4 kroki, które zamienią kredki Twojego dziecka w eyeliner

Kredki ołówkowe

Może się zdarzyć, że tuż przed ważnym wyjściem zauważymy, że nie mamy eyelinera albo po prostu gdzieś go zgubimy. Oczywiście kupimy nowy, ale jeśli nie mamy w tej chwili na to czasu, wystarczą ołówkowe kredki. Tak, mówimy o najzwyklejszych kredkach do rysowania po papierze, które zazwyczaj gdzieś się walają albo ostatecznie można jakąś pożyczyć od dziecka. Jest to także świetne rozwiązanie dla tych kobiet, które chciałyby zrobić kolorowy makijaż, a na co dzień używają czarnego eyelinera i nie chcą kupować nowych kosmetyków tylko po to, żeby spróbować czegoś nowego. Co trzeba zrobić?

1. Będzie nam potrzebny kubek ciepłej wody. Nie może być wrząca, powinna być taka, żeby można było swobodnie zamoczyć w niej rękę bez ryzyka oparzenia.

2. Będą potrzebne kredki ołówkowe, firma i liczba kolorów zależy od ciebie. Trzeba się tylko upewnić czy są nietoksyczne, ponieważ wówczas będą całkowicie bezpieczne dla organizmu, a w końcu chcemy nałożyć je na twarz w okolicach oczu. Jeśli nie wiesz czy kredki nie zawierają żadnych substancji toksycznych, zadzwoń do producenta i się upewnij.

3. Wkładamy kredkę, której chcemy użyć, do ciepłej wody na około 5 minut.

4. Następnie wyciągamy i najpierw sprawdzamy efekt na dłoni. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, więc musimy się upewnić, czy kredka nie jest za ostra. Dopiero potem przystępujemy do malowania oczu.

Przygotowana w ten sposób kredka ołówkowa sprawdzi się także jako konturówka do ust i nie musimy się wcale ograniczać do czerwieni.

Kredki świecowe

Wybór kredek świecowych jest całkowicie dowolny z tym zastrzeżeniem, że tak jak kredki ołówkowe muszą być nietoksyczne, żeby można je było bez ryzyka nałożyć na usta. Wykonanie pomadki z kredki świecowej nie jest skomplikowane, ale trzeba wykonać kilka czynności.

1. Wybierz kredkę, która ma być bazą pomadki. Można oczywiście dowolnie łączyć kolory.

2. Nalej wody do głębokiej patelni lub garnka i postaw na kuchence, na wolnym ogniu.

3. Odwiń kredki z papierków.

4. Do miseczki lub niewielkiego pojemniczka dodaj łyżkę oleju kokosowego i połamaną (na pół lub więcej części) kredkę. Włóż miseczkę do patelni lub garnka z ciepłą wody i mieszaj drewnianym patyczkiem albo niewielką łyżeczką, żeby całość się rozpuściła i zyskała jednolitą konsystencję. Powstałą pomadkę przelej do zamykanego pojemnika i włóż do zamrażalnika, żeby konsystencja zmieniła się z płynnej na stałą. Olej kokosowy pod wpływem ciepła zmienia konsystencję na płynną, dlatego pomadka powinna być przechowywana w chłodnym miejscu.

5. Na gotowe pojemniki z pomadkami można nakleić papierki z wykorzystanych kredek, żeby wiedzieć, z jakiego bazowego koloru stworzyłyśmy pomadkę, gdybyśmy chciały kiedyś wykonać dokładnie taki sam kosmetyk.

Możemy wybrać dowolny kolor, więc jest to świetny sposób na wypróbowanie wielu kolorów albo nawet zrobienie tęczowego makijażu bez konieczności wydawania pieniędzy na masę kosmetyków. W ten sposób zrobimy też kolorowy makijaż dla dziecka z okazji balu przebierańców.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE