25 blogów parentingowych, które z przyjemnością czytamy

Przedstawiamy Wam 25 blogów parentingowych, które chętnie czytamy. Mamy nadzieję, że spośród nich znajdziecie coś dla siebie.

1. Matka Tylko Jedna

Autorka bloga jest mamą na cały etat, co ma swoje odzwierciedlenie w artykułach. Trafne tematy i odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie zapewne każda matka. Przy okazji nie boi się mówić o sprawach ciężkich, takich które zrozumieją tylko kobiety, które pierwsze kroki jako mama mają już za sobą. W skrócie: blog o macierzyństwie, ze wszystkim jego wadami i zaletami.

2. Hafija

Znajdziesz tu wszystko to, co o karmieniu piersią powinna wiedzieć każda świeżo upieczona matka. Można powiedzieć, że jest to kompendium wiedzy  dla karmiących matek. Ale te, które już karmić przestały również znajdą tu coś dla siebie.

3. Nieperfekcyjna Mama

Tej matki nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest nieperfekcyjna, ale która matka nie popełnia błędów? Już sama nazwa wydaje się strzałem w dziesiątkę. Nierzadko dość nietuzinkowe podejście do tematów i tytuły artykułów, które wołają: „przeczytaj mnie”. Przez artykuły przebija się życiowe doświadczenie, a nie złote rady.

4. FLOW Mummy

O macierzyństwie lekkim stylem. Nie oznacza to, że autorka bloga omija tematy trudne. Wręcz przeciwnie. Do tego doskonale zdaje sobie sprawę, że w natłoku macierzyńskich obowiązków powinno się znaleźć czas dla siebie i dzieli się tym ze swoimi czytelnikami. Work-life balance. To nam się podoba. Całość dopełniają rewelacyjnej jakości zdjęcia oraz filmy.

5. Matka-Nie-Idealna

Nie tylko o macierzyństwie, ale również o życiu ze szczyptą ironii, czasem doprawione sporą ilością pieprzu. Konkretnie i ostro. Jeżeli lubisz takie smaki, to ten blog jest dla Ciebie!

6. Makóweczki

Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to przepiękne zdjęcia, najczęściej w jeszcze piękniejszych okolicznościach przyrody. Zresztą cały blog urzekł nas swoją estetyką i skromnością. Ta otoczka zachęca żeby pójść dalej. A tam wyłania nam się mama o której marzy chyba każde dziecko, taka, która stara się poświęcić każdą wolną minutę na aktywne i kreatywne spędzenie wolnego czasu.

7. Buuba

Blog, który inspiruje. Głównie rodziców. Inspiracje te nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do rodzicielstwa. My podpatrujemy również posty o wnętrzach, kulinariach czy gadżetach. Jesteśmy przekonani, że Wy również znajdziecie coś dla siebie.

8. Bakusiowo

Bardzo pozytywny blog, który u nas wywołuje (u)śmiech na twarzy. Tytuły postów przyciągają uwagę, a to już połowa sukcesu, bo nie sposobów w nie, nie kliknąć. Zresztą ich treść również Was nie zawiedzie. Na blogu ujawnia się również gotujący tata, co bardzo nas urzekło.

9. Zabiegana Mama

Kreatywny blog, na którym znajdziecie recenzje książek, które zainteresować mogą Twoje dzieci, a także pomysły z cyklu DIY, których efekty sprawią wiele radości oraz pomysły na potrawy, które zasmakują Twoim pociechom.

10. Mama Trójki

Każda matka, a właściwie każdy człowiek uczy się na własnych błędach, czego idealnym przykładem jest ten oto blog. Wcześniejsze doświadczenia autorki pozwalają tworzyć przemyślaną tematykę oraz trafne spostrzeżenia, które przekazane są w przejrzysty sposób.

11. Przewijak

Na tym blogu śledzimy przede wszystkim zakładkę STOPmatka, gdzie autorka analizuje dzieła literackie, filmowe czy seriale pod kątem macierzyństwa. Nie oznacza to, że resztę powinniście pomijać. Jest równie wartościowa.

12. OLOMANOLO

Blog matki pracującej. O tym jak znaleźć złoty środek i połączyć pracę  z macierzyństwem i prowadzeniem domu. Jeżeli do tej pory byłaś przekonana, że tak się nie da, to koniecznie zajrzyj na tego bloga. Do nas przemawia również jego wygląd. A co Wy o tym sądzicie?

13. Piwnooka

Może nazwa na to nie wskazuje, ale możemy zapewnić Was, że jest to blog o macierzyństwie. Odwiedzając go, doceniamy prostotę. Nie atakują nas dziesiątki zakładek, więc łatwo i szybko znajdujemy to, co nas interesuje. Oprócz tematów dotyczących rodziny i macierzyństwa, znajdziecie tu tematy lifestyle’owe.

14. Blog Ojciec

Mamy i rodzynka. Przede wszystkim gratulujemy odwagi, że postanowił wkroczyć w typowo damską część blogosfery, osiągając jednocześnie ogromny sukces. Wystarczy pierwszy rzut oka, żeby stwierdzić, że blog jest przepięknie „urządzony”. Tematy trafne, a treść postów jeszcze nigdy nas nie zawiodła.

15. Mamine Skarby

Rodzina 2+2 oraz jej doświadczenia. I kolejna mama pracująca, która udowadnia, że tak można. Pod kategoriami strefa dzieci oraz strefa mamy znajduje się wszystko, co na temat macierzyństwa nas interesuje. Z rodzinnych zdjęć wypływa mnóstwo pozytywnej energii, dlatego też tak chętnie tam powracamy. I po raz kolejny – prostota.

16. Kinderki

Parentingowy blog z mocnym akcentem dziecięcej mody. Przyjemnie się o tej modzie czyta, a jeszcze przyjemniej ogląda. Przejrzystość, tematyka, artykuły, zdjęcia – wszystko na tak!

17. Mama w domu

Mama w domu – nazwa może trochę zmylić, bo z bloga wyłania się obraz kreatywnego, aktywnego macierzyństwa. Zakładka „tworzymy” jest chyba naszym ulubionym miejscem na tym blogu. Piszę chyba, ponieważ pozostałe równie chętnie odwiedzamy. Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem, to koniecznie tu zajrzyj.

18. Matka Wariatka

Wszystko to, co służy rozwojowi naszych pociech – od kreatywnych gier i zabaw poprzez podróże po książeczki dla dzieci i ich recenzje. Warto zajrzeć, bo mimo prostoty jest tu naprawdę kolorowo. A matka jeśli jest wariatką to tylko i wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

19. Mrs. POLKA DOT

Estetycznie (przemawia do nas ta kolorystyka) i bardzo rodzinnie. Zdjęcia, z których przebija się szczęście. Do tego każdy znajdzie coś dla siebie. Bo oprócz typowo rodzicielskich kwestii poruszane są tematy typu: wnętrza (zachęcają do zamieszkania), DIY, przepisy czy moda i uroda.

20. Mama na szpilkach

Mama na szpilkach. Nazwa jak najbardziej adekwatna, bo mamy tu do czynienia z kobietą, która dba o swoje pociechy, nie zapominając o sobie i o swoim wyglądzie. Zdjęcia równie nieskazitelne, co stylizacje na nich przedstawione. No i zawsze miło jest widzieć, że rodzicielstwo to niekoniecznie wygodne tenisówki i dres.

21. Szafeczka

Przepiękne, nierzadko też apetyczne zdjęcia. Blog pisany doświadczeniem. Często zaglądamy do kuchni, bo jest nie tylko pełna pyszności, ale widać w niej świadomość zdrowego odżywiania. A pod tym się podpisujemy! Oko rodzica zawsze wypatrzy jakiś interesujący temat.

22. Ladygugu

Wszystko na tym blogu jest odpowiednio wyważone, od szaty graficznej, poprzez tematy, treść, czcionkę a kończąc na stylu pisania. Zdjęcia, teksty – wszystko do nas przemawia, nawet do tej bezdzietnej części redakcji, bo każdy znajduje sobie tutaj coś, co go zainteresuje.

23. Szczesliva

Szczęśliwa matka, podróżniczka, blogerka. Nie owija w bawełnę, więc na blogu jest szczerze. Szczere są przemyślenia i fakty na temat macierzyństwa. Artykuły czyta się dobrze, ponieważ pisane są lekkim, codziennym stylem. W dziale „kulinarnie” inspirują nas przepisy (nie tylko te dla naszych pociech), natomiast w dziale „zdrowie i uroda” wypatrujemy recenzji kosmetyków, chociaż Wy znajdziecie tam o wiele więcej.

24. MUM AND THE CITY

Mama, która nie zapomina, że oprócz tego, że jest mamą, jest przede wszystkim kobietą. I to taką, która dba o zdrowie i ma świadomość, że oprócz macierzyństwa jest również inny świat. To dbanie o zdrowie podoba się nam najbardziej i z uwagą śledzimy ten dział.

25. Pinezki

Sprytne połączenie pasji do fotografowania z macierzyństwem. Oprócz artykułów dużym atutem tego bloga są zdjęcia, w których jesteśmy zakochani! Jedyne co nas w tym blogu dziwi to jego niewielka popularność.

Dagmara Biernacka
Dagmara Biernacka

Słowotwórca z pasji i wykształcenia. Ukończenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna pozwoliło zgłębić wiedzę na temat tego, jak poprawnie ubrać swoje myśli w słowa, które przy okazji mogą zainteresować czytelnika. Krótki epizod w postaci praktyk w Polskiej Agencji Prasowej oraz praca dla dodatku w Dzienniku Gazecie Prawnej wyrobiły warsztat. Książki, nieustannie będące w podorędziu są uzupełnieniem wiedzy merytorycznej.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE