wasze marzenia pokrywają się z jego pragnieniami i zagościcie tu na dłużej?

19. www.dzieckowdrodze.com

Dziecko w drodze to znany blog motywujący i inspirujący do rodzinnych podróży. Stronę tworzy dziennikarska rodzina: Magda i Sergiusz oraz ich kilkuletni synek Wilhelm. Podróże są nie tylko pasją autorów bloga, ale również ważnym elementem ich pracy zawodowej. Swoje doświadczenie podróżnicze i nie tylko przekazują bowiem w mediach, przewodnikach turystycznych, a także w książkach dla dzieci. Na blogu znajdziecie porady związane z podróżowaniem z małym dzieckiem, relacje z wyjazdów, a także wiele kulinarnych inspiracji.

20. www.zyciejestpiekne.eu

Twórcą bloga o zachęcającej, ze względu na optymistyczne nastawienie, nazwie jest Michał Maj. Autor ma o czym opowiadać, ponieważ zwiedził sporą część Europy, spędził półtora miesiąca z Eskimosami w wiosce na zachodzie Alaski, wybrał się autostopem do Afryki, a pewnego dnia poszedł na Dworzec Centralny w Warszawie, wsiadł w pociąg i… pojechał do Chin. Nie sposób się więc jego przygodami nie zainspirować. Na blogu, oprócz klasycznych wpisów podróżniczych, znajdziecie również podcasty. W nagraniach autor prezentuje swoje przemyślenia oraz rozmowy z innymi podróżnikami. Szczególnie polecamy pobranie ich, a następnie słuchanie podczas codziennych zajęć, na przykład podczas biegania.

21. www.banita.travel.pl

Autorką bloga jest Anita Demianowicz. Znajdziecie tu oczywiście relacje z państw z całego świata oraz wartościowe informacje praktyczne. Jest to jednak nie tylko blog dla osób ciekawych świata, ale i zainteresowanych innymi ludźmi. Przeczytacie tu bowiem interesujące portrety i wywiady. Łatwo zostać tu na dłużej… Czas jednak ruszyć dalej. Kolejnym przystankiem będą Włochy.

22. www.italiapozaszlakiem.blog.pl

Blog o Włoszech oczami Magdy, która regularnie odwiedza Półwysep Apeniński. Przeczytacie tu ciekawe i praktyczne informacje na temat różnych miejsc we Włoszech. Czas spędzany na tym blogu jest bardzo przyjemny, ponieważ nie tylko zdobywamy wiedzę na temat niezwykłych włoskich zakątków, ale również przenosimy się do nich, dzięki niezwykłym fotografiom. Autorka od czasu do czasu zamieszcza również inspirujące wpisy dotyczące miejsc spoza Włoch – przeczytacie między innymi o Mazurach oraz życiu w Hamburgu.

23. www.fashionvoyager.pl

Autorką bloga jest Ela – miłośniczka zwierząt, podróży, dobrych kosmetyków, butów i jedzenia. Strona ma charakter podróżniczo-lifstyle’owy. Jeśli w Internecie poszukujecie inspiracji podróżniczych, kulinarnych bądź nowości kosmetycznych i modowych to ten blog z pewnością jest dla Was.

24. www.bartpogoda.net

Blog stanowi jednocześnie wizytówkę jego autora, który jest fotografem, a stronę w internecie prowadzi od niemal 20 lat. Z pewnością nie jest to typowy blog podróżniczy. Znajdziecie na nim mnóstwo wyjątkowych fotografii oraz projektów filmowych, przy których nie można się nie zatrzymać. Kunszt autora pozwala odwiedzającym przenieść się do odległych miejsc.

25. www.italia-by-natalia.pl

Blog Italia by Natalia istnieje od początku 2013 roku. Autorka za jego pomocą zaraża swoich czytelników miłością do Włoch. W ciągu ostatnich kilkunastu lat odbyła 14 podróży o łącznej długości prawie ośmiu miesięcy, odwiedzając większość włoskich regionów. Najbardziej rozkochała ją w sobie Sycylia. Odkryjecie tutaj zarówno te znane miejsca, jak i te mniej popularne jak Kanion Cavagrande del Cassibile czy Rezerwat Torre Salsa.

26. www.ruszajwdroge.pl

Bloga prowadzą Kasia i Maciej Marczewscy. To świetne miejsce dla zwolenników podróży po Polsce. Znajdziecie tu przewodniki po najciekawszych miejscach w naszym pięknym kraju. Lektura bloga przyda się niewątpliwie zarówno podczas planowania długich wakacji, jak i weekendowych wypadów.

27. www.znajkraj.pl

Blog dostarczy Wam inspiracji turystycznych do podróży po Polsce i Europie. Wyjątkowe miejsce na stronie znalazły podróże krajoznawcze, wycieczki rowerowe, biegowe oraz wyprawy na nartach biegowych. Blog jest przejrzysty, wzrok przyciągają piękne zdjęcia, pełne przyrodniczych i sportowych akcentów. Lektura bloga powoduje, że niemal automatycznie mamy ochotę wstać i wybrać się na wycieczkę. Zdecydowanie polecamy!

28. www.paczkiwpodrozy.pl

Pączki w podróży, czyli Kasia i Marcin, opowiadający o swojej 4-letniej podróży. Autorzy bloga odwiedzili Azję, Australię i obie Ameryki, a dokładną trasę ich podróży znajdziecie na blogu. Kasia i Marcin prezentują na swojej stronie piękne zdjęcia oraz filmy, a także swoje kulinarne przygody. Autorzy pragną, aby blog był inspiracją dla innych do wyruszenia w ich własną podróż życia. Kto wie, może będzie właśnie taką inspiracją dla Ciebie?

29. www.pojechana.pl

Autorką bloga jest Aleksandra Świstow. Na stronie czytamy, że jest wieczną optymistką i wulkanem energii, co rzeczywiście potwierdzają treści zamieszczone na blogu. Życiorys Oli jest niezwykle bogaty, a tym samym interesujące są opisane przez nią historie. Strona zainteresuje nie tylko fanów podróży, ale i kuchni egzotycznej oraz literatury i kina podróżniczego. Niewątpliwie na dłużej zostaną tutaj również amatorzy dyscyplin sportowych, takich jak: trekking, wspinaczka, snowboard, kitesurfing, nurkowanie, jazda na rowerze czy pływanie kajakiem.

30. www.whereisjuli.com

Blog powstał w 2012 roku, jako pamiętnik z samotnej, kobiecej wyprawy dookoła świata. Jeśli zdecydujecie się go odwiedzić, poznacie trasę, którą autorka wówczas przebyła, zwiedzając 10 krajów.  Ta podróż zmieniła życie blogerki, ponieważ to dzięki niej blog aktualnie tworzony jest przez dwie osoby – Polkę Julię oraz Australijczyka Samuela. Para mieszka w Australii i to o tym państwie sporo możecie tutaj przeczytać. Celem autorów jest motywacja innych do zmiany ich życia na lepsze. Blog jest wyjątkowo przejrzysty. Będąc na nim nie łatwo jest nacisnąć krzyżyk. Z pewnością zostaniesz tu na dłużej.

31. www.lukaszsupergan.com

Blog prowadzony jest, jak wskazuje jego nazwa, przez Łukasza, który uwielbia długodystansowe wędrówki. Jedną z nich było przejście pieszo 4000 km przez Stary Kontynent, z Warszawy do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Na blogu będziesz miał okazję zwiedzić najpiękniejsze góry świata. Zasięgniesz także praktycznych rad, dotyczących górskich wędrówek, na przykład jakie buty wybrać czy też jakie naczynia wziąć ze sobą na szlak. Z bloga dowiesz się również gdzie i kiedy odbędą się spotkania z podróżnikiem.

32. www.wkrainietajfunow.pl

Ten niezwykle interesujący blog prowadzi Karolina, absolwentka Japonistyki na Oksfordzie. Odwiedzając go, poznasz niesamowite zakątki, kulturę oraz historię Azji Wschodniej. Choć blog jest poświęcony głównie kilku państwom azjatyckim, znajdziesz tu również wpisy o USA, Maroku i kilku państwach Europy. Treść bloga opiera się na ogromnej wiedzy i doświadczeniu autorki, a wpisy zaciekawiają czytelnika już od pierwszego zdania, sprawiając, że trudno ten blog opuścić. No cóż, czas jednak dalej zwiedzać podróżniczą strefę internetu. Niebawem tu jednak wrócimy.

33. www.3wilki.pl

Na blogu znajdziecie podróże Agaty, Przemka oraz ich psa Diuny (rasy wilczak czechosłowacki). Jeśli zamierzacie rozpocząć podróżowanie z czworonożnym przyjacielem to ten blog jest bez wątpienia dla Was. Znajdziecie tu opisy dogtrekkingu przez Himalaje oraz rowerowej podróży do Mongolii. Poza historiami z wyjazdów autorzy zamieszczają informacje praktyczne dotyczące podróżowania z psem, między innymi radzą jak karmić zwierzę w podróży.

34. www.zuinasia.com

Autorką bloga jest zafascynowana Azją Zuza, która mieszka i pracuje w Malezji. Zajmuje się przede wszystkim planowaniem kampanii reklamowych oraz marketingiem online, jednak pracuje również jako przewodnik miejski w Kuala Lumpur. Z bloga dowiesz się między innymi jakie miejsca warto zwiedzić, gdzie i co zjeść oraz jakie ceny obowiązują w Malezji. Blog jest dobrym przewodnikiem po Malezji, koniecznie na niego zajrzyjcie, jeśli wybieracie się w podróż właśnie do tego miejsca.

35. www.primocappuccino.pl

Kolejny ciekawy blog podróżniczy prowadzi Ania. Blogerka jest pilotem wycieczek oraz miłośniczką Włoch i kawy. Przeczytacie tu nie tylko o pięknych miejscach we Włoszech, ale również sporo ciekawych informacji kulturalnych, między innymi recenzje włoskich filmów, a także inspiracje i rady związane z nauką języka włoskiego

36. www.kamilakielar.pl

Autorką bloga, jak wskazuje jego nazwa, jest Kamila, która odwiedziła 6 kontynentów. Szczególnie interesuje się naturą – życiem zwierząt i roślin. Brała udział w wielu projektach podróżniczych, między innymi w dwóch etapach projektu Afryka Nowaka (http://afrykanowaka.pl/?s=Kamila+Kielar). Przeczytacie tutaj wiele niezwykle interesujących wpisów, między innymi o ludziach z różnych kultur, survivalu oraz zwierzętach, np. o spotkaniu z niedźwiedziem. Zachęcamy do zajrzenia na tego bloga.

37. www.careerbreak.pl

Autorką bloga jest Magda Biskup, która mieszkała już w Polsce, Irlandii, Malezji, a od 2005 roku mieszka w Australii. Odwiedziła już ponad 40 krajów na 4 kontynentach. Jak sama zaznacza -„ma hopla” na punkcie zdrowego odżywiania, co bardzo nam się podoba. Znajdziecie tu nie tylko niesamowite relacje z podróży, ale również ciekawe informacje o życiu w Australii, rady na temat finansowania podróży czy wywiady z podróżnikami.

38. www.dalekoniedaleko.pl

Autorką bloga jest Ewa, która uwielbia zmieniać miejsce zamieszkania i dlatego zdecydowała się na rolę rezydentki w biurze podróży. Aktualnie mieszka na Zanzibarze, ale żyła także w USA, Portugalii, Bułgarii, Hiszpanii, Kenii oraz Grecji. Początkowo blog był swego rodzaju pamiętnikiem, dzięki któremu autorka dzieliła się z rodziną i znajomymi zdjęciami ze swoich wyjazdów. Aktualnie jest inspiracją dla wielu osób, zafascynowanych podróżami.

39. www.livealife.pl

Autorem bloga jest Marcin Mossakowski. Strona ma charakter filmowo-podróżniczy. Autor niemal zawsze ma przy sobie kamerę. Na blogu znajdziecie więc niesamowite nagrania z podróży, włącznie z większymi projektami filmowymi. Przeniesiecie się dzięki nim między innymi do Indii, Wietnamu czy Ekwadoru. Oprócz wciągających filmów przeczytacie tutaj teksty o charakterze poradnikowym.

40. www.miniomki.pl

Blog ten prowadzą Vicky i Damien – osoby ciekawe świata i optymistycznie nastawione do życia. Znajdziecie tu interesujące relacje z podróży, inspiracje na weekendowe wyjazdy, wywiady, wpisy o zdrowym stylu życia i wiele, wiele innych. Zachęcamy do odwiedzin.

41. www.somosdos.fotowyprawy.com

Na tym blogu macie okazję podróżować wspólnie z Dużą (Asią) i Małą (jej kilkuletnią córeczką). Główne bohaterki zostają na dłużej tam, gdzie im się spodoba. Jeśli macie ochotę przeczytać i obejrzeć relacje z ich przygód, zajrzyjcie na tego bloga. Ma on swój własny – szczery, pełen pasji i miłości klimat.

42. www.wypadnaweekend.blogspot.com

Witold Sobek to autor kolejnego inspirującego bloga podróżniczego. Znajdziecie tutaj wiele pomysłów oraz praktycznych wskazówek na weekendowy wyjazd zarówno w Polsce jak i za granicę. Oprócz podróży, do pasji blogera należy również fotografowanie, dlatego będziecie mieli okazję obejrzeć opisywane miejsca na pięknych zdjęciach.

43. www.tolala.pl

Jeśli lubicie podziwiać piękne, subtelne i jednocześnie pełne emocji zdjęcia to koniecznie musicie odwiedzić blog Martyny Piotrowskiej. Tolala nie jest wyłącznie blogiem podróżniczym, jednak podróże stanowią tutaj ważny element. Znajdziecie tu między innymi inspiracje do wyjazdów, a wspomniane już wcześniej wyjątkowe fotografie pozwolą Wam przenieść się myślami w pokazywane miejsca. Niemcy, Gwadelupa i Węgry to tylko kilka z nich.

44. www.katarzynatolwinska.com

Autorką bloga jest Kasia. Jej ukochany kontynent to Azja. Styl prowadzenia przez nią bloga wyróżnia się spośród innych. Historie z podróży autorki możecie otrzymywać w formie depesz bezpośrednio na swój adres mailowy. Wiele aktualnych informacji na temat działalności podróżniczej autorki bloga znajdziecie na jej profilu na Facebooku.

45. www.majubaju.pl

Autorką bloga jest Maja Sontag. Znajdziemy u niej niezwykłe fotorelacje oraz relacje z wyjazdów oraz mapę miejsc, które miała okazję zwiedzić. Aktualnie relacje z podróży Maja zdecydowała się pisać wyłącznie na Facebooku. Zachęcamy do odwiedzenia jej profilu.

46. www.lkedzierski.com

Blog zawiera historie z podróży Agnieszki i Łukasza oraz ich córki Nadii. Treści na blogu zostały podzielone na 4 główne kategorie: Europa, Azja, Afryka oraz Ameryka, w których znajdziecie informacje na temat krajów z poszczególnych regionów. Ważny element strony stanowi fotografia. Bohaterowie bloga udowadniają również, że podróżowanie z małym dzieckiem po polskich, europejskich czy azjatyckich zakątkach jest nie tylko możliwe, ale jest również wspaniałą przygodą.

47. www.przepisyzpodrozy.pl

Autorką bloga jest Marta, która podróżuje ze swoim mężem i to właśnie on jest autorem wielu prezentowanych na stronie zdjęć. Blog jest przede wszystkim subiektywnym przewodnikiem po kuchniach całego świata. Oprócz informacji o daniach znajdziecie tutaj oczywiście relacje z podróży. Spora część bloga poświęcona jest Norwegii, która jest szczególnie bliska sercu autorki.

48. www.intoamericas.com

Autorami bloga są reporterzy Maja i Szymon. Znajdziecie tu wiele nietypowych historii z ich podróży po Ameryce Łacińskiej. Autorzy skupiają się na niekonwencjonalnych tematach, dlatego ich wpisy czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Na blogu znajduje się również mapa, na której znajdziecie informację, gdzie autorzy bloga aktualnie się znajdują.

49. www.z2strony.pl

Autorami bloga są Magda i Tomek, którzy zwiedzili sporą część świata na różne sposoby, między innymi samochodem, autobusami, motorem, pod żaglami oraz rowerami. Zainteresowani są najbardziej miejscami, które trudno znaleźć w przewodnikach. Nazwa bloga została wybrana świadomie. Autorzy pokazują bowiem na swoim blogu, że „świat nie jest czarno-biały”, a każdy człowiek inaczej na niego patrzy. Znajdziesz tu relacje z podróży, galerie z pięknymi zdjęciami z różnych części świata, np. z Ekwadoru, Meksyku, Panamy czy Tajlandii oraz wiele innych inspiracji.

50. www.onthebike.pl

Autorem bloga jest Piotr Strzeżysz. Jak podpowiada nam nazwa strony, znajdziecie tu informacje na temat rowerowych podróży autora. Najczęściej podróżuje on w samotności, dzięki czemu czuje się niezależny i wolny. Przeczytacie tu artykuły poradnikowe, między innymi o tym jaki rower lub namiot wybrać na wyprawę, a także co jeść i pić po drodze. Obejrzycie również niesamowite fotografie z całego świata.

51. www.wesolowski.co

Autorem bloga jest Marcin Wesołowski, który w ciągu ostatnich ośmiu lat odbył 60 podróży, zwiedzając 39 krajów na 4 kontynentach. Oprócz tematyki ściśle podróżniczej, znajdziecie tu wiele ciekawych refleksji autora. Zarówno felietony jak i artykuły ściśle dotyczące podróżowania czy zwiedzania wciągają już od pierwszych zdań. Rozpoczynając swoją „znajomość” z Wojażerem zarezerwuj sobie czas. Nie sposób wyjść z tego bloga po kilku minutach.

52. www.pozornie-zalezna.blog.pl

Autorką bloga jest inspirująca, ciekawa życia i świata Agnieszka Ptaszyńska. Znajdziecie u niej wiele przydatnych i ciekawych informacji na temat wielu państw. Autorka szczególną uwagę poświęca takim krajom jak: Włochy, Turcja, Izrael, Jordania, Niemcy, Słowacja, Ukraina oraz Polska. Blog wyróżnia się wśród innych tym, że podejmuje temat ekoturystyki. W zakładce „PODRÓŻUJ EKO” mamy okazję przeczytać między innymi o ekologiczności jazdy pociągiem.

53. www.swiatwedlugrostkow.pl

Na tym blogu poznacie podróżniczy świat Sandry i Rostka. Zwiedzicie w nim Europę, sporą część Ameryki Północnej, Azji, a także Australii i Oceanii. Znajdziecie w nim dynamiczne relacje z podróży oraz niezwykle hipnotyzujące zdjęcia oraz filmy. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zawitać do Świata Według Rostków, koniecznie musicie to nadrobić!

54. www.poszli-pojechali.pl

Autorami bloga są Tatiana i Michał. Ich celem jest pokazanie czytelnikom, że „da się bez worków pieniędzy zobaczyć kawałek świata i cieszyć się nowymi miejscami i smakami”. Na blogu znajdziecie przydatne informacje na temat podróżowania, recenzje dań i trunków oraz lokali gastronomicznych z całego świata, a także mnóstwo interesujących zdjęć.

55. www.sekulada.com

Strona prowadzona przez Darka nie jest tradycyjnym blogiem podróżniczym. Pasjonat samotnych podróży poświęca sporą część miejsca architekturze. Jak pisze to właśnie mury „podczas gdy świat się zmieniał, dookoła trwały wojny, powodzie, pożary (…) pozostały, nadgryzione zębem wszelkich możliwych nieszczęść’. Przeczytasz tutaj informacje o katedrach, kościołach, zamkach, ratuszach i innych budynkach z różnych państw Europy, które są częścią niesamowitych historii. Nie brakuje tutaj również fotografii opisywanych miejsc oraz ciekawych legend.

56. www.the-ollie.com

Autorką bloga jest Oliwia. Znajdziesz tutaj 4 podstawowe kategorie wpisów: Azja i Europa (znajdują się tutaj opisy podróży do państw z tych regionów), Osobiste (znajdziesz tutaj felietony i opinie autorki na temat określonych zjawisk lub miejsc, np. na temat życia orangutanów czy rekinów wielorybich w Oslob) oraz Smartphone (tutaj znajdziesz fotorelacje). Blog charakteryzuje się przejrzystością oraz pięknymi fotografiami.

57. www.makulscy.com

Blog o podróżowaniu z czworonożnym przyjacielem, prowadzony przez Olę i Michała. Znajdziecie tutaj ciekawe historie z podróży po krajach Europy oraz praktyczne wskazówki dotyczące wyjazdów z psem. Ciekawą zakładką na stronie jest „Jak fajnie spędzić dzień?”. Znajdziecie w niej świetne inspiracje do zorganizowania wolnego czasu w Polsce. Wpisy opatrzone są zdjęciami autorów, ich czworonożnego przyjaciela Luśki oraz odwiedzanych miejsc.

58. www.mamasaidbecool.pl

 „Mama powiedziała nam, żebyśmy byli cool i nie siedzieli w domu na kanapie…” stąd właśnie wzięła się nazwa bloga. Jego autorzy zwiedzili dużą część świata, wobec tego znajdziecie tutaj interesujące relacje z podróży, zarówno w języku polskim jak i angielskim, opatrzone pięknymi zdjęciami, a czasem również filmami. Dwie podstawowe zakładki na blogu to „Gdzie byliśmy?” oraz „Pomysły na podróż”. W pierwszej przeczytacie o państwach Europy, Azji, Ameryki Północnej oraz Ameryki Południowej. W zakładce drugiej natomiast blogerzy proponują ciekawe i niedrogie wyjazdy.

59. www.choosetravel.pl

Blog prowadzony jest przez Łukasza Szoszkiewicza oraz Jakuba Staniszewskiego, którzy zwiedzają świat różnymi sposobami, między innymi autostopem i pociągami. Oprócz tradycyjnych relacji z podróży znajdziecie tutaj interesujące reportaże, pomysły na weekendowy wyjazd, a także inspirujące recenzje książek i filmów podróżniczych. Ponadto jedna z zakładek poświęcona jest blogosferze podróżniczej.

60. www.wdobrymkierunku.blog.pl

Autor bloga Paweł Klimek pasjonuje się narciarstwem i turystyką aktywną. Jest przewodnikiem górskim. Jego zainteresowania odzwierciedlają się w tematyce poruszanej na blogu. Ponadto znajdziecie tutaj sporo inspiracji, dzięki opisom niezwykłych miejsc. Bloger odkrywa przed nami tajemnicze latarnie morskie, zamki czy ciekawe muzea. Ostatni wpis na blogu został zamieszczony pod koniec lutego, jednak aktualne relacje z wyjazdów można znaleźć na Fanpage`u na Facebooku.

61. www.kasianarozdrozach.pl

Autorką bloga jest Kasia. Osoba ciekawa świata, spragniona wrażeń oraz pełna odwagi. Znajdziecie u niej relacje z podróży bliskich i dalekich. Autorka poświęca sporo miejsca tematyce życia na emigracji w Szwajcarii. Pasją blogerki jest fotografia, czego nie sposób nie dostrzec. Dzięki pięknym zdjęciom, miejsca na nich przedstawione stają się niemal namacalne. Zachęcamy do odwiedzin.

62. www.hittheroad.com.pl

Autorami bloga są Marta i Andrzej Patyrowie – małżeństwo dziennikarzy. Podróżnicy mieszkali ponad rok na Filipinach. Zwiedzili cały ten kraj, a także inne regiony Azji Południowo-Wschodniej. Z ich bloga dowiesz się również wiele o Ameryce Centralnej. Poza relacjami z podróży znajdziesz tutaj rady oraz inspiracje w zakresie podróżowania w ciąży oraz planowania wyjazdów z małym dzieckiem. Wpisy opatrzone są pięknymi i w większości niezwykle optymistycznymi zdjęciami, a czasem również filmami. Zdecydowanie warto tu zaglądać. Autorzy prowadzą również bloga www.nafilipinach.com.

63. www.wpodrozydo.com

Jeśli planujecie odwiedzić kraje Europy, Azji, Afryki bądź Bliskiego Wschodu to ten blog jest z pewnością dla Was. Znajdziecie na nim mnóstwo podróżniczych inspiracji w postaci relacji, bardzo dobrych zdjęć, filmów, a także kosztorysów i porad finansowych. Zachęcamy do odwiedzin.

64. www.nagniatamy.pl

 „Blog o spotkaniach z ludźmi, wolności, drodze. Z wiatrem i pod wiatr.” – tak piszą o nim sami autorzy: Janek i Marzena. Ich wyjątkowa przygoda z podróżami rozpoczęła się w 2014 roku, gdy wybrali się w rowerową podróż z Turcji aż do Australii. Do Polski powrócili wówczas po 474 dniach. Oprócz relacji z tej niezwykłej wyprawy znajdziecie tutaj również mnóstwo innych podróżniczych inspiracji, między innymi obejrzycie fascynujące filmy oraz przeczytacie przemyślenia autorów bloga na wiele ciekawych tematów.

65. www.plecakiwalizka.com

Autorką bloga jest Hanna Sobczuk. Samą siebie nazywa “łowcą przygód na pełen etat”. Strona kierowana jest do kobiet, jednak mężczyźni bez wątpienia także znajdą tutaj inspiracje podróżnicze. Będą mieli także okazję poznać kobiece spojrzenie na podróżowanie. Przeczytasz tutaj ciekawe informacje o państwach europejskich i azjatyckich oraz zasięgniesz porad w zakresie organizacji podróży.

66. www.tropimy.com

Ten blog podróżniczy prowadzą Magda i Przemek, na co dzień programiści. Strona powstała w 2013 roku. Inspiracją do jej założenia był 3-tygodniowy urlop na wschodnim wybrzeżu USA. Znajdziecie tutaj interesujące relacje z wielu miejsc na świecie oraz obejrzycie je na inspirujących filmach oraz pięknych zdjęciach.

67. www.kamieverywhere.com

Autorką bloga jest Kamila, pasjonatka sztuki, architektury i wielkomiejskiego życia. Znajdziecie u niej interesujące informacje na temat wielu państw Europy, Ameryki oraz Azji, a także przemyślenia autorki na temat tych miejsc i nie tylko. Blog zachęca przejrzystością. Warto go odwiedzać, tym bardziej dlatego, że autorka rusza niedługo w podróż dookoła świata. Nie możemy doczekać się relacji z tej wyprawy!

68. www.lalla.pl

Blog, prowadzony przez Beatę, działa już od 2007 roku. Zawiera 3 podstawowe zakładki: Azja, Europa i Afryka, pod którymi mieszczą się posty dotyczące państw z tych regionów. Nazwa bloga to imię, które przydzielili autorce saharyjscy nomadowie. Beata spędziła z nimi pół roku na pustyni. Przejechała również autostopem całą Europę, Azję, Bliski Wschód i północną Afrykę. Znajdziecie tu więc sporo podróżniczych inspiracji.

69. www.swiatoczamigoski.blog.pl

Blog, który powinien stanowić obowiązkową lekturę każdego miłośnika zwierząt. Prowadzony jest przez Gośkę. Znajdziesz tutaj między innymi ciekawe informacje oraz niesamowite filmy przyrodnicze i zdjęcia pochodzące z projektu „Gośka wśród dzikich zwierząt”. Autorka bloga zajmowała się do tej pory między innymi koalami, kangurami, dingo, wombatami, lwami i cywetami afrykańskimi.

70. Włóczymisie

Włóczymisie to wideoblog z humorem, na którym autorzy pokazują nie tylko miejsca na całym świecie, ale również przekazują ciekawą wiedzę na ich temat. Filmiki tworzone przez Michała i Anię wciągają, jednak tego typu uzależnienie jest zdrowe i jak najbardziej przydatne. Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić tego bloga, to zachęcamy, żebyście to nadrobili.

71. www.littletownshoes.ocm

Blog działa od 2012 roku. Prowadzony jest przez Magdę Muszyńską, licencjonowanego przewodnika po Nowym Jorku. To właśnie temu miastu został on poświęcony. Autorka bloga przeniosła się do stolicy USA kilka lat temu i od wtedy jest w niej zakochana. Na swoim blogu udowadnia, że Nowy Jork jest miejscem pełnym energii i kolorytu. Przeczytacie tutaj między innymi o życiu w Ameryce oraz życiu na emigracji. Jeśli planujecie wyjazd do USA koniecznie zajrzyjcie na LittleTownShoes.

72. www.travelingilove.com

Kolejny blog podróżniczy, który warto odwiedzać został poświęcony turystyce kulturowej. Jego autorką jest Izabela, która określa siebie następująco: „Wolontariusz tęskniący każdego dnia za Afryką. Przy okazji muzyk, etnograf-pasjonat i Japonofil”. W swoje podróże wyrusza dobrze przygotowana. Autorka sporo miejsca na blogu poświęca kulturze Japonii i Polski. Przeczytasz tutaj również przemyślenia blogerki, a także uzyskasz wiele praktycznych rad podróżniczych. Zdecydowanie polecamy!

73. www.wkrainieteczy.wordpress.com

Kolejny interesujący blog podróżniczy poświęcono Republice Południowej Afryki, gdzie autorka bloga mieszka od 2007 roku. Przeczytacie na nim ciekawe wpisy o życiu w RPA, a także o podróżach i wycieczkach do innych regionów świata. Blog ten jest obowiązkową lekturą dla osób planujących wyjazd do RPA. Można znaleźć tu bowiem mnóstwo praktycznych informacji na temat między innymi bezpieczeństwa w tym kraju, a także atrakcji turystycznych.

74. www.isawpictures.com

Kolejny interesujący blog prowadzi Aga. Nie jest to jednak typowo podróżniczy blog, a raczej strona o codziennych przyjemnościach z mocnym podróżniczym akcentem. Autorka mieszkała do tej pory w kilku miasteczkach Anglii, Hasselt w Belgii, Szkocji, a obecnie jej domem jest Londyn i to właśnie jemu poświęca sporo miejsca na stronie. Ponadto odwiedziła już Chiny, Japonię oraz państwa Azji Południowo-Wschodniej. Podróżowała również autostopem po Europie i Maroko. Znajdziecie tu więc niewątpliwie sporo podróżniczych inspiracji.

75. www.amusedobserver.com

Kolejną ciekawą świata osobą, która swoje doświadczenia podróżnicze przekazuje na blogu jest Monika. Poznacie tutaj niesamowite historie z podróży do Afryki, Azji, Europy i Ameryki Łacińskiej. Oprócz ciekawych relacji z podróży, znajdziesz u niej sporo inspiracji kulinarnych oraz refleksje autorki na temat sztuki. Niesamowity klimat bloga podkreślają piękne zdjęcia. Zdecydowanie polecamy.

76. www.emiwdrodze.pl

Osobą, która inspiruje na swoim blogu wielu czytelników jest również Emilia. Autorka, po prawie dwóch latach samotnej podróży po Azji i Nowej Zelandii, zamieszkała na indonezyjskiej Jawie, gdzie prowadzi niewielką produkcję słynnej kawy luwak. Zainteresowania blogerki uwidaczniają się w postach – Emilia uwielbia ciszę, sztukę, kontakt z naturą i upały. Znajdziecie tutaj ciekawe relacje z jej azjatyckich (i nie tylko) wypraw, a także sporo praktycznych rad.

77. www.chiny-info.pl

Inspirujący blog podróżniczy prowadzi również Piotr. Jego strona to świetny przewodnik po Chinach. Dowiesz się z niego wielu przydatnych informacji na temat podróżowania, cen, jedzenia oraz życia w Chinach. Ponadto znajdziesz tu także relacje z wyjazdów do innych azjatyckich krajów, takich jak Indie, Nepal czy Filipiny.

78. www.pewnegorazuwchile.co

Blog prowadzą Dorota i Miguel, małżeństwo od 2012 roku. Para mieszka w gminie Puerto Montt. Oboje kochają podróże, aktywny wypoczynek i książki. Celem prowadzenia bloga jest zachęcenie czytelników do odwiedzenia pięknego Chile. Zasięgniesz tutaj wiedzy na temat kultury, historii oraz kuchni tego kraju. Elementem wyróżniającym stronę wśród innych blogów podróżniczych jest interaktywny przewodnik po Chile.

79. www.phontour.pl

 

Natalia Tomaszewska
Natalia Tomaszewska

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziennikarskie doświadczenie zdobywała przede wszystkim w studenckiej stacji radiowej „Meteor”, a także w radio „Planeta FM”. Ponadto publikowała swoje artykuły na łamach kilku gazet studenckich. Odbyła staż w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Swój czas wolny spędza aktywnie. Preferuje wycieczki rowerowe, górskie wyprawy oraz długie spacery.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE