6 kosmetycznych trików, które ułatwią dbanie o wygląd

Codzienne dbanie o wygląd czasami zaczyna nas irytować, jeśli nie wszystko wychodzi tak, jak chcemy. Na szczęście można zastosować kilka prostych trików, które ułatwią codzienną pielęgnację urody.

1. Podgrzana kredka do oczu

Jeśli kredka do oczu słabo maluje, można włożyć jej rysik na sekundę w płomień zapalniczki albo zapałki. Podgrzana kredka zyska żelowy efekt podobny do makijażu wykonywanego eyelinerem, a nasz makijaż będzie wyraźniejszy. Kredka bez problemu się rozprowadza, a całość jest wyrazista. Trzeba tylko pamiętać, że po podgrzaniu musimy poczekać około 20 sekund, żeby kredka ostygła, inaczej możemy się poparzyć.

2. Wysoki koński ogon

Kobiety, które lubią związywać włosy w wysoki koński ogon, mogą podkreślić efekt uniesienia włosów. Wystarczy po zrobieniu kitki wpiąć dwie wsuwki z tyłu kucyka od góry. Włosy jeszcze bardziej się podniosą, a efekt będzie trwały bez poprawiania fryzury.

3. Ochrona skórek przed malowaniem paznokci

Niektóre osoby mają problem z malowaniem paznokci, ponieważ często malują także skórki dookoła paznokcia. Na szczęście jest na to łatwy sposób, wystarczy posmarować skórę dookoła paznokcia wazeliną lub pomadką ochronną i jeśli pomalujemy skórki lakierem, bardzo łatwo będzie to odkleić bez niszczenia lakieru na paznokciach.

4. Szybsze wysychanie lakieru

Jeśli malujemy kilka warstw lakieru, bo ozdabiamy paznokcie wzorkami i nie chcemy czekać aż kolejne warstwy wyschną, wystarczy włożyć ręce do miski z zimną wodą. Można to zrobić minutę lub dwie po pomalowaniu lakierem, a woda powinna być możliwie jak najzimniejsza, więc można do niej dodać kilka kostek lodu. Trzymamy dłonie w zimnej wodzie przez około minutę, a lakier od razu zaschnie i będzie można nałożyć kolejną warstwę.

5. Odżywka do włosów i olej zamiast pianki do depilacji

Pianki i żele do golenia wysuszają i podrażniają skórę, ale można z powodzeniem je zastąpić olejem kokosowym albo z pestek winogron lub odżywką do włosów. Olej i odżywkę rozprowadzamy tak samo, jak piankę do golenia. Usuwamy zbędne owłosienie, a skóra jest miękka i nawilżona. W ten sposób można także przyspieszyć codzienne zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ po depilacji przy użyciu odżywki lub olejów nasza skóra będzie nawilżona, więc nie musimy stosować balsamu.

6. Białko na rozszerzone pory

Na rozszerzone pory i nieestetyczne wągry dobrze zadziała białko. Wystarczy roztrzepać białko, żeby zmieniło swoją konsystencję, nałożyć na te partie skóry, które wymagają oczyszczenia i dokładnie przykleić kawałek chusteczki higienicznej. Następnie czekamy około 15 minut aż całość stwardnieje i delikatnie odrywamy chusteczkę. Nadmiar sebum zostanie na chusteczce, a skóra będzie oczyszczona i gładka. W ten sam sposób można także depilować skórę.

Marta Nowak
Marta Nowak

Doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Pilnie śledzi wszystkie zmiany zachodzące w sferze literatury i kultury. Szczególnie zafascynowana fantastyką oraz nowymi mediami, a od 2013 roku współpracuje z portalem Game Exe. Jej pasją jest także literatura dla dzieci oraz przekład. Uważnie śledzi rozwój polskiej kultury.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Nie przegap najświeższych informacji!

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE