40 Fit Blogów, które Cię zainspirują

W zdrowym stylu życia najważniejsza jest motywacja. To ona pozwala wytrwać. Dlatego przedstawiam kilkadziesiąt blogów, które na pewno Was zainspirują. Pozwolą nie tylko wziąć się do działania, ale również wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. Za tymi blogami stoją przecież ludzie tacy jak my, którzy ciężką pracą odnieśli sukces.

 

Polska

What Anna Wears

Blog prowadzony przez Annę Skurę. Podróże oraz sport, a dokładniej bieganie, są dla niej najważniejsze, co znajduje swoje odzwierciedlenie na blogu (są to dwie główne kategorie). Nie brakuje tu również pysznych i oczywiście zdrowych przepisów. Dopełnieniem wszystkiego są piękne, nie tylko sportowe, stylizacje.

 

Panna Anna Biega

Anna to dziennikarka, która wcześniej nie miała nic wspólnego ze sportem i w pewnym momencie postanowiła to zmienić. Sprawia wrażenie bardzo pozytywnej osoby. Już pierwsze słowa, zdania zachęcają, aby zostać tu na dłużej. Ten blog przekonuje mnie, że bieganie może zmienić życie, oczywiście na lepsze.

 

Fit Passion

Autorka bloga jest doświadczonym instruktorem fitness, trenerem personalny i początkującym dietetykiem. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie i swoim podejściem stara się zarazić innych. Na blogu znajdziecie wszelkiego rodzaju treningi, artykuły na temat diet oraz zdrowego odżywiania, a także porady i recenzje produktów.

 

Healthy Plan By Ann 

Anna Lewandowska. Tej Pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W pracy śledzę wszelkie jej artykuły na temat zdrowego odżywiania, a po pracy staram się wprowadzić w życie treningi. Słyszałam kilkukrotnie, że przedstawiane przez nią dietetyczne posiłki są bardzo drogie, jednak nie do końca mogę się z tym zgodzić, bo znajduję tutaj przepisy, które nie wymagają żadnych drogich i wymyślnych produktów, a wyglądają pysznie.

 

Fitness All Day

Autorka tego bloga, Agata Zając, swoją pasję do sportu, a konkretniej do fitnessu połączyła z pracą. Obecnie pracuje bowiem jako instruktor fitness, a na blogu dzieli się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniami w tym zakresie.

 

Motywacja Non Stop

Ten blog narodził się wraz z decyzją jego założycieli o zmianie stylu życia na bardziej zdrowy i aktywny. Znajdziecie tutaj ich spostrzeżenia na takie tematy jak: fitness, ćwiczenia, dieta. Dodatkową motywacją dla czytelników tego bloga są 14-dniowe i 30-dniowe wyzwania.

 

Dr Lifestyle

Blog prowadzony przez studentkę dietetyki – Monikę Gabas, która wychodzi naprzeciw zwykłym „śmiertelnikom” i proponuje diety, które składają się przede wszystkim z tanich i łatwo dostępnych produktów. Nie zasypuje nakazami i zakazami oraz jest świadoma tego, że w parze z dietą powinien iść trening.

 

Fit Mom

Coś dla kobiet w ciąży oraz mam, które pragną wrócić do sylwetki sprzed ciąży lub po prostu być fit. Anna Dziedzic skupia się na ćwiczeniach i treningach, które będą odpowiednie dla młodych mam. Przy ich opracowywaniu bierze pod uwagę również dzieci i wspólne treningi z nimi. Wykorzystuje atrybuty, które każda świeżo upieczona mama ma zawsze przy sobie, jak na przykład wózek.

 

Codziennie Fit

Marta Henning jest byłą lekkoatletką, a obecnie trenerem personalnym. Prowadząc bloga stara się uświadomić społeczeństwo, że aby być zawsze w formie, nie trzeba mieć walizki pełnej pieniędzy na wymyślne diety oraz mnóstwa czasu na treningi.

 

Być Idealną

Blog miał odpowiadać potrzebom samej jego założycielki i tym samym traktować o odchudzaniu, treningach, motywacjach. Dziś nadal się tego trzyma, docierając do setek tysięcy Polaków i motywując ich do działania.

 

Fit Ania

Zaczęło się od chęci zmiany siebie, która stała się w pewnym momencie sposobem na życie. Swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami dzieli się z Wami, będąc jednocześnie chodzącą motywacją, bo wystarczy tylko na nią spojrzeć.

 

Pokolenie Fit

Patrycja Pawłowska i jej sposób na życie, czyli dieta i trening. Nieustannie się dokształca, aby być jeszcze lepszą. Sama przeszła metamorfozę, a teraz chce do działania zmotywować również Was i z tego co widzę po komentarzach, to jej się udaje.

 

My Healthy Style

Miłość do biegania, tańca oraz gotowania, oczywiście zdrowego gotowania, stworzyły tego bloga. Jego autorka, opisując swoje zmagania, ma na celu przy okazji zmotywować Was oraz podrzucić gotowe i sprawdzone rozwiązania.

 

Fit Fighterka

Izabela Mioduszewska – mama, która postanowiła zmienić swoje życie, wprowadzając w nie aktywność fizyczną. Nadal każdego dnia walczy o lepszą kondycje oraz samopoczucie. Najwięcej ze sportu jest tu biegania, ale nie brakuje również fitnessu, no i oczywiście nieodłącznego elementu, jakim jest zdrowa dieta.

 

Fitly

Biegi, siłownia, fitness – trzy główne filary tego bloga i jego założycielki. Do tego wiele postów nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale również o zdrowiu w szerszym tego słowa znaczeniu. Znajdziecie też piękne zdjęcia sportowych stylizacji. Może na którąś się skusicie?

 

Fitnesanka 

Pod fitnesanką, kryje się Anna Szydłowska, która prowadzi lifestylowego bloga, na którym między innymi stara się motywować ludzi do aktywności fizycznej. Sama nie ukrywa, że jest to bardzo ważny aspekt jej życia, który pochłania większą jego część. A co z resztą? Pozostała część życia to zdrowe odżywianie, podróże oraz książki.

 

Fit Blogerka

Może autorka tego bloga nie jest z zawodu dietetyczką, instruktorką fitnessu czy trenerem personalnym. Samodzielnie zaczęła walkę z kilogramami i udowadnia innym, że tak też można. Cierpliwie dąży do celu, przestawiając efekty swojej pracyi motywując nimi innych.

 

Always Fit

Maria Kilian jest doświadczonym trenerem personalnym oraz wszechstronnym instruktorem zaczynając od spinningu, poprzez aerobik, a kończąc na wszelkich treningach funkcjonalnych. Jak sama pisze jej celem jest zarażenie czytelników swoją miłością do sportu oraz entuzjazmem. Takie podejście to ja rozumiem.

 

Tips For Women

Dominika Gwardys – kobieta wielozadaniowa: jest matką, prowadzi sklep internetowy oraz jeden z najpopularniejszych lifestylowych blogów na temat zdrowego stylu życia. Aż trudno uwierzyć, że znajduje jeszcze czas na aktywność fizyczną. Jeżeli więc planujecie zdrowo i aktywnie żyć, to koniecznie zajrzyjcie na tego bloga.

 

Keep Fit In Style

Emilia Cesarek  jest instruktorem fitnessu oraz trenerem personalnym. Ponadto ma wiedzę z takich dziedzin jak: pilates, zdrowy kręgosłup, utrzymanie formy w ciąży, stretching, trening funkcjonalny. Swoimi wpisami na blogu stara się motywować oraz przekonywać, że bycie fit to nie jednorazowy cel, do którego dążymy, lecz styl życia.

 

Fitness Inspiracje

Grupa pozytywnie nastawionych ludzi, którzy chcą motywować i nakłaniać innych do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. W tym celu przedstawiają regularnie sylwetki ludzi ze świata sportu, którzy mają się czym pochwalić. Znajdziecie tutaj również rzetelne artykuły odnośnie zdrowego odżywiania oraz treningów.

 

Trenuj w kratkę z Chmielewską

Olga Chmielewska – z wykształcenia trener przygotowania fizycznego, trener karate oraz instruktor fitnessu. Od zawsze związana ze sportem. Z potrzeby motywowania innych powstał jej blog. Udowadnia na nim, że troska o ciało ma wpływ na inne aspekty naszego życia.

 

Fitlovin

Natalia Narowska jest trenerem ćwiczeń siłowych. Od lat jej ogromną pasją jest sport oraz zdrowe odżywianie. Swoje zdrowe nawyki stara się przekazać na blogu. Macie też możliwość konsultacji on-line.

 

Świat

Blogilates

Cassey Ho – instruktorka fitness. Na jej blogu znajdziecie wszystko, co z fitnessem oraz pilatesem jest związane. Autorka bloga jest twórcą pop pilatesu, który pokochały setki tysięcy, o ile nie miliony ludzi na całym świecie.

 

Fit Bottomed Girls

Jennipher Walters and Erin Whitehead – dwie dziewczyny, prowadzące  naprawdę intensywny styl życia. Do aktywności fizycznej podchodzą z dużą dawką humoru i z uśmiechem na twarzy. Wychodzą z założenia, że sport ma być przyjemnością, a nie karą.

 

ACE Fitness

ACE jest jedną z organizacji certyfikujących trenerów osobistych w Stanach Zjednoczonych. Ich blog jest więc skarbnicą informacji, pochodzących od profesjonalistów. Można więc być pewnym, że proponowane przez nich ćwiczenia oraz wskazówki są bezpieczne i pewne.

 

The Lean Green Bean

Lindsay, autorka bloga, jest certyfikowanym dietetykiem i matką. Dzieli się swoją pasją oraz doświadczeniem. Znajdziecie tu zarówno przepisy kulinarne, jak i porady dla świeżo upieczonych mam. Na blogu znajdują się również zróżnicowane plany treningowe między innymi CrossFit, bieganie, cardio.Są prezentowane w formie plakatów, co ułatwia korzystanie z nich i pozwala np. na przypięcie ich na Pintereście.

 

Daily Burn

Daily Burn tworzy treningi na bieżąco na podstawie subskrypcji oraz oczekiwań subskrybentów. Na blogu znajdziecie mnóstwo ciekawych i skutecznych treningów. Artykuły pozwolą wam poznać najnowsze trendy dotyczące diety oraz świata fitness.

 

Life Fitness

Life Fitness właściwie zajmuje się produkcją sprzętu fitness zarówno do domów, jak i siłowni. Nie trzeba jednak być ich klientem, aby korzystać z pomocnych artykułów na ich blogu, bowiem piszą tam o wartych polecania siłowniach, trenerach czy po prostu ćwiczeniach.

 

Mind Body Green

 

blog o zdrowiuMind Body Green oferuje nam nie tylko ćwiczenia fitness’owe, ale i wszelkie rozwiązania, które są dobre dla naszej duszy i ciała. Znajdziesz tutaj wskazówki dotyczące jogi, medytacji, a także porady dotyczące biegania, treningów siłowych czy rozciągania.

 

Powercakes

Kasey Arena jest certyfikowanym osobistym trenerem oraz zapaloną sztangistką. Jej blog Powercakes to miejsce, w którym znajdziesz wiele informacji na temat podnoszenia ciężarów oraz treningu cardio. Dodatkowo znajdziesz tutaj opinie na temat wszelkiego rodzaju produktów, zaczynając od suplementów, a kończąc na produktach do pielęgnacji dłoni, które zapobiegają ich uszkodzeniu przy podnoszeniu ciężarów.

 

RossTraning

Ross Enamait jest trenerem boksu z 15-letnim doświadczeniem. Pomaga innym wybierać i tworzyć plany treningowe najbardziej odpowiednie dla nich. Wychodzi z założenia, że każdy z nas jest inny, dlatego jego rady są unikalne.

 

Summer Tomato

Darya Rose jest nie tylko założycielką  bloga, ale również doktorem neurologii. Na swoim blogu nie chce katować nikogo dietami, uważa bowiem, że można żyć zdrowo i schudnąć bez specjalnej diety, rozwijając jedynie zdrowe nawyki. Znajdziecie u niej wskazówki ćwiczeń oraz porady żywieniowe. Z chęcią odpowie również na Wasze pytania.

 

Tone It Up

Założony przez dwie trenerki (Karena oraz Katrina) Tone It Up jest doskonałym miejscem, aby znaleźć plany treningowe, żywieniowe oraz motywujące wsparcie społeczności. Duet zapewnia szeroki wybór sportów i wyzwań – od boksu do kulek jogi – wraz z harmonogramami treningów oraz przepisami kulinarnymi.

 

Tony Gentilcore

Blog Tony’ego Gentilcore jest miejscem dla ludzi, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ogólnych ćwiczeń fitness oraz uzyskać porady, jak zachować swoje ciało w idealnym stanie. Dowiecie się tutaj między innymi tego, dlaczego pomijanie pewnych procedur w treningu może ostatecznie sprawić, że nie osiągniecie pożądanych rezultatów.

 

Nerd Fitness

Steve, założyciel Nerd Fitness, przyznaje, że popełnił wiele błędów w swojej przygodzie z  fitnessem. Chce dzielić się swoimi doświadczeniami, aby dać czytelnikom motywację i wiedzę potrzebną do podjęcia możliwie najlepszych decyzji w tej dziedzinie. Znajdziecie tu wszystko, od porad kulinarnych i planów treningowych do licznych odniesień do pop kultury z dużą dawką humoru.

 

Jessi Kneeland

Jessi Kneeland jest osobistą trenerką, której misją jest nie tylko podnieść tłumy z kanapy, ale również wyswobodzić kobiety z ich negatywnego obrazu własnego ciała. Nauczy Was jak trenować, a przede wszystkim jak budować poczucie własnej wartości.

 

YogaDork

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym joginem, czy swoją przygodę z jogą dopiero zaczynasz, ten portal jest dla Ciebie. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat jogi, badania, czytelne infografiki oraz zabawne posty na rozluźnienie.

 

Fit and Feminist 

Blog Caitlin jest nie tylko źródłem motywacji do ćwiczeń, ale także polem do przedstawiania zagadnień społecznych i politycznych, związanych z kobietami oraz fitnessem. Wyrażane przez nią opinie są przemyślane, a ona sama jest godna naśladowania.

 

Born Fitness

Dam Bornstein dostarcza swoim czytelnikom wielu szczerych i przydatnych informacji na temat ćwiczeń oraz żywienia. Niezależnie od poziomu sprawności fizycznej, jaką w tym momencie reprezentujesz jego artykuły i wskazówki w nich zawarte warto przemyśleć, zachować w pamięci i wykorzystać przy najbliższym treningu.

Dagmara Biernacka
Dagmara Biernacka

Słowotwórca z pasji i wykształcenia. Ukończenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna pozwoliło zgłębić wiedzę na temat tego, jak poprawnie ubrać swoje myśli w słowa, które przy okazji mogą zainteresować czytelnika. Krótki epizod w postaci praktyk w Polskiej Agencji Prasowej oraz praca dla dodatku w Dzienniku Gazecie Prawnej wyrobiły warsztat. Książki, nieustannie będące w podorędziu są uzupełnieniem wiedzy merytorycznej.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE